Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Jako, że wg wyszukiwarki taki topic nie istnieje, zakładam nowy ;D

 

Chciałbym się czegoś dowiedzieć odnośnie tej konwersji: M41A

 

Po Primo: Czy pasuje ona tylko do M1A1 TM, czy modele z troche nizszej półki, takie jak ten z Cyber Gun'a również mu podchodzą?

Po Secondo: Ogólnie jak to wygląda... Wszystkie informacje od urzytkowników (jeśli tacy są w Polsce) i nie tylko. (proszę również o spostrzeżenia tych, którzy nie posiadają tej repliki)

 

Dziękuję za wszystkie informacje, zarówno te potwierdzone, jak i nie ;D

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Jeszcze takie pytanko... Czy w tej konwersji jest wbudowany granatnik, czy szot? A może tam nic nie ma i trzeba swoje rzeczy powkładać? (chodzi mi o tą część, która w orginale była granatmikiem 40mm)

I ew. co tam do środka włożyc? P.W. (^)

 

Dzięki za poprzednie odpowiedzi ;D

 

Jakby ktoś znalazł jakiś opis (najlepiej po polsku, ale po angielsku też ujdzie), albo lepiej filmik (chciałoby się ;D) to byłbym bardzo wdzięczny

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zamiast górki na gumce HU jest pupa małego Japończyka, który był niegrzeczny i kazano mu liczyc klapsy, które dostaje, ale on nie wie, że to nie klapsy tylko kulki mu się o pupę obijają. A potem jest tam jeszcze inny mały Japończyk, który pisze ile tamten dostał "klapsów", bo tamten mu mówi.

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuje (gdzieś przeczytane - nie są to naukowe dowody poparte odkryciami archeologicznymi :P) to wskaźnik amunicji działa na zasadzie fotokomórki licząc przelatujące kulki, niestety muszą być one naświetlone żeby czujnik je wyłapał.

Liczba pozostałej amunicji jest tylko orientacyjna i opiera się na tym, że wkładany do gniazda magazynek ma z góry znaną pojemność (zakładamy, że hi-capy są be więc ładujemy lowa który mieści x kulek). Gdzieś tam ukrywa się stycznik/układ elektroniczny/Japończyk który po włożeniu maga ustawia wskaźnik amunicji na x i zgodnie z danymi z fotokomórki na bierząco modyfikuje wskazanie.

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Ponieważ mam to mogę wam trochę poopowiadać na temat tego cuda. ;)

 

Licznik kulek jest zamontowany u wylotu lufy dzięki takiemu rozwiązaniu karabin nie liczy pustych strzałów. Bardzo sensowne rozwiązanie. Wskaźnik wyświetla 00 przy wyjętym magazynku, 95 przy włożonym i konsekwentnie idzie w duł podczas strzelania. Jak na razie mój rekord to ok. 120 wystrzelonych pocisków na jednym podkręceniu magazynka.

 

Co do Thompsonów to czytałem ze Cyma też pasuje ale osobiście nie skorzystałem z tej możliwości. Niestety nie wiem czy Capri uwzględnia w swojej ofercie wymianę magazynka przy zakupie tego zestawu. Ale rzeczywiście jedynym pasującym magiem jest krótki hi-cap TM.

 

Osiągi i skuteczność: Nie ma co się oszukiwać że ten karabin ma przedewszystkim robić odpowiednie wrażenie (i je robi z czego jestem bardzo zadowolony ;)) Zasięg i celność jest zadowalająca – mam potwierdzone trafienia na dystansie ok. 30m w terenie zalesionym ;) (Po prostu nie ma to jak jakość TM)

Oczywiście miłośnicy fpsów mogą być lekko rozczarowani, bo karabin ma ich tylko 260-270. Mi osobiście to nie przeszkadza aczkolwiek od początku przygotowywałem się na to, że będzie to broń raczej do budynków niż na lasy.

W sumie mogę polecić tą zabawkę każdemu miłośnikowi kolonialnej piechoty morskiej.

 

Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie. Postaram się zrobić jakieś foty jak tylko nadarzy się okazja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 years later...

Witam

 

Posiadam replikę m41a snow wolf i osobiście jestem zadowolony. Daje radę bez problemu- licznik zasówa jak ta lala - tak jak wspominane było na górze od 95 spada do 00- wystarczy wyciągnąć lekko maga i wbic ponownie aby licznik wskoczył na 95 . Od snow wolfa mam wersję 400fps a w atrapie granatnika jest bateria - obecnie załadowałem li-po 11,1 i bardzo ładnie współpracują ze sobą już prawie rok więc i bebechy nienajgorsze-trzeba przyzwyczaić się do celowania bo nie ma żadnej szyny RIS-ale że jestem maniakiem Obcego to mi to nie przeszkadza. Jest jeden mankament - bardzo cięszko o magi- od innych producentów pasują bez problemu ale są za długie i wystają poza obudowę maga(oryginalny ma długość 17cm ) . Zaden sklep w Polsce nie jest w stanie zamówić tych magów . Replika robi naprawdę ładne wrażenie jak na chinola. Osobiscie polecam , duży fun w czasie zabawy. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...