Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Policjanci dostaną nowe pistolety


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze nie widziałem żeby glock sie zaciął, a widziałęm już bardzo wielu "zdolnych" użytkowników.
To chyba mało strzelasz, widziałem dziesiątki zacięć Glocka, z różnych powodów - od zanieczyszczenia broni (jednostka "strzelnicowa", czyszczona raz na rok), przez amunicję (próby z nabojami tzw. faktorowymi do IPSC) aż po miękki nadgarstek. A raz podczas strzelania z Glocka odpadła... muszka ;)
Link to post
Share on other sites

To chyba mało strzelasz, widziałem dziesiątki zacięć Glocka, z różnych powodów - od zanieczyszczenia broni (jednostka "strzelnicowa", czyszczona raz na rok), przez amunicję (próby z nabojami tzw. faktorowymi do IPSC) aż po miękki nadgarstek. A raz podczas strzelania z Glocka odpadła... muszka ;)

 

 

Żaden z tych przypadków nie dotyczy samej broni tylko sposobów jej uzytkowania oraz amunicji - polska tnie się na potęgę. A jeśli chodzi o strzelanie to raczej z tym problemów nie mam. W tamtym roku zajechałem na strzelnicy swego starego P64, biedaczysko nie wytrzymało tygodniowego pobytu na strzelnicy i ponad setki paczek amunicji. Potem mi ojczyzna dała Glocka 17 i temu rady nie dałem. Aktualnie mi go zabrali bo zrobili ze mnie biurokratę (znów mam P64 a w marcu strzelanie :twisted: - ciekawe ile ten wytrzyma). Tak czy siak w dalszym ciągu stoję na stanowisku, że jeśli dbasz o klocka (czyli przynajmniej po strzelaniu go wyczyścisz, a jak nie strzelasz to choć raz na pół roku) to broń służy wiernie do końca.

 

Co do odpadającej muszki - w modelach pierwszej i niektórych drugiej generacji (chodzi mi tu o modele 17 i 19 PARA, bo tylko z tymi mam styczność) zdarzało się wypadanie muszki, co było spowodowane słabym jej osadzeniem, a niejednokrotnie niewłaściwie dobranymi kaburami - przypadki znam z firmy. Niektóre kabury które ojczyzna dała były źle wyprofilowane i "piłowały" muszki lub wręcz je wyrywały.

Edited by Lechu2K
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W numerze 01/08 "Broni i Amunicji" jest ciekawy artykuł odnośnie przetargu na pistolety dla Policji. Pomijając przepychanki podczas pierwszego przetargu do drugiego stanęły 4 firmy:

1. Bumar + FB Łucznik (P99AS - 992 zł/szt)

2. NAT Import-Export (Beretta PX4 Storm G - 1007 zł/szt)

3. Cenzin (Glock 19 - 1061 zł/szt)

4. Cenrex (HK USP - 1692 zł /szt)

 

6 lutego specjalisty i experty KGP otworzyli koperty i podliczyli punkty, których podział wyglądał następująco: 70% cena brutto + 15% gwarancja + 15% masa broni (bez magazynka).

 

21 lutego KGP ogłosiłą zwycięzcę przetargu, którym został P-99. Wyniki oceny są następujące (w kolejności zajetego miejsca):

I. P99 - 99,8 pkt. (70+14+14,8 )

II. G19 - 95,4 pkt. (65,4+15+15)

III. HK USP - 68,7 pkt. (41+15+12,7)

 

Oferta NAT została odrzucona przez KGP. Po szczegóły zapraszam do "BiA" 01/2008, na str. 29. Ja osobiście wynikami przetargu jestem lekko zaskoczony i mam nadzieję że Cenzin złoży odwołanie. Poprzednim razem FB walczyła do samego końca, od arbitrażu a na wstrzymaniu postępowania przetargowego skończywszy.

 

24.01.2008 - Policja wybrała dostawcę amunicji do nowych pistoletów. 1 120 000 sztuk amunicji 9x19mm JHP dostarczy firma Kaliber. Kupując nowy rodzaj amunicji KGP odchodzi od stosowanej do tego pory amunicji pełnopłaszczowej na rzecz amunicji półpłaszczowej z wybraniem wierzchołkowym.

Edited by Lechu2K
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...