Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

co wy macie z tą chwiejna lufą...Ja mam najdłuższą giwere z PJ (M16a3) i lufa ciut mi się chwieje tylko ale sie nie dziwie bo wkońcu giwera ma ten metr...Jakbym sie uparł to bym cos napewno wymyslił a nie pytał po 100 razy bo nie da to sie hełmu na lewa strone wywrócić...

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno spostrzeżenie co do szyn RIS, schemat mocowania moim zdaniem jest troszkę chybiony, ponieważ stabilność szyn opiera się na imitacji rury gazowej(rura gazowa wchodzi do pierścienia, tuż przed nim jest wzmocniona śrugą, a z drugiej strony wchodzi w muszkę) , więc zamontowanie jakiejkolwiek innej muszki (składana) skutkuje tym że tą imitacje musimy wyciągnąć, a co z tym idzie szyny RIS latają, i sposobem na załatwienie tej sprawy jest RAS FIX lub wiercenie muszki jaką chcemy zamontować. I to uważam za niedopracowaniem w karabinie, bo tak jak szyny G&P lub CA trzymają się sztywno, tak te szyny P&J trochę to dyskwalifikuje.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem batke intellecta 9,6 V Po naładowaniu okazało się że kabelki są źle podłączone -.- czerwony do + niebieski do - ładowałem ją ok 10 h pózniej po zorientowaniu się zmieniłem kabelki i jeszcze raz naładowałem okazało się moj AEG zachowuje sie dziwnie .. raz strzela raz nie (słychać jak silnik chce ruszyć ale nie daje rady) :/ Nie wiem czy to wina batki czy AEGa Baterie kupiłem na GunFire.pl

Link to post
Share on other sites

Uuuff ,o panie...

Udało mi się przebrnąć przez ten temat, pełen idiotcznych pytań i bałaganu.

 

Jeszcze nie jestem szczęśliwym (albo i nieszczęśliwym) posiadaczem repliki P&J II generacji, ale w 80% nim będę jeżeli tylko pokażą się znowu u krakmanów (z tego co mi wiadomo to druga połowa września).

 

Moderatora jak widzimy nie ma, więc postanowiłem zebrać wszystkie bardziej istone informacje z tych 46 str. i napisać je zwięźle w jedny poście żeby temat się już nie powiększał i żeby kolejni zainteresowani kupnem tej repliki nie musiali się przebijać przez tą mase niepotrzebnych, bezsensownych postów.

 

Wszystko co może sprawiać nam kłopoty:

 

# bateria stockowa repiki nadaje się jedynie do wyrzucenia! Większość użytkowników postanowiło z miejsca dokupić baterię (w większości Intelecta 9,6V 1400mAh – ponoć godna polecenia) po korzystnym rabacie u krakmanów i częściowo przestała narzekać. Bateria należy ładować od 8 do 10 godz, aż będzie ciepła ale nie bardzo gorąca.

 

# bezpiecznik – stockowy lepiej wyrzucić i włożyć nowy. Jaki? O tym musimy zadecydować sami. Po konsultacjach z bratem (elektykiem) lepiej dać jakiś o niżyszm napięciu i częściej go wymieniać (w przypadku przepalenia), gdyż niższe napięcie to zawsze mniejszy opór. Ja zamierzam dać 20A i zawsze mieć przy sobie jakieś zapasowe.

 

# okablowanie – często pojawiały sie opinie że okablowanie może być kiepskie, jednak z tego co czytałem kilka osób spradzało okablwanie i wszystko było OK. Wiemy jednak, ze P&J należy do tanich replik, więc może w niektórych modelach wymiana okablowania mogłaby coś pomóc. Z tego co udało mi się wyczytać kwestia ta nie została jeszcze roztrzygnięta...

 

# magazynki - Hi-Capy dołączone w komplecie często nawalają. Należy je wtedy rozkręcić (odsyłam do stron 36-37, gdzie dokładnie jest napisane jak to zrobić) i powinno być wszystko ok; większości osób to pomogło.

Co do magazynków innych producentów jak to: CA siędzi dobrze i podają idelanie, G&P mają lekkie luzy ale podają dobrze.

 

# uszy repliki nie zostały wzmocnione i ich uszkodzenie to tylko kwestia czasu, albo dobry skok z repliką na ziemie :)

 

# lufa – jej długość we wszystkich modelach to 363mm. Niby się nie chwieje, ale kiedy body jest z ABSu to jest przecież niemożliwe i deliketne drgania będą. Po wymianie body na metalowe problem powinien znikąć, jednak widziałem też opinie, które mówiły że nawet po zamontowaniu metalowego body ich lufa nada się chwieje. Chyba sporadyczne przypadki....

 

# regulacja silnika – dwie osoby pisały, że prawdopodobnie poszły im zębatki (co wywołało u mnie duże zdziwienie), ale u jednej z nich okazało się że wystarczyło wyregulować silnik i po sprawie ;)

 

# celowanie - celowanie replikami P&J jest ustrudnionen przez (prawdopodobnie) krzywe szyny RIS. Większość ludzi po testach trafiała na lewo od celu. Należy wtedy wyregulować celownik maxymalnie na prawo :]

 

# kulki – większość osób preferuje kulki 0,25. Jednak ja przyznaję rację Anatolowi, który to pisał, że w przewadzę lasów lepiej stosować 0,20 a na otwartej przestrzeni 0,25. Ja zakupię właśnie 0,20 i 0,25.

 

# FPSy – z pomiarów wynika, że poniżej 350 nie schodzą. To raczej loteria... Jedni mają 350 inni 380 :)

 

 

Wielkie i gorące pozdrowienia, jak i podziękowania dla moderatorów!

Edited by nicpon
Link to post
Share on other sites

# bateria stockowa repiki nadaje się jedynie do wyrzucenia! Większość użytkowników postanowiło z miejsca dokupić baterię (w większości Intelecta 9,6V 1400mAh – ponoć godna polecenia) po korzystnym rabacie u krakmanów i częściowo przestała narzekać. Bateria należy ładować od 8 do 10 godz, aż będzie ciepła ale nie bardzo gorąca.

 

IMO kwestia sprzeczna. Ja nie kupiłem tego Intellecta, ale połączyłem szeregowo (?), tak aby zwiekszyć pojemność, moją starą stokową batke od Wella R6 (KAN 1100mAh 8.4v) ze stokową P&J (Hero 1200mAh 9.6v) i działa lepiej niż sam intellect. Co prawda replika rozładowywuje tą hybryde raz dwa... Ale nigdy nie jest to godzinka czy pół, kiedy batki były osobno. Druga sprawa jest taka, że nawet KAN 3600mAh 9.6v naładowany nie daje rady już ciągnąć tej repliki. Nie chce w niej grzebać, dlatego pojedzie na gwarancje, ale to chyba są zębatki źle spodkładkowane.

 

A trzecia sprawa... Ściągał ktoś folię zabezpieczającą batke Hero, tą co jest do P&J dołączona? Nie wiem jak teraz, ale znam gościa, który ściągnął to folie i ku jego ździwieniu Sanyo się pokazało. :|

Link to post
Share on other sites
A trzecia sprawa... Ściągał ktoś folię zabezpieczającą batke Hero, tą co jest do P&J dołączona? Nie wiem jak teraz, ale znam gościa, który ściągnął to folie i ku jego ździwieniu Sanyo się pokazało. icon_neutral2.gif

 

Sciągnąłem tą pierwszą folię i ogniwa są całe czarne, wszytkie 4 pod rząd są chyba jeszcze raz powleczone, ale wątpie żeby to były sanyo.

Link to post
Share on other sites

Mam do was pany pytanie bo ja mam problem ze swoja emką taki ze wymienilem batke na 9.6 intela i odziwo emka wogole nie reaguje na nia jak i zadna inna baterie, a batka jest dobra bo na mp5k galaxy strzela jak szalona :/ nio i nie wiem co jest grane :. :wink: :-F

Edited by Gremlin017
Link to post
Share on other sites

Co do eksploatacji mojej eMeczki to po ponad dwóch miesiącach bezawaryjnej pracy jestem bardzo zadowolony. Moja replika bez problemu zniosła całodniową operację Market Garden, gdzie na Intellect'cie 9,6V 1400mAh wyplułem ok. 1700 kulek bez widocznej utraty szybkostrzelności. Ogólnie pod względem mechaniki nie mam jej nic do zarzucenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...