Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw Granatów Stinger 24bb


Recommended Posts

Zapewne mówisz o tym. Nie miałem tego w ręku, nie widziałem, ale mogę Ci od razu pwoiedzieć, żebyś sobie odpuścił.

 

Pierwsze spostrzeżenie: 3 granaty za 400 pln. Wychodzi 130 pln za granat. Normalnie za sztukę płaci się koło 250 pln. Jak wszem i wobec wiadomo, w naszej zabawie bardzo często jakość jest adekwatna do ceny. Wniosek?

 

Drugie spostrzeżenie: Granaty mieszczą po 24 kulki. Z założenia granat ma "zasypywać" przeciwnika deszczem kulek. Jaki deszcz będzie z 25 kulek na dystansie np. 30 metrów? Mżawka? Może z 10 metrów to to byłoby skuteczne, jakkolwiek takim dystansie efektywniejszy będzie jakiś krótki pm, np. MP5k lub Ingram.

 

Wniosek: jak chcesz mieć dobre granaty, to zainwestuj w Madbulle na CO2 na 108 lub 204 kulki. Przy użyciu GG/propanu powinny długo działać, a jak będziesz chciał 'więcej mocy', to dokupisz adapter na CO2 i viola!

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

ja sie z Toba nie zgodze. załaduj na maxa granat CA 165 i zaobserwój ile ci doleci docelu a ile pod nogi spadnie ;)

24-48 kulkowe granaty sa najbardziej ekonomiczne i ekhm celne

dotego granaty Madbull'a sa przystosowane do uzywania gazu z kapsuł Co2

pozatym hmmmm granat mosquito moduls kiedys gdzies kosztowal 150 zl za sztuke ;) i co badziewie? nie dosyc dobre sa.

ja ci polecam :> raz ze oszczednosc a dwa granat = pokrycie pomieszczenia=]

Link to post
Share on other sites

Akurat z granatami CA podałeś zły przykład.

 

Tak samo jak seria tanich AEP'ów TM'a, granaty CA są po prostu do bani. Mają zawór oparty na 8 kuleczkach, przez co jego otwieranie jest powolne. Efektem jest wolne rozprężanie gazu, czyli słaby zasięg. Na dodatek kulki wylatują z nich chaotycznie i, tak jak mówiłeś, duża część ląduje już pod nogami.

 

Dla porównania granaty Madbull'a mają zawór oparty na 4 kuleczkach, przez co gaz rozpręża się szybciej, a zasięg jest o wiele lepszy, niż w przypadku wyrobu CA. Ponadto kulki wylatują z niego jak po sznurku i wszysztkie docierają do celu.

 

Jeśli chodzi o używanie dwutlenku węgla (nie musi być koniecznie z kapsuły), to w granacikach z omawianego zestawu nie można go stosować. Jest on pod zbyt wysokim ciśnieniem i szybko rozszczelniłby (=zniszczył) zaworki. Jedynie w specjalnej serii granatów (o nazwie "High Power") tej firmy można stosować ten gaz.

 

W kwesti oszczędności też się nie zgodzę: duże, mieszczące nawet 200 kulkek granaty także można nabić 24 kulkami. Nikt Ci nie każde ładować je do pełna. Tak samo ma się sprawa z gazem - tez nie musisz ładować gazu "na max'a". Dzięki temu możesz takie granaty używać zarówno w pomieszczeniach jak i w terenie otwartym. Natomiast malutkich, 24 kulkowych granacików nie uzyjesz w otwartym terene, bo: raz - kulki dalego nie polecą (mały zbiornik gazu), a dwa na dużej odległości zamiast deszczu kulek, uświadczysz jedynie mżawkę.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites
Guest spuntmayer

Miałem CA 165 .bb Totalna klapa... nie dość, że na polu walki nie naladujesz go szybko bo trzeba dobrze ustawić spłonkę, a druga sprawa bardzo nieszczelne. Uszczelki na tłoku zamykającym komorę gazową trzeba wymieniać dość często. Zainteresowałem się tymi granatami bo to:

 

1. MadBull - z opinii wygląda, że są najlepsze.

2. Cena - 3 szt. za MadBulle to niezła propozycja.

3. Oszczędność - ładowanie ich kulkami 24szt i zawsze mniej gazu.

 

Słyszałem, też różne opinie, jedni lądują po 100 .bb i polecają, inni ładują po 30 .bb i też polecają, więc akurat te 3 szt. to naprawdę niezła propozycja jakości, wydajności i CENY, dlatego też mnie zainteresowała.

 

Dobrze by było, jak by ktoś się znalazł kto je testował i trochę skrobnął o nich.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...