Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stockowa lufa w G&P a precki?


Recommended Posts

Witam! Mam pare pytań:

1. Czy w karabinach G&P (m4a1, m4 ras itd) jest sens wymieniać lufe na precke, czy bedzie duza roznica w celności?

2. Które precki sa lepsze: Prometheus (6,03) czy KM head 19,50 (6,04)

2. Czy stockową gumke HU tez należy wymienić?

4. Które gumki HU są lepsze: Silikonowa Guarder czy silikonowa Systema

 

dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

1. Stockowo G&P mają 6.08, czyli standardową, dobrze wykonaną, lufe nieprecyzyjną.

2. j/w. Jesli nie potrzebujesz niewiadomo czego, systema daje rade.

3. Gumki G&P sa raczej marne, więc proforma warto zmienić.

4. Ja wole Systeme- dobrze podkręca i ma większa żywotność od Guardera.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc. Czy warto na "dzień dobry" zamienić jeszcze jakąś stockową część w tych G&P? Wydaje mi się, że nie ale kto wie...

I czy dystanser tez wymienić? I czy można dostać gumki Systema sprzdawane z dystanserem?

Edited by bajeczny
Link to post
Share on other sites

Różnie. Zależy od lufy. To nie jest pierścień uszczelniający, tylko po prostu ciasno trzyma preckę.

 

Na przykładzie lufy Systemy: kiedyś lufy były dopasowane ciasno do komory i wtedy trudno sie je zakładało, potem zaczęli robić lufy o mniejszej średnicy i żeby nie latały tak bardzo w komorze, dodają ten pierścień, żeby "ustalić" lufę.

 

Ja tego nie używam, bo i tak owijam taśmą teflonową. Ale w zasadzie powinno się tego przy nowej lufie używać. Niektóe firmy dalej robią lufy "grube" lub też (np. MB) nie dodają owego pierścienia.

Link to post
Share on other sites

Jak kupowałem w kwietniu swoją M4, to na stronce sklepu (bez kryptoreklamy:) widniało, że lufa to 6,04.

Jednak lufa wydaje mi sie dość małym problemem w porównaniu z hopkiem w replikach G&P. U mnie nie dość, że obejma lufy na wstępie zaczęła pękać (bez żadnej mechanicznej pomocy), to jeszcze sam HU podkręca mi kulki w lewo, mimo wymiany dystansera i gumki (na nowe stockowe GP). I zarówno pierwsze jak i drugie to nie przypadki odosobnione.

Ja wiem, że są ludzie, którzy powiedzą, że "to łatwo naprawić, tu trochę taśmy, tam sie coś podklei, wymieni gumkę na Guardera i będzie cacy", ale nie jestem fanem grzebania w replikach i szczerze mówiąc mocno się tym elementem rozczarowałem.

Link to post
Share on other sites

Właśnie gdzieś tam też slyszalem, że G&P ma precke 6,04 w stocku ale mimo wszystko wydaje mi się, że spora różnica jest między precką G&P a KM head. Teflon robi swoje jednak. Jak będe zamawiać moje G&P poprosze, żeby juz w sklepie rozwiązali mi te problemy :)

Link to post
Share on other sites

Mierzyłeś? :wink:

 

Załóżmy, że kolega kupował w Specshopie, a na ich stronie, przy replikach G&P jest napisane "Lufa: Precyzyjna 6.04mm", to chyba ma prawo im wierzyć? :wink:

 

Zresztą ja właśnie tam kupowałem swoją M4 USMC i też będę twierdził, że mam 6.04, skoro tak było napisane w opisie repliki.

 

Inna sprawa, z całym szacunkiem dla ekipy Specshopu, to że czasem zdarzają im się straszne byki w opisach na stronce. ;-)

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie z trochę innej beczki:

Mam G&P M4 Special operation i tam jest lufa 300mm i chciałbym ją wymienić na preckę KM 6.04mm tylko teraz mam dylemat bo chciałbym mieć lepsze skupienie i zasięg i w związku z tym mam pytanko czy precka KM 363mm będzie miała duuuużo lepsze osiągi od tej 300mm ?

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

Jako, że ostatnio temat o lufach w G&P jest “na fali” a mierząc co poniektóre lufy, do końca nie można określić jaki jest to dokładnie wymiar, postanowiłem dokładnie “zbadać” temat.

 

Ogólnie pierwsze dostawy replik G&P jakie mieliśmy, miały lufy 6,04mm...

 

Potem natomiast w nowszych dostawach po zmierzeniu wyniki były różne i przeważały lufy o 6,08mm.

 

Pisząc o tym do G&P dostaliśmy wczoraj odpowiedz, iż obecnie do wszystkich karabinów są dawane lufy 6,05mm

 

Jednak trzeba mieć na uwadze ze żaden producent do stokowych karabinów nie da “wypaśnej” lufy precyzyjnej i zapewne dlatego są pewne rozbieżności w mierzeniu poszczególnych luf.

 

Dlatego zawsze dla poprawy celności warto wymienić lufę na precyzyjna z jakiejś wiodącej firmy na rynku.

 

Pozdrawiam

Marek

ASGShop.pl

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

niedawno nabylem m4 so i na pierwszej strzelance tydzien temu mialem dziwna sytuacje. mianowicie replika nie strzelala 3 do 4x pod rzad a nastepny wystrzal to byl 4 do 5 kulek na raz... po rozlozeniu i przetkaniu lufy nie pomoglo... dopiero po kilku powaznie dlugich seriach zaczal chodzic normalnie. mam nadzieje ze wiecej sie nie bedzie to powtarzac... czy ktos juz sie z tym spotkal w m4 so G&P? troche mnie to nie pokoi... nie male to pieniodze sa... wiec nie powinno sie tak dziac...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...