Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakiś trik na laserek od ruskich?


Recommended Posts

Wiem, że wielu z was uważa laserki za dość głupią i niepotrzebną zabawkę, ale ja jestem jeszcze totalnie początkującym, poza tym chcę zobaczyć jak to działa, troszkę się pobawić, potrenować i wogóle, wiecie. Z racji że Polska biedna kraj, jestem właścielem skromnego Hardballa II (broń nie najlepsza ale działa i robi ogólnie dobre wrażenie), a laserki w zasadzie najlepsze są właśnie do shotgunów (oczywiście gdybym miał inną broń to bym się nad tym nawet nie zastanawiał tylko kolimator i wio...) Wracając do problemu:

 

Zaopatrzyłem się w ruski laserek z bazaru za 10zł i próbuję wymyślić sposób przymocowania, ale pod tym względem nigdy zbyt kreatywny nie byłem, więc zdaję się na wasze doświadczenia. Nie chcę stosować brzydkiej taśmy klejącej, myślę raczej nad jakimś uchwytem. Jak rozwiązać ten problem. Jeśli było na forum to sory, szukałem i nie znalazłem...

Link to post
Share on other sites

Oj było było i to nie raz. Lecz wracjając do laserka to jeśli taśma ci się nie podoba zawsze możesz zamontować laser za pomocą jakiejś obejmy, opaski hydraulicznej lub też użyć takich plastikowych tegesów (zapomniałem jak to się nazywa :) ) co się nimi kable często łączy aby się nie plątały :)

Link to post
Share on other sites

hmm, a czy takie wskazniki laserowe po 10 zl nie sa czasem szkodliwe dla oczu?? z tego co wiem jak tak komus poswiecisz mozesz mu zniszczyc siatkowke w oku, takie wynalazki sluza raczej do wskazywania czegos na mapie czy cos, z drugiej strony nie mam pojecia czym sie rozni taki profesjonalny wskaznik laserowy i czy on tez czasem nie jest szkodliwy dla oczu :|

Link to post
Share on other sites
... a laserki w zasadzie najlepsze są właśnie do shotgunów (oczywiście gdybym miał inną broń to bym się nad tym nawet nie zastanawiał tylko kolimator i wio...) ...

1. shotgun z laserkiem? hym no jak dla mnie to tam najmniej pasuje jaki kolwiek celownik (to jakby zamontować na m134 LWC)

2. myślisz ze kolimator załatwi sprawe? pobiegaj z kolimatorem w ciemnym pomieszczeniu to bedziesz piszczał o LWC

3. to co potul powiedział jest najrozsądniejsze (obejmy metalowe)

 

hmm, a czy takie wskazniki laserowe po 10 zl nie sa czasem szkodliwe dla oczu?? z tego co wiem jak tak komus poswiecisz mozesz mu zniszczyc siatkowke w oku...

4. każde LWC moze zniszczyć siatkówke oka. w broni ostrej porostu jak ktoś dostanie po slipiach czymś takim to i tak mu wszystko jedno bo pewnie zaraz za błyskiem bedzie kulka :lol: :wink:

Link to post
Share on other sites

Myślę, że prawdopodobieństwo uszkodzenia oka przez LWC w ASG jest takie samo, jak uszkodzenie oka przez kulkę. Gogle osłabiają i ropraszają promień. Poza tym, żeby uszkodzić oko, trzeba popatreć z bliska w laser i odpowiedni trafić, nawet, jak się komuś mignie przed oczami, to nic nie powinno się stać. Mimo tego, jak zawsze, trzeba uważać i nie świecić po oczach.

Link to post
Share on other sites

Ok, spoko. W zasadzie to chciałem to raczej do treningu. Z obejmami metalowymi to raczej będzie problem, nie wiem dokładnie jak to wygląda i gdzie dostać :( Po kilku próbach z użyciem taśmy stwierdziłem że to jednak dziadowsko wygląda, chyba sobie odpuszczę , ale zobaczę co da się zrobić. Z drugiej strony zawsze myślałem że do takiego shota laser jest ok, ponieważ:

 

-w zasadzie nie trzeba wogóle celować

-shotgun wogóle nie jest bronią do celowania 8)

-mogę trzymać shota jak chcę i gdzie chcę :)

-robi fajny efekt :lol:

-co z tego że ujawnia moją pozycję skoro i tak atakuję z bliska i każdy mnie widzi :?:

-przydaje się do treningu, przy wyrabianiu odpowiednich odruchów itp.

 

Ale w zasadzie bawię się tym cackiem już kilka dni i nie zauważyłem wielkich zmian przy tym laserku, choć dalej szukam optymalnego sposobu zamocowania...

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz kombinował, to ewź pod uwagę, że przy takim laserku, żeby świecił trzeba cały czas trzymać przycisk. To może być pewien problem :) .

To jest właśnie plusem laserów przeznaczonych do celowania, że pierwszez naciśnięcie go włącza, a drugie wyłącza :)

Link to post
Share on other sites
Jak będziesz kombinował, to ewź pod uwagę, że przy takim laserku, żeby świecił trzeba cały czas trzymać przycisk. To może być pewien problem :) .

To jest właśnie plusem laserów przeznaczonych do celowania, że pierwszez naciśnięcie go włącza, a drugie wyłącza :)

osobiście używam takiego co trzeba trzymac przycisk i pod względem taktycznym jest dużo lepszy ... włączam na tyle na ile chce i nie koniecznie odrazu "wróg" musi wiedzieć skąd idzie promienń zobaczy tylko punkt a włanczanie na dłuzej to jak przyklejenie sobie tarczy strzelniczej do czoła.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...