Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Fallout3 na Linuxa


Recommended Posts

EE... no offence - silnik obliviona nie nadaje się dla linuxa.

 

Niestety dużo jeszcze wody w rzece upłynie zanim będzie sie nadawał (musieli by go do opengl przepisać na początku),

do tego havok pewnie też jest w wersji win-only :D

Link to post
Share on other sites
EE... no offence - silnik obliviona nie nadaje się dla linuxa

Oj tam, głupoty gadasz. F3 podobno całkiem ładnie biega na PS3. Na Pudle zresztą też, ale Pudło to wynalazek Szatana z M$ ;).

(swoją drogą, ładnie się zaczyna - techniczna strona już more or less zrobiona, więc przez rok będą składać scenariusz. Me likeys, zwłaszcza po czkawce z VtM Bloodlines).

Link to post
Share on other sites

Jak bym miał się zdawać jedynie na jakieś petycje żeby móc pograć w ulubioną grę, to nawet gdybym nie lubił Billa, to jednak zainstalował bym jego system ;)

 

Dziekuje, tyle w tej kwestii... Jestes prawdziwym fanem? Zainstlaujesz Windows, kupisz PS3/X360/PSP/Wii/cokolwiek zeby w Twoja ulubiona gre pograc. Takie jet zycie (ja PSP kupilem dla jednej gry i PS3 tez kupie dla jednej - nie widze w tym nic nienormalnego).

Link to post
Share on other sites
Zainstlaujesz Windows, kupisz PS3/X360/PSP/Wii/cokolwiek zeby w Twoja ulubiona gre pograc.
Niedługo może nie będzie trzeba. Już od jakiegoś czasu jest tendencja, żeby wydawać gry na PC i wszystkie konsole naraz. I niestety cierpimy na tym my (pecetowcy), bo trzeba grę na tyle okaleczyć, żeby konsola udźwignęła i padem sie wygodnie grało (wystarczy wspomnieć Obliviona). Tak już jest, że zamiast gry, która ma być czymś wielkim robi sie produkt, który ma przynieść wielkie pieniądze.

F3 raczej pod Linuxa nie wyjdzie (gdyby używali OpenGL byłoby to bardziej prawdopodobne). Jednak, jeśli odzew będzie spory, może to zaowocować przy przyszłych tytułach.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Gry są ograniczane tak, aby konsola udźwignęła.... to gry takie jak G.R.A.W 2 czy RS: Vegas są ograniczone przez konsole ?

Jeśli pograł byś na pad'zie przez dłuższy czas to sam byś stwierdził że jest to rozwiązanie równie dobre jak klawiatura i mysz. Przy czym można się wygodnie rozłożyć na fotelu.

Pewnie tak mówisz bo konsoli nigdy nie miałeś i widziałeś to tylko u znajomego przez 2 minuty.

Link to post
Share on other sites

Taak, pad jest idealnym pomysłem. Może do gier sportowych ale do FPS'ów?? I nie mówię tu o takich, co to mają super precyzyjny celowniczek pośrodku ekranu- to nie są FPS'sy tylko konsolowe podróbki. :/

Link to post
Share on other sites

Gry które wymieniłem to FPS'y, taktyczne z resztą. Gdyby nie dało się grać w te gry na konsoli (bo przecież PAD to taka straszna rzecz) to po kiego ch...a je wyprodukowano ? ;) Nie wyprodukowano za to gier które wymagają jedynie szybkiego machania łapą, a więc counter-srajka i quejka, co raczej cieszy.

Jedynym ograniczeniem są strategie, bo na to nie ma siły bez myszy.

Swoją drogą nie słyszałem jeszcze o nikim kto sprzedałby konsole, bo może grać na niej tylko w Fife, bo pady do niczego innego sie nie nadają.

Wnioskuje więc że zwyczajnie nie macie porównania i nie wiecie jak tak naprawde gra się używając pada, nawet jeśli graliście to nie na tyle długo , aby wystarczająco się zaznajomić z tym kontrolerem.

 

edit: Dla uściślenia, żeby mi kto nie wyleciał z tym że Q4 jest na x'a. Chodzi mi o deathmatchowe gry, jak q3.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

Grając na kilku różnych konsolach (od pamiętnego klona atari 2600, poprzez pegasusa a przechodzac przez wszystkie PS'y, sege saturna i dreamcasta) uwazam że pady sa wygodne ale do gier sportowych i zręcznościówek (że o bijatykach nie wspomne gdzie wystarczy opanować kilka guzików to robienie masakrycznych kombosów). W jakąkolwiek strzelanke gralo mi się koszmarnie (zwłąszcza z force feedbackiem). A strategie na konsole to nieporozumienie.

 

No cóż ale jestem ortodoksyjnym fanem gier mających około 10-20 lat (tak gram w river raida na piecu).

Link to post
Share on other sites

Z tym kilka lat to ja bym tak nie przesadzał, raczej nikt nie próbuje pisać gier lepszych na pc... za rok, góra 2 pc znowu skopią tyłki xbox'owi i ps3..

 

Pomijam to, że jest wiele aspektów "obliczeniowych" w których konsole leżą i kwiczą...

Link to post
Share on other sites

No nie przesadzajcie... Gry na Xpudła wyglądają TROCHĘ lepiej, niż te na PC. Mam na myśli dobre gry, nie budżetówki. Poza tym dla mnie raczej liczy się klimat gry, jej realizm itp. Strasznie drażni mnie to, gdy np. w takim CoD2 uda mi się zdjąć gostka tetetką z ok. 100 m. A to jest możliwe. :/

 

I mimo, że mógłbym grać w najnowsze FPSy ja wciąż wracam do świetnego Brothers In Arms chyba z '05. Też mam konsolę, ale na niej grałem jedynie w zręcznościówki. NIGDY nie odpaliłem FPSa ani tym bardziej strategii. Czy to RTS czy turówki.

 

Poza tym PC wciąż zjada konsole na śniadanie pod wieloma względami. Kto napisałby tu posta, gdyby nie miał PCta? ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...