Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LARP San Andreas 14.07.


Recommended Posts

Sorry za OT,ale podobo rasizm jestogolnie zabroniony na forach.

Nazwa NYGERSI nie jest dobra, niewazne, że to Polska, ale jest to okreslenie ogólnie brane przez afroamerykanów za obraźliwe i rasistowskie(dla nich to najgorsze co moze być).Fakt jeżeli czarny kolega do drugiego tak powie to nic sie nie stanie, ale jeżeli jakis biały uzyje takiego okreslenie to nieciekawie.

 

Napiszcie po prostu afroamerykanie dzialający w gangach.

 

Pozdrawiam

 

ps Nie, nie jestem czarny.

ps2 Musiałem to napisac,bo jestem przeciwny jakiemukolwiek rasizmowi i każdemu jego,nawet najmniejszemu objawowi.

Link to post
Share on other sites

Ale mieszkamy w Polsce a tu nie ma afroamerykanów (a gdyby byli to nie znają polskiego, a gdyby znali to czy byli by na tym forum??). Pewne procedury poprawności politycznej poprostu nie obowiązują w tej zaściankowej krainie nad wisłą.

Pozatym nygersów można uzasadnić "kalką" z niemieckiego.

Link to post
Share on other sites

Określenia typu "nigger" "nyger" "nygersi" itp. wywodzą się z pojęcia "negroidalny", czyli:

 

negroidalny (Negr + gr. eídos ‘postać’) biol. rasa człowieka – antropologiczny typ czarnej rasy człowieka, charakteryzujący się brunatnym odcieniem skóry, ciemnymi, kręconymi włosami i ciemnymi oczami, szerokim, płaskim nosem oraz grubymi wargami.

 

 

Wnioskując, według Słownika Języka polskiego określenia "nigger" "nyger" itd. wywodzą się z nazwy "czarnej" rasy człowieka, a to że w amerykańskich filmach i w kulturze Hop siupowej jest to obrazliwe i tak sie dzięki temu przyjeło, toteż ludzie uważają to za zwrot obraźliwy. "Nigger" to tłumacząc z angielskiego znaczy tyle co "czarnuch". Moze w USA jest to obrażliwe, ale nie każdy czarnoskury mówi po angielsku. Tak więc w Polsce to słowo nic nie znaczy.

 

Mongoloidalna to rasa żółta. Wątpie czy gdybyś powiedział do powiedzmy Koreańczyka "ty Mongole" to uznałby to za obraze. Raczej uznałby, że jesteś kiepski z geografii.

Europeidalna czy też Kaukazopeidalna to określenie rasy białej. Więc gdy ktos do mnie powie ty europejczyku, albo ty kaukazie to z pewnością poczuje się urażony :roll:

 

Taki niestety ma wpływ, pop kultura, kiepskie filmy i muzyka na postrzeganie świata.

 

Sam nie jestem rasistą i potępiam wszelkie jego przejawy. Mam nawet kolegę ktory pochodzi z karaibów i jest ciemnoskóry, rozmawiałem z nim na temat rasizmu. Obecnie mieszka i studiuje we Francji i gdy przyjechał do Polski to stwierdził że Polska to najbardziej tolerancyjny kraj w jakim był. A we Fracji, w kraju gdzie jest dużo czarnoskórych problem rasizmu jest bardzo duży tylko mało kto o tym mówi.

 

Przepraszam bardzo za Off topic i Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Taki mały drugi offtopik dla ostudzenia emocji :)

Wiecie, że firma Rockstar jest z Edynburga, w którym właśnie siedze. Pewien kolo pokazał mi kilka budynków i mega most dokładnie odwzorowany właśnie w San Andreas. Jest to jeden z mostów między pierwszym a drugim miastem w grze, ale nie powiem bez gry który...

 

Wracając do pierwszego offtopa to Szkoci ubolewają nad tym, że czarnoskórzy są tak na rasizm wyczuleni. Po prostu jak im się krzywda dzieje - np. zostali wylani z pracy, a został przyjęty jakiś biały - nieważne, że lepszy - od razu oskarżany jest o rasizm.

Albo w autobusie siedzisz z czarnoskórym i zwalnia się miejsce koło okna koło jakiegoś białego i się przesiądziesz, ale chcesz po prostu siedzieć przy oknie - od razu jesteś posądzony o rasizm. Więc co robisz? Nie przesiadasz się tylko z tego powodu, a bardzo byś chciał pooglądać widoki:)

No i najciekawsze - odchodzi się od mówienia "black bags" na worki śmieci, bo to brzmi rasistowsko... :)

Rasizm jest nie tylko problemem w dosłownym znaczeniu, ale i właśnie przez takie myślenie jak Twoje wojtass - jest problemem... no cóż - dla każdego... . Jest po prostu ogólnoświatowe przewrażliwienie na tym punkcie, do którego się zaliczasz niestety.

 

I dalej...

My nie strzelamy się ostrą amunicją.

Mil simy, to nie jest rzeczywistość, ale fikcja, fikcja, za pomocą której staramy się odwzorować rzeczywistość. W tym przypadku - nawet nie rzeczywistość, a jako tako grę, w której i tak jest rasizm. Więc, o co masz pretensje? Miej też pretensje do gry, która jest wypasista, zresztą do san andreas wszystkie GTA przeszedłem :)

Miej pretensje do sztuk teatralnych, filmów, książek, które prezentują rasizm.

Sam mówisz, że między afroamerykaninami słowo nygga nie jest obraźliwe, a w tym milsimie właśnie typy będą odgrywać role nyggersów (czy tam jak to się pisze).

Edited by OGIS
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...