Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Używanie Glocka przez jednostki o charakterze w wojskowym


Recommended Posts

Brak możliwości edycji...

Przypomniałem sobie, że piloci USAF podczas "Pustynnej Burzy" latali z kupionymi prywatnie G-19 - przepisową bronią Sił Powietrznych były wówczas rewolwery kalibru .38 Spl, z dwu- lub czterocalową lufą....

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites

Polskie JS Zandarmerii uzywają 17 i 18, jak z resztą połowa jednostek specjalnych z całego świata.

Gumiaka używają siły zbrojne ... Izraela

Tu mnie zagiąłeś Okruch, ale nauczony doświadczeniem sprawdzilem i rzeczywiście Glock'i 17 i 19 to standardowa broń boczna w Izraelskiej Armii. :poddanie: Dzieks za info.

A jesli chodzi ci o Glock'a to poszukaj na forum dyskusji sprzed paru miechow (gdzie dostałem słusznie po łbie za pisanie bzdur, choć nie wszystkie byly mojego wyrobu).

Przypomniałem sobie, że piloci USAF podczas "Pustynnej Burzy" latali z kupionymi prywatnie G-19 - przepisową bronią Sił Powietrznych były wówczas rewolwery kalibru .38 Spl, z dwu- lub czterocalową lufą....

To dowodzi ich zdrowego rozsądku i myslenia perspektywicznego :lol:

Edited by Rhinon
Link to post
Share on other sites
A nie pamiętam ile, ale dokładnie o to mi chodziło. W Polsce nikt nie używa 18tki... Zapytam w przyszłym tyg. czy GROM miał, ale pewnie jeśli tak, to jako gadżet/do testów, a nie bojowo.

http://www.zw.wp.mil.pl/index.php?go=os

Drugie zdjęcie od dołu, drugi zandarm od lewej. Jak na mój gust to jest chyba G-18, bo nic innego mi na mysl nie przychodzi. Poszukam zdjęc w lepszej jakości i większych.

Edited by Rhinon
Link to post
Share on other sites
Glock 17 z magazynkiem na 33(32?) naboje

Cholera - fakt, o tym nie pomyślałem. Zwracam honor, mój bład.

P.S. Moge sie załozyc że gdzies czytałem artykuł w którym była mowa że OS ŻW będą mieli G-18. Może stąd wzieło sie moje przekonanie że to sa 18. Na przyszłośc bede czytał uwazniej :lol:

Link to post
Share on other sites
mam nastepujace pytanie , czy owy pistolet jest uzywany przez jakiekolwiek jednostki o charakterze wojskowym?
Wiesz, pytanie jest troszeczkę dziwne, bowiem 9-mm pistolet Glock G17 jako taki został opracowany specjalnie na potrzeby austriackiego konkursu na nową broń krótką dla wojska na początku lat 1980. A zatem najpierw trafił do sił zbrojnych (przy czym nie tylko austriackich), a następnie dopiero do policji.
Link to post
Share on other sites
A co konkretnie przeszkadza mu w G17, że jego zdaniem nie może tak być? Brak kurka?

 

Pewnie to że w większości hollywoodzkich filmów gdzie "hasa" wojsko to z reguły z jakimiś "dziwnymi" berettami, M1911 i temu podobnymi ;) Stąd pewnie "nie pasowanie" Glocka do wizerunku "wojskowego" :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
kumpla który nie rozumie jak Glock może być pistoletem dla wojska.

Ja nie rozumiem, czemu on tego nie rozumie i wywiązała się dyskusja icon_wink.gif

Cholera, jakis ciężki przypadek :P

A tak offtopic: najwiekszym szokiem dla wielu znanych mi osób (oraz dla mnie) był fakt, że Glock'a zaprojektowała firma która nigdy wcześniej nie zajmowała sie produkcją broni, ale produkowała sprzęt ogrodniczy, doniczki i parasole. :wink:

Link to post
Share on other sites
najwiekszym szokiem dla wielu znanych mi osób (oraz dla mnie) był fakt, że Glock'a zaprojektowała firma która nigdy wcześniej nie zajmowała sie produkcją broni, ale produkowała sprzęt ogrodniczy, doniczki i parasole
Mam wrażenie, że zapominasz, że firma Glock wyspecjalizowała się w produkcji narzędzi z tworzyw sztucznych, a to okazało się niejako bazą dla "plastykowej rewolucji" w broni krótkiej, czyli wprowadzeniem polimerowych szkieletów. I bynajmniej nie robiła "sprzętu ogrodniczego", a realizowała wcześniej zamówienia wojskowe m.in. na klamry czy saperki. To mniej czy bardziej składa się w logiczną całość.
Link to post
Share on other sites

Kumpel nie jest jakiś tępy, ale po zacytowaniu mu kilku odpowiedzi

z tego tematu stwierdził że: "I niech mają, co nie zmienia faktu że żadna szanująca się formacja wojskowa nie ma tego pistoletu na standardowyym wyposażeniu."

 

Nie wiem czy to wynika z niechęci do tej broni, cholera go wie ;)

Link to post
Share on other sites

Glocka używa między innymi: Grenzschutzgruppe 9 (Grupa nr 9 Straży Granicznej) oraz SOG(Specjalna czeska jednostka - opis w Broń i Amunicja styczeń/luty 2006). Glocka 17 używa też GIGN (Groupe d'Intervention de la Gendarmerie Nationale) – oddział antyterrorystyczny francuskiej żandarmerii narodowej.

Edited by kozłov
Link to post
Share on other sites

Kumpel nie jest jakiś tępy, ale po zacytowaniu mu kilku odpowiedzi

z tego tematu stwierdził że: "I niech mają, co nie zmienia faktu że żadna szanująca się formacja wojskowa nie ma tego pistoletu na standardowyym wyposażeniu."

Poproś, aby zdefiniował "szanującą się formację wojskową". Czuję, że będzie zabawnie ;)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...