Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

APS Type 96 czy PSG-1?


Recommended Posts

Witam.

 

Zastanawiam się nad kupnem nowej snajperki (stary MP001 się rozsypał po miesiącu). Po przeczytaniu wielu, wielu wątków na forum, przejrzeniu ofert sklepów, itd. na "placu boju" pozostała tylko dwójka konkurentów: Maruzen APS Type 96 oraz Tokyo Marui PSG-1. I teraz pytanie do Was: czy ktoś z użytkowników mógłby się podzielić spostrzeżeniami na temat tych modeli? Jak wyglądają osiągi? Zasięg? Celność? Jak z możliwościami upgrade'u? Wady? Zalety?

 

Czekam na wszelkie opinie, które pomogą mi podjąć decyzję.

 

Pozdrawiam ASG-ową brać

Karlo

 

PS. Szczególne pozdrowienia dla uczestników Rebel's Quantum Superiority 2007 w Rawiczu

Link to post
Share on other sites

Według mnie nie ma zbyt dużo co myśleć, osiągi po tuningu i tak będą bardzo podobno, tak samo zasięg i celność. Upgrade jest i do jednego i drugiego bardzo łatwo dostępny (np. specshop (l96) i zbrojownia (PSG1)) wystarczy zobaczyc w jakiej cenie. A o samym tuningu powinienś wiedzieć skoro przeczytałeś "wiele, wiele wątków" a tu znów pytania kwalifikujące się do działu "kosz" lub coś w tym stylu,ale nie chciałbym używać brzydkich słów... Najważniejsze to myślę że wybór czy sprężynowy, czy elektryk, to tutaj musisz się najbardziej zastanowić, bo to główna róźnica. Pomyśl gdzie się strzelasz, z kim, czy masz czas na przygotowywanie stanowiska, czy bardziej chcesz z nia biegac, a i najważniejsze to co Ci się bardziej podoba: przeładowywanie co strzał czy samopowtarzalność...

 

Pozdrawiam

Kuba

Link to post
Share on other sites

A o samym tuningu powinienś wiedzieć skoro przeczytałeś "wiele, wiele wątków" a tu znów pytania kwalifikujące się do działu "kosz" lub coś w tym stylu,ale nie chciałbym używać brzydkich słów...

Z tego co czytalem jest sporo informacji odnosnie APS 96. Faktycznie wyczerpujacych informacji. Dlatego ten karabin "znalazł się na moim celowniku". Niestety nie widzę zbyt dużo informacji na forum odnośnie PSG-1. Ale może coś przeoczyłem. W takim razie proszę o linka do tych tematów na forum.

Najważniejsze to myślę że wybór czy sprężynowy, czy elektryk

No właśnie. To chyba podstawowe pytanie. Gdzieś czytałem, że elektryki mają słabszą celność/powtarzalność? Czy to prawda? Jeżeli tak, to jakiego rzędu jest ta różnica?

Pomyśl gdzie się strzelasz, z kim, czy masz czas na przygotowywanie stanowiska, czy bardziej chcesz z nia biegac, a i najważniejsze to co Ci się bardziej podoba: przeładowywanie co strzał czy samopowtarzalność...

Zazwyczaj strzelam się ze znjomymi w pobliskich lasach. Na raczej niewielkim dystansie. Ale to może się za jakiś czas zmienić. Poza tym chciałbym mieć dobrą giwerę, z którą mógłbym się już pokazać na ASG-owych zlotach. :-P Szybkość przeładowywania raczej nie jest dla mnie zbyt istotna. One shot - one kill. :-P Jak na razie biegałem ze sprężynką i było ok.

 

Pozdrawiam,

Karlo

Link to post
Share on other sites

Hmm... To sławne motto snajpera ciężko zastosować w AirSofcie. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Ciężko jest oddać jeden strzał z na przykład 80m, ale taki, żeby trafił tam gdzie celowaliśmy. Liczy się wszystko na taką odległość, jeśli chodzi o AS. Czy kulka zetknie się z trawą, czy wiatr mocniej zawieje, czy hopek dobrze podkręci... I tutaj jest przewaga elektryka/gaziaka - można szybko oddać kolejny strzał, jeśli pierwszy będzie niecelny. W Airsofcie szybkostrzelność ma spore znaczenie, dlatego na twoim miejscu brałbym PSG-1, choć kocham system bolt-action.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytalem jest sporo informacji odnosnie APS 96. Faktycznie wyczerpujacych informacji. Dlatego ten karabin "znalazł się na moim celowniku". Niestety nie widzę zbyt dużo informacji na forum odnośnie PSG-1. Ale może coś przeoczyłem. W takim razie proszę o linka do tych tematów na forum.

 

O tuningu PSG1 faktycznie jest mało, ale do niego poprostu nie potrzeba dużo, gdzies znalazłem zestaw FTK ze spręźyną 400% co dawało już maksa. To by wystarczyło ze spokojem, dlatego też nikt o tym zbytnio nie mówi, ale coś tam na forum o tym jest i wiara ma tą giwerę to popytaj, sam chciałem ją kiedyś ale zrezygnowałem na rzecz SR-25 ;) choć kocham i wolałbym bolt-action ;)

 

 

No właśnie. To chyba podstawowe pytanie. Gdzieś czytałem, że elektryki mają słabszą celność/powtarzalność? Czy to prawda? Jeżeli tak, to jakiego rzędu jest ta różnica?

Nie wiem gdzie to słyszałeś, ale na oczytanego to Ty mi nie wyglądasz. Elektryk działa na tej samej zasadzie co sprężyna, tylko że tu jest naciągany silnikiem, a tam ręką. Różnice jakie mogą powstać w powtarzalności są bardzo zbliżone, wręcz te same. Jedynie gaz ma małą powtarzalność i dlatego tak trudno często go wyregulować, choć da się jeśli ktoś się na tym zna, a do tego przerobi giwere.

 

 

Zazwyczaj strzelam się ze znjomymi w pobliskich lasach. Na raczej niewielkim dystansie. Ale to może się za jakiś czas zmienić. Poza tym chciałbym mieć dobrą giwerę, z którą mógłbym się już pokazać na ASG-owych zlotach. :-P Szybkość przeładowywania raczej nie jest dla mnie zbyt istotna. One shot - one kill. :-P Jak na razie biegałem ze sprężynką i było ok.

 

Pozdrawiam,

Karlo

 

To nie musisz mi mówić gdzie się strzelasz i jak. Musisz sam pomyśleć co jest bardziej przydatne. W Poznaniu jest dość szybka akcja, nie ma miejsca na snajperkę, przynajmniej w gronie osób z którymi się strzelam, dlatego też inwestuję w powtarzalną broń. Co do zlotów to raczej mógłbyś się pokazać nawet z gorszą giwerą, po dobrym tuningu i nikt by się nie miał prawa śmiać, jeśli by dorównywała reszcie, a czasem i takie rzeczy przewyższają oryginały, bo z zewnątrz i tak zostaje samo body. Przy szybkość przeładowania nie chodziło mi o to czy masz zamiar strzelać nie celenie albo tracić po 2 kulki na łebka, tylko jeśli są 4 cele w grupce to nie zdołasz przeładować spręzyny na tyle szybko by inni się nie pochowali, a jak już uciekną to jest po ptakach ;)

 

 

Pozdrawiam

Kuba

Edited by darude111
Link to post
Share on other sites

O tuningu PSG1 faktycznie jest mało, ale do niego poprostu nie potrzeba dużo, gdzies znalazłem zestaw FTK ze spręźyną 400% co dawało już maksa.

To juz faktycznie monstrum. :strach: Ja raczej bałbym się z czegoś takiego strzelać.

 

Elektryk działa na tej samej zasadzie co sprężyna, tylko że tu jest naciągany silnikiem, a tam ręką. Różnice jakie mogą powstać w powtarzalności są bardzo zbliżone, wręcz te same. Jedynie gaz ma małą powtarzalność i dlatego tak trudno często go wyregulować

Ooops. Chyba faktycznie pomyliłem AEGa z gazem.

 

Pozdrawiam

Kuba

 

Dzięki wszystkim za informacje i cierpliwość. Jeszcze dzisiaj postaram się zamówić PSG-1.

 

Pozdrawiam,

Karlo

Link to post
Share on other sites

Z tego co ja słyszałem to po zakupie PSG od razu trzeba inwestować w tunning jeżeli się chce mieć odpowiedni zasieg. Stockowe PSG ma takie same osiągi jak inne elektryki marui. Obejżenie paru filmów rodem z hollywood z nikogo nie zrobi snajpera czy też strzelca wyborowego. Odgrywanie takiej roli na polu ASG wymaga sporych nakładów funduszy bo rola snajpera/strzelca wyborowego wymaga odpowiednio dużego zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Z tego co ja słyszałem to po zakupie PSG od razu trzeba inwestować w tunning jeżeli się chce mieć odpowiedni zasieg. Stockowe PSG ma takie same osiągi jak inne elektryki marui. Obejżenie paru filmów rodem z hollywood z nikogo nie zrobi snajpera czy też strzelca wyborowego. Odgrywanie takiej roli na polu ASG wymaga sporych nakładów funduszy bo rola snajpera/strzelca wyborowego wymaga odpowiednio dużego zasięgu.

No ja myśle że Karol47 wie o tym, na naszym rynku nie ma snajperek sprężynowych i elektrycznych mających w stocku już moc dającą ten zasięg 70m bądź więcej. Każdą replikę snajperską tego typu trzeba od razu tuningować i nie ma na to rady ;)

Link to post
Share on other sites

Z tego co ja słyszałem to po zakupie PSG od razu trzeba inwestować w tunning jeżeli się chce mieć odpowiedni zasieg.

Zdaję sobie z tego sprawę. Wiem, że to dopiero początek, ale od czegoś trzeba zacząć. Rozejrzę się trochę po sieci za jakimiś opisami tuningu PSG-1. Jak na razie czeka już optyka Bushnella 3-9x50. 8)

 

Pozdrawiam,

Karlo

Link to post
Share on other sites

Witaj Karlo ja na poczatek polecam takie cos:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2228

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2029

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2461

 

pozniej:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2165

 

i w zaleznosci od upodoban wizualnych albo:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2375

 

albo:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1687

tylko nie jestem pewien czy to drugie mozna zamontowac;)

 

Reszta upgrade systematycznie rozbudowywana z czasem.

 

Pozdrawiam serdecznie i dzieki za wspolne strzelanie na RRH `07

31`st MEU!!

 

Hoagh!!

Link to post
Share on other sites

Smiglans bron byla tuningowana jak sadze z opisu ale tylko po wymianie gumki z czernej systemy na czerwona prometheusa nastapila zmiana mocy repliki.

Czarna systema jest gumka ktora zachowuje sie inaczej niz czerwony prometheus poniewaz ta konkretna gumka rometheusa jest przystosowana do replik o wysokim poziome fps [bazowo chyba od 400]. Z tego co zaobreswowalem organoleptycznie w sklepie roznia sie dosc istotnie twardoscia silikonu(czerwona jest dosc "sztywna")

Mam racje Licho??

Link to post
Share on other sites

W sumie nie ogladalem tej gumki, poradzil mi ja Templar.

Replika wczesniej na ftk systemy miala 558fps, gumka jak sadze uszczelnila komore hop up tak mocno ze bardzo wzrosly fpsy. Nie sadze zeby czerwony prometeus dawal zawsye 50fps wiecej bo jest na rynku dosyc dlugo i jesli by mial takie wlasciwosci to kazdy by go montowal zeby ekonomicznie zwiekszyc moc.

 

W moim przypadku dalo to 50fps, czy da tyle w innej replice albo przy mniejszym tunningu nie wiem i nie biore za to odpowiedzialnosci. Ale tutaj mowiliscie o ftk systemy i psg1 i dokladnie to mam.

Link to post
Share on other sites

wiem ze strony producenta ze ta guma jest zaprojektowana do replik karabinow snajperskich o mocy powyzej 400 efow. Sadzeze tutaj chodzi raczej o niski ROF broni wiec nie sadze zeby ta gumka sprawdzala sie rownie dobrze przy karabinach szturmowych. Chyba jest za sztywna do karabinkow klasy ak-47 albo emek.

Nie wiem jak bedzie to tak naprawde wygladalo ale postaram sie sprawdzic jak najszybciej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...