Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z AK47 Tactical Version CYMY


Recommended Posts

Mam problem z "kalachem" CYMY (CM.028-A). Polega on na tym, ze podczas strzelania w trybie auto replika "wypluwa" jeszcze kilka/kilkanascie kulek pomimo zwolnienia jezyka spustowego. W trybie semi natomiast strzela seria dwoch kulek. Zaraz po zauwazeniu powyzszych problemow przestalem strzelac i wyjalem baterie, jak sie okazalo goraca. Prosze o podanie prawdopodobnych przyczyn, ewentualnych mozliwosci naprawy we wlasnym zakresie. Replike zakupilem na Zbrojowni i zasugerowali oni odeslanie jej na gwarancje. Dodam jeszcze ze replika ma 12 dni i przebieg ~1900 kulek.

Link to post
Share on other sites

Silnik udało mi się reanimować, jednakże dalej pozostaje problem strzelania mimo zwolnienia spustu (taki burst około 15-25 kulek :D ). Replika już w rękach "kochanej" Poczty Polskiej, więc nic już przy niej majstrować nie mogę :P Mimo to proszę o jakieś sugestie w kwestii tego co mogło spowodować moje problemy.

 

Nie piszcie żadnych sugestii, domysłów i przypuszczeń. Jak rozbiorę tego AEGa i naprawię to napiszę tu co było nie tak./0L0

Link to post
Share on other sites

Wybacz OLO ja wiem bo akurat miałem takich karabinów 8 do roboty z tą przypadłością i wszystkie to AK 74 CYMY. Wynikiem takiego strzelania mimo że spust jest wolny wynika z faktu że bolec zatyka sie w 2 stykach i nie chce puścić. Co można zrobić:

- wymienić sprężynkę powrotną z kostki stykowej na mocniejszą (zazwyczaj nie trzeba),

- wyczyścić kostkę stykową a szczególnie jej prowadnice i posmarować olejkiem sylikonowym na przykład (stały nie polecam bo potem się przypala przy stykach),

- trzeba te 2 styki poluźnić szczypcami ale tak żeby dalej łapały ten bolec ale żeby się nie zacinał.

 

Szczerze więcej niż 7 minut tam nie ma roboty.

Edited by Jano
Link to post
Share on other sites

<jano> - ja sie na tym nie znam wiec nie bralem sie do rokrecania bebechow

<olo> - jak rozumiem nalezysz do ekipy Zbrojowni wiec bedziesz rozbieral moja replike. Od razu uprzedzam ze w mocowaniu kolby brakuje 2 srub (tych z dolu - jedna znalazlem w pokrowcu na bron a druga zaginela w akcji). Ich brak zauwazylem kiedy odkrecalem kolbe zeby sprawdzic bezpiecznik.

Link to post
Share on other sites

ja także po części należę (nie pracuje tam, ale robię im repliki które mi dawają) do jednego sklepu internetowego (nowy choć istnieje trochu czasu), więc znam tematy i wiem co biega w replikach :] dużo tego było i pewnie będzie ... Dla kogo robię to już nie chcę powiedzieć :] jak będzie OLO coś innego niż to co napisałem to daj mi znać na PW albo tutaj, chętnie się dowiem co by mogło być :]

 

Hmmm tak myśle co by tam mogło jeszcze zacinać ten spust mam kilka teorii ale zobaczymy co powiesz.

Link to post
Share on other sites

Hmm wiele ludzi narzekało na to w AK47 Cymy już dość dawno... Ja także miałem podobny problem ze swoim. Krakmani polecili "wspsikanie" oleju silikonowego na zespół spustu kiedy AK leży górą do dołu. Do dziś tak robie od czasu do czasu i śmiga aż miło :wink:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Podczas strzelania nie zauważyliśmy opisywanych przez Ciebie problemów :roll:

 

Ale... odgiąłem nieco blaszki stykowe, spiłowałem odrobinę prowadnice kostki stykowej i powinno teraz działać bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites

czyli widać się nie myliłem co do problemu...

 

OLO że nie widziałeś tego problemu to nie znaczy że nie występuje, u jednego kumpla co też to miał, działo się tak od czasu do czasu, a nieraz za każdym razem jak naciskał spust. Po prostu kaprys kostki stykowej.

 

piłowałeś kostkę stykową... bo zapewne była kwadratowa a nie w kształcie U.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...