Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

Hmmm. Mi ta batka stockowa jakoś się "rozkręciła" :) Nie wiem może pomogło to, że ładowałem ją i rozładowywałem ( żarówka plus kabelki) 3 razy dokładnie po 10 godzin minimum ( raz ją zostawiłem na noc na 12 godzin- zapomniałem) Wystrzeliłem na niej całego hi-capa i to na "semi". Strzelałem też na "auto", nadal mogę jeszcze strzelać. Więc nie jest żle :D Nie wiem o co chodzi tym bateriom. Na początku ładowałem 7 godzin dupa. 10 godzin drugi raz - troszkę lepiej. Pomyślałem, może będę ja od razu rozładowywał i powtórnie ....trochę dłużej. Nie wiem..... Jednak batkę stockową będę traktował jako "awaryjną" Zamówie Intellecta 9.6 z rabatem od Krakmana. Nie ma ich na stanie ale poczekam.

Nie bój się, gówno z tej baterii jeszcze cię dopadnie, też tak na początku miałem w I generacji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie a zawsze trzeba ?

 

proszę ponowić ładowanie tylko dać na 10 godzin, przy końcu ładownia ładowrka powinna być gorąca i bateria tez tyle że nie powinna parzyć jak nie będzie tak tzn że coś jest nie tak!!! pozdrawiam i czekam na odpowiedz po naładowaniu ponownym(proszę sie nie bać baterie intellecta nie posiadają efektu pamieci)

 

Tak napisał k-k

Edited by Parafian12
Link to post
Share on other sites

Ja pierdziele... Wniosek z tego taki: Najlepiej kupić odrazu Intellecta (jest teraz na gunfire.pl)/Sanyo, a stockową batkę zabierać jako awaryjną. Stockową załadować i rozładować 3x10h. Żeby wszystko było cacy, najlepiej kupić batkę 9,6V (jeśli koniecznie 8,4V, to tylko Intellect i Sanyo).

Link to post
Share on other sites

Panowie!!

 

Narzekamy tutaj na stockową baterię P&J, ale jak ją wsadzę np. do m4g&p to śmiga.Gdy do swojej m16a3 P&J wsadzę intelekta 9,6 to ma strasznie słabego rofa, a na semi ledwo ciągnie, a ta sama bateria tak samo naładowana w G&P śmiga jak talala. Więc wniosek jest chyba prosty...okablowanie daje ogromny opór.Może nie wszystkim, tylko niektóre ek. mają tą wadę. Co do tego mam pytanie jak zmniejszyć ten opór, najprościej zmienić okablowanie, ale teraz kasy nie posiadam, więc może coś innego? :???:

 

Z góry dzięki za odp!

Link to post
Share on other sites

nawet jeśli bedzie "dobre" to i tak do wymiany wkońcu to chińskie okablowanie nawet jesli z pozoru dziala dobrze to i tak na drozszym bedzie jeszcze lepiej :uśmiech: a jakies sposoby zamiast kupna nowego??Pytam nawet tak z ciekawości ;-)

Edited by Kicaj
Link to post
Share on other sites
Guest vander

Ludzie, nie dajmy się zwariować. Zawsze zdarzają się jakieś wadliwe sztuki Intellecta i inne. Pierwszą rzeczą jaką powinni właściciele P&J to zakup lepszej baterii. Po ponownych testach ja wystrzeliłem na stockowej batce 2 Hi-Capy i strzelałem dodatkowo prawie 1 mag na semi. Cóż...nie ufam tej batce i to normalne. Nie pojechałbym na zlot tylko wyposażony w nią. Ci co nie mają kasy niech nie wymieniają kabli itp., tylko kupią baterie i prawidłowo je zformatują ( nawet jeśli nie trzeba). Spokojnie. Z tego widać, że to po części loteria.

Pozdrawiam.

 

P.S Jeżeli nie chodzi replika na baterii Intellecta ( nic nie działa i zupełnie nic nie słychać) to może problem tkwi gdzieś indziej lub bateria jest zrypana. Replika jest na gwarancji. Oczywiście Ci co mają pieniądze najlepiej wymienią różne części na lepsze ale inni nie za bardzo mają jak...... W bardzo wielu przypadkach wymiana na Intellecta ( 9.6 lub 8.4) wystarcza do prawidłowego działania.

Edited by vander
Link to post
Share on other sites
Zawsze zdarzają się jakieś wadliwe sztuki Intellecta i inne

Tą która ja wsadzałem do mojej m16 była na 100 sprawna 0 wątpliwości i jednak coś jej ciężko szło,na strzelance kilka osób stwierdziło że coś daje wielkie opory... :killer:

Edited by Kicaj
Link to post
Share on other sites

Koło bezpiecznika znajduje się dodatkowy wtyk, który automatycznie się wysuwa kiedy rozkładamy naszą emke (ja mam M933 nie wiem jak jest w innych) poprostu kabel jest za krótki i wtyk zostaje wysunięty. Tym, którzy rozkładali emke i nie zaglądali później w przednie łoże a na dodatek bateria w ogóle nie działa, radzę aby to zrobili i wetkneli wtyk gdzie trzeba ;)

Link to post
Share on other sites
Guest vander

Ja zapodam krótką aczkolwiek dokładnie przeprowadzoną recenzje mojej M4A1 P&J na baterii stockowej.

 

Strzelałem najpierw kulkami 025 i zasię skuteczny oceniam na 40-45 metrów. Z takiej odległości spokojnie można kogoś trafić i nie będzie to ( przysiad komara). Strzelałem do kartonu podobnego wielkością i kształtem do człowieka. Nie było dziur w kartonie z 40 metrów ale były delikatne ślady ( papier pakunkowy "nakleiłem" na gruby karton. Wada jaką co niektórzy mieli ( kulki skręcały na prawo lub lewo) polegająca była na problemie z przyrządami celowniczymi. Skorygowałem ją przesuwając celownik w rączce transportowej w odpowiednia stronę. Oczywiście nie wszystkie kulki trafiały w karton ale w 95 % tak. Strzelałem też do pnia drzewa z odległości 50 metrów ( pień miał na szerokość gdzieś 40 cm). Powiem że często słyszałem dzwięk uderzenia kulki o pień.

 

Następne były kulki 020. Tutaj pogorszyła sie celność. W 40% trafiałem w karton, ale ślady były jakby większe. Tutaj zasięg skuteczny oceniam na 45-50 metrów. Przy czym zaznaczam, że pogorszyła się dużo celność.

 

Co do baterii. Początkowo była to tragedia. Jednak po kilkukrotnym ładowaniu 10h oraz raz 12h ( następnie za każdym razem rozładowywaniu za pomocą żarówki) działanie repliki poprawiło się. Po około 1000 kulek można powiedzieć że HU zaczął działać tak jak powinien ( nadmiar silikonu). Dało też chyba na plus takie ogólne przestrzelanie. Na batce stockowej wystrzeliłem około 600 kulek, chcę zaznaczyć, że wiele razy strzelałem na semi ( prawie jednego hi-capa). Jak mówiłem wcześniej, nie ufam tej baterii, ale na razie nie mam innej.

 

Zachęcam aby ktoś może napisał o swoich testach. Ka kupiłem M4A1.

Edited by vander
Link to post
Share on other sites

Ja ma narazie problem chyba z selektorem.Na auto mi sie zbiera karabin (P&J 16a3) a na semi cisza tylko taki dziwnu odgłos i sie wogóle nie zbiera a czasem jak przełącze z auto na semi to na semi strzeli mi małą serią i potem tylko raz pojedyńczym i kapa.Nie wiem kurde co jest bo na auto strzela normalnie...A co do bateii to narazie robie tak jak piszecie rozładowałem ją żrówką 6v 20watt:} i ładuje ja teraz 10 h zobaczymy co z niej wyciągne.\

Myślicie że ten problem z selektorem zniknie...?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...