Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowanie baterii 9.6V - MAM PYTANIE


Recommended Posts

Jeśli chodzi Ci o to, czy popsujesz w ten sposób baterię - to odpowiedź brzmi nie.

Jeśli o to, czy ją nałądujesz - odpoiedź też brzmi nie.

 

Jesli masz np. baterię 9.6V, a ładaowarka ma napięcie wyjściowe 8.4V, to naładuje ona baterię do poziomu 8.4V i na tym skończy.

Link to post
Share on other sites

Tak mówią, ale nie należy wierzyć we wszystko co mówią...

 

Powiada się również, że baterię rozładować należy nie dalej niż do 0,9V (max 0,85) na ogniwo, a poniżej tej wartości bateria jest do śmieci. Mam acu 8,4 1700mAh na ogniwach Sanyo, które zostało przez zapomnienie dwa razy rozładowane do 0,01V na cały pakiet. Bateria mimo to działa nadal i nie zauważyłem nawet jakiegokolwiek spadku pojemności czy wydajności. 8)

Link to post
Share on other sites

Gallain, dobrze myślisz. Moja "rozładowarka" to żarówka samochodowa z podstawką własnej roboty i przyłączami do woltomierza. Moje acu utrzymuje niemal identyczne napięcie przez cały czas rozładowania i dopiero na samym końcu napięcie zaczyna lecieć na łeb na szyję. Woltomierz wskazuje 8,5 a 10 minut póżniej jest już 3. Wystarczyło, że wyszedłem na godzinę z pokoju i z 8+ wyssało ją do cna.

 

Misiek009, bateria, która sobie po prostu leży w szufladzie nigdy nie rozładuje się samoistnie poniżej bezpiecznego poziomu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...