Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To czemu nie pomalowałeś przed sprzedażą? :>

Ja zrobiłem prostą polową prowizorkę, wziąłem kolcek drewna, szynę ris oraz śrubki :P

I zmontowałem sobie samemu montaż RIS na chwycie, analogiczny z oryginałem.

Ogólnie Famas jest śliczny, świetnie się go trzyma, i sieje niczym siewnik rolniczy :)

Aż żal serce ściska że go sprzedałem :(

Link to post
Share on other sites

a po co tak kombinowałeś?

w moim famasie od CG wersja SV, kupiona za 120 zł, była szyna RIS od razu.

koli najtańszy to 90 zł na allegro, ale można używke wyczaić za 60 zł. mowa o prawdziwych kolimatorach nie "super hiper mega 1J rozpierdalatorów"

Link to post
Share on other sites

A to przepraszam za uogólnienie :D

Akurat czytałem wątki na forum "wyborowym" i tak się jakoś złożyło ;)

 

Wracając do Famasa, to przeziernik ma jedną zasadniczą wadę. O ile muszę można sprawnie regulować lewo/prawo za pomocą śrubki, i muszka "pamięta" to ustawienie, o tyle przeziernik lata góra/dół tak jak chce. I niestety to nie jest tylko kwestia typu "miała być głowa a jest pępek", ale kulki mogą latać nad głowami albo ryć w piachu metry przed celem... Ogólnie zdecydowanie, bez kolimatora do lasu nie wchodzić ;)

Link to post
Share on other sites

To miałem jedyny w swoim rodzaju TM :F

 

Nie no, żart :wink:

Masz rację, przeziernik sam z siebie nie lata, ale brak jest możliwości zablokowania go na jednej wysokości, choćby tyci-tyci-śrubka, i już byłoby super. A tak wystarczyło go niechcący dotknąć (co nie było trudne) i już spada o ząbek :)

Dodając do tego trudność szybkiego zgrania przyrządów (a w zasadzie głównie to) i... Kolituba welcome to ;)

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...