Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hełm "fritz"


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

Guest Kapitan Mitchell

Witam

Nie wiedziałem gdzie założyć ten temat więc zdecydowałem się go napisać w tym dziale. Otóż oglądałem ostatnio film "Amerykańscy chłopcy" i zaciekawiły mnie zapięcia ich hełmów. W moim fritzie mam zwykłe jedno-punktowe zapięcie i bardzo to przeszkadza bo hełm lata mi po całej głowie i chciałbym się dowiedzieć ilo-punktowe zapięcia mieli żołnierze w właśnie tym filmie. Chciałbym się też dowiedzieć ile mogą one kosztować i gdzie je kupić.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakie mieli w tym filmie; ale ja mam zapięcie trzy-punktowe; o takie:

188388789ce4.th.jpg

( zdjęcie from YuriK80; od którego kupowałem hełm )

 

Sprawdza się bardzo dobrze; czasem można dostać takie coś na allegro.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Nie

mieli podobne ale ich zapięcia szły jeszcze pod uchem do tylnej części hełmu gdzie można było je regulować

 

Może tego nie widać na zdjęciu; ale u mnie właśnie tak jest :D

Zapięcie mocuje się z przodu; tam gdzie standardowe; oraz z tyłu gdzie się "zchodzą" paski z przodu ( idą pod uchem ). Regulacja ich jest "wszędzie"; czyli i z przodu i z tyłu ;)

 

Może tu będzię to lepiej widać ( widok z boku; na czerwono zaznaczone jak biegnie pasek po jednej stronie ):

pasgtnv3.th.jpg

( Zdjęcie from me ;) )

Edited by noah
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Z zapięciem 3-punktowym nie ma problemu, odkręcasz 2 śrubki gdzie są normalnie zamontowane paski i trzecią z tyły, gdzie będą się schodzić. 5 min roboty i gotowe.

Z zawieszeniem 4-puntkowym Ci już nie pomogę, bo nie wiem jak tam rozłożone są paski.

Link to post
Share on other sites

Zależy jaki ten 4-punkt jest. Firma Oregon Aero w swoich zestawach konwersyjnych do PASGT posiada specjalną szynę, do której przykręca się paski. Natomiast w zestawach firmy SKYDEX (których nota bene kilka mam :) ) są przykręcane do istniejących śrub

 

pasgt-new-plastic-chinstrap-3point-rs.jpg

Na zdjęciu widać trzy śruby - paski SKYDEX'u przykręca się do prawej i lewej (nie środkowej).

 

Jak będę miał chwilę to cyknę zdjęcie z oryginalnej instrukcji z paczki z zestawem SKYDEX PASGT RETROFIT KIT.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam parę pytań o paski trzypunktowe i o hełm więc nie będę zakładał nowego tematu tylko się spytam tutaj, więc:

 

1. Czy paski trzypunktowe da się podpiąć pod ABS-ową kopię fritza, czy tylko pod oryginał ?

 

2. Czy przy podpinaniu do ABS-owego fritza będą jakieś problemy ?

 

3. Czy to ogólnie ma sens podpinać paski trzypunktowe pod ABS-ową replikę fritza ?

 

p.s.

Hełm np. taki http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=296281312

Edited by Krysiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...