Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przebrnąłem przez cały ten wątek i zdecydowałem się na zakup S-System.

Podzielę się wrażeniami, może komuś pomogą w wyborze.

 

Replikę kupowałem na miejscu w Krakowie. Ponieważ na stanie nie było S-System po przeglądzie zerowym poproszono mnie bym poczekał godzinkę. W tym czasie serwisanci przeprowadzili przegląd i emka była gotowa do odbioru.

 

Akumulatory :

 

Akumulatorki FoX były sformatowane i wystrzelałem na nich testowo hi-capa i 6 real-capów i pewnie pójdą spokojnie dalej.

 

Przewody elektryczne, bezpiecznik

 

Nic się nie grzeje, z bezpiecznikiem nie ma żadnego problemu, replika działa poprawnie.

 

Krzywa lufa

 

W moim egzemplarzu problem nie występuje, kulki idą prosto na zerowych nastawach szczerbinki. Urządzenia celownicze właściwie nie wymagały żadnych ustawień i idealnie wskazywały miejsce trafienia na odległości około 40m

 

Osiągi

 

Od pierwszej kulki osiągi repliki były zadowalające. Po wystrzeleniu ~600 (0,25) kulek nie zauważyłem różnicy w osiągach. Tak na oko to 90% kulek trafiała w skupieniu 30 cm na odległość 40m (taki mam wymiar działki).

 

Nie zauważyłem by replika była nadmiernie nasmarowana co sugerowali poprzedni adwersarze.

 

Real cap P&J 25 kulek

 

magazynki nie rozłażą się po naładowaniu i podają wszystkie kulki. Żaden z 3 szt. posiadanych przeze mnie real capów nie miał objawów opisywanych w poprzednich postach tego wątku.

 

Ucho zawieszenia paska

 

Badziew okrutny. Niby metalowe ale przy wkręcaniu do otworu w gripie przy delikatnym przeciągnięciu urwało się. Sugerowana wymiana na stalowe.

 

 

W przyszłym tygodniu replika idzie na 48h w teren, jak lub jeżeli przetrwa podzielę się wrażeniami.

Link to post
Share on other sites

Mi moje M4 zaczyna coraz bardziej wadzić. Używam jej 3 miechów i co mnie najbardziej irytuje:

 

- mag nie podaje na auto tak jak należy mimo nasmarowania silikonem.

- Lufa się "roztelepuje" bardzo szybko po dokręceniu pierścienia i innych tam pierdół.

- O pinach nie wspominam..połowa mi wyleciała już ;)

- Replika "pluje" - tzn kulka wylatuje mi zaraz koło nogi.. zdarza się to dosyć często i jest naprawdę irytujące w sytuacji gdy liczy się jeden celny strzał.

- Hopek działa jakby nie działał. Po tygodniowej przerwie trzeba wystrzelić z 100/150 kulek by się w końcu rozruszał i normalnie podkręcał kulki.

 

Jest to mój pierwszy elektryk, ale teraz żałuje, że nie było w ofercie nowych kałachów. Taki to przynajmniej działa jak sobie kupisz a tu jakieś dziwne problemy. Ja nie wymagam od repliki nic ponadto, żeby strzelała, a moja PJtka z tygodnia na tydzień ma nowe kaprysy...

Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie ile z tych wad występowało w modelach z początku produkcji tj. sprzed 3 miesięcy. Zobaczymy ile wytrzyma moja replika i czy też będzie miała takie objawy.

 

Na razie mój model obala wszystkie wady wymienione na początku tego wątku.

 

Oczywiście jak zacznie mu się coś przytrafiać to o tym napiszę dla wiedzy potomnych :)

Link to post
Share on other sites

Mi moje M4 zaczyna coraz bardziej wadzić. Używam jej 3 miechów i co mnie najbardziej irytuje:

 

- mag nie podaje na auto tak jak należy mimo nasmarowania silikonem.

- Lufa się "roztelepuje" bardzo szybko po dokręceniu pierścienia i innych tam pierdół.

- O pinach nie wspominam..połowa mi wyleciała już ;)

- Replika "pluje" - tzn kulka wylatuje mi zaraz koło nogi.. zdarza się to dosyć często i jest naprawdę irytujące w sytuacji gdy liczy się jeden celny strzał.

- Hopek działa jakby nie działał. Po tygodniowej przerwie trzeba wystrzelić z 100/150 kulek by się w końcu rozruszał i normalnie podkręcał kulki.

 

Jest to mój pierwszy elektryk, ale teraz żałuje, że nie było w ofercie nowych kałachów. Taki to przynajmniej działa jak sobie kupisz a tu jakieś dziwne problemy. Ja nie wymagam od repliki nic ponadto, żeby strzelała, a moja PJtka z tygodnia na tydzień ma nowe kaprysy...

 

 

mam DOKŁADNIE te same problemy co Ty! Jednak wszystkie chinole to gówno i lepiej zainwestować w porządnego CA lub TM, który nie rozleci Ci się nawet przez 10 lat. Aha, jeszcze jedno. Nie kupujcie przypadkiem Hop-up'a CA metalowego, bo ten akurat nie pasuje :/ ja już się potknąłem.. :evil:

Edited by MarineSlupsk
Link to post
Share on other sites

Sagitarius, po jakim przebiegu "wyszły" u Ciebie te "kwiatki"?

Jak się trzymają g-boxy w waszych emkach? bo mam taki dylemacik czy inwestować w metalbody czy sobie odpuścić i ciułać na G&P :roll:

Swoją mam od lipca i wyrzuciła ok 3000 k i jak na razie najbardziej denerwujące są takie duperele jak pękające śrubki czy to ,że nie można normalnie celować.

Link to post
Share on other sites

Mam problem z swoja emka. Mianowicie nie podaje porządnie kulek,na pojedynczym idealnie a na serii co drugą ( używam mid capow MAG'a 120 testowałem na low i było to samo) Magazynki były smarowane silikonem,oblepiłem je taśma izolacyjna aby pewnie siedziały w gnieździe.Czy jest to wina Hop up ??

Link to post
Share on other sites

Mam problem z swoja emka. Mianowicie nie podaje porządnie kulek,na pojedynczym idealnie a na serii co drugą ( używam mid capow MAG'a 120 testowałem na low i było to samo) Magazynki były smarowane silikonem,oblepiłem je taśma izolacyjna aby pewnie siedziały w gnieździe.Czy jest to wina Hop up ??

 

 

Nie wiem co może być przyczyną, ja mam też ten problem podczas, gdy używam magazynków G&P mid-cap. Na single ładnie podaje, na serii już nie.

Link to post
Share on other sites

Z tym hi capem to dziwna sprawa :D W tematach o emkach JG ktoś pisał, że podpiłował lekko miejsce w którym kuleczka wystaje z magazynka :D Dla testu przytrzymałem mocniej gniazdo maga i seria waliła jak należy. Chyba podpiłuje lekko ten dzyndzelek i zobaczymy czy to coś da :)

 

 

Sagitarius zdaj relacje czy działa.Mój niby podaje jeszcze na hi-capach CA więc jak magi zaczną podawać po tym zabiegu kosmetycznym ro również spiłuje

Link to post
Share on other sites

A ja chciałem być cwany i od razu z replika zaopatrzyłem się w metal-korpus SRC (w zestawie jest i metal-komora z gumką). Jednak replika na wszystkich możliwych bateriach zdychała po średnio 2 do max 5!! strzałach. Krakmany dopiero po 2 wysłaniach poradzili (chyba bo mi nadal szybko zdycha) z tym sobie. No ale ten cholerny hi-cap trzeba cały czas dociskać, by cokolwiek strzelał. Mało? Hopek, mimo iż już zmieniony dalej pluje (jedna pod butem, druga 20m, trzecia w górę) i selektor: na "save" można normalnie strzelać, na semi wali auto (Krakmani podobno też to zreperowali). Normalnie szlag mnie trafia. Nie kupujcie juz tego, szczerze wam radzę. Nic dziwnego ze robią III generację.

Link to post
Share on other sites

Już wiem co robić wtedy gdy magi nie podaja, mianowicie przełączyć na pojedynczy strzelić parę razy i włączyć z powrotem ciągły u mnie to działa. O dziwo na dzisiejszej strzelance nie miałem prawie żadnych problemów z magami podawały płynnie. Strzelałem mid capami MAG'a 120 i 100 oraz low capami CA.Nie piłowałem magów nie wymieniałem komory hop siupa, nie grzebałem w gunie i jest spoko :D:D:D:D :-F :-F :-F

Link to post
Share on other sites

@padi:

1.Komory SRC są do bani.Zainwestuj w jakiegoś guardera.Albo załatw sprawę teflon fix'e, a jeśli pierwszy strzał czasami Ci leci na 20 metrów tzn. że sprężyna nie zrobiła pełnego cyklu. Normalne po strzelaniu z auto.

2.Styki miałeś albo oblepione smarem(bo ilość smaru w GB jest makabryczna), a testowałeś na jakiejś batce intelekta? oraz czy sprawdzałeś bezpiecznik?(kup w sklepie elektrycznym jakiś porządny za 30 groszy i po sprawie)

3.Brakuje Ci sprężynki w GB, albo masz źle przykręcony selektor ognia, musiałbyś wyciągnąć GB i w samym korpusie body przykręcić prawidłowo selektor ognia, powinien być w konfiguracji pionowej a ty masz zapewne w literze L.

Link to post
Share on other sites

No i po testach w terenie. Replika przeżyła 40h w terenie w większości przy temperaturach zbliżonych do zera, nocami poniżej zera. Nic nie odpadło, replika po porannych przestrzelaniach działała poprawnie. Kilka pierwszych strzałów miało objawy nie do końca działającego hopupa ale składam to na karb stężania smarów w panujących warunkach (znajomi na CA mieli podobne problemy). Po rozgrzaniu się nie było problemów.

Link to post
Share on other sites

Panowie, pomóżcie!

nie wiem co jest nie tak (wiedziałem, aby nie tykać moimi łapskami giwery..), ale po wymianie gumki HU karabin nie podaje kulek..., podkreślam, karabin! nie magazynek. Nawet jak strzelam do góry "nogami". Jestem pewien, że źle coś zmontowałem. Zastanawiam się, czy nie wysłać karabinu na serwis (aby zajęli się karabinem jak należy). Na dodatek, uszka od body są w opłakanym stanie( jedno już praktycznie nie istnieje) i zastanawiam się, czy to może być przyczyną(upper reciever nie styka się do końca z lower)

ehh, koszmar :/

Link to post
Share on other sites
Ja się zastanawiam nad lekkim tuningiem mojej M4. Mianowicie nie wiem co kupić. icon_confused2.gif Słyszałem, że na pewno gumke hop-up guardera. Ale co jeszcze? Mam do wydania max 150 zł. icon_cool2.gif

 

Mam już intellecta 8.4 i low-capa P&J

Kup silikona gumkę HU + preckę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...