Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 months later...

Po jednej z ostatnich strzelanek mogę potwierdzić wytrzymałość Stara. Na strzelance w górach poślizgnąłem się robiąc fikołka na karabin. ;-) W zasadzie przyjął on cały impet uderzenia. Spodziewałem się, że z karabinu zostaną mi puzzle, jednak jedyne ślady to lekko zdrapana farba z tłumika płomienia i zadrapanie dwójnogu. Nic nie pękło, nie ukruszyło się, nie zaczęło się chwiać itp.

Naprawdę solidna replika.

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Witam,

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy zestaw boreup'a wejdzie do GB Stara (doszły mnie ostatnio plotki, iż może prypadkiem nie pasować)? I jaką by tam upchnąć uszelnioną dyszę. Jest z tym pewien problem i byłbym wdzięczny na jakąkolwiek odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam kilka pytań do posiadaczy replik i wiem, że odpowiedź na nie może być trudna ponieważ mało jest osób które miały w rękach i Stara (tudzież ARESa co bardziej mnie interesuje) i CA, ale pozwolę sobie je wrzucić do dyskusji:

 

1. Która z replik ma korpus z lepszych materiałów?

2. Która jest solidniej zbudowana?

3. Która ma lepszą (i jaką) optykę?

 

Z tego co szukałem i znalazłem to CA wydaje się być solidniejsze, ale do Star/Aresa jest więcej części. Optyka ponoć lepsza w Star/Aresie, jednak korpus ładniejszy u CA. Nie wiem czy to prawda, dlatego też prosiłbym o weryfikację tych którzy mieli/widzieli.

 

Myślę czy na nowy rok nie sprawić sobie nowej zabawki, ale chciałbym wybrać dobrze. Stawiam na wygląd/jakość, ilość części i optykę. O gearboxa się nie martwię bo to zawsze można zmienić.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Znalazłem część informacji jakich szukałem w innym temacie. Dla zainteresowanych wklejam posta

 

Takie moje spostrzeżenia wynikające z porównania obu replik.

 

G36 ARES.

+dwójnóg

+oryginalne oznaczenia "HK G36 ble ble ble...." (w CA są oznaczenia CA)

+reakcja na spust. (natychmiastowa)

+stalowa lufa (w CA to chyba ZnAl)

+-piny "neverlost" czy jakoś tak. Fajnie to ułatwia grzebanie w replice za to utrudnia życie przy zainstalowaniu adaptera do magazynków M4/16 bo ten zwykle jest przystosowany do śruby takiej jak w CA czy JG.

-plastikowa atrapa rury gazowej (mocowanie lufy, w CA jest ze (ZnAlu)

-totalnie badziewiasty kolimator (normalnie masakra)

-jakość body względem CA. (Ares jest mniej "zwarty", jak by bardziej się ugina i sprawia gorsze wrażenie. Ale i tak dobre ;)

Dodam tylko że mam obie repliki w domu i porównuję je 10 razy dziennie. ;)

Co do samego strzelania, Ares strzela bardzo dobrze ale nie mogę go porównać z CA bo CA to nie stock.

Edited by Devito
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...