Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zła prowadnica Systemy


Recommended Posts

Witam!

Wprawdzie awaria jest z gatunku tych "nienaprawialnych" ale opisać można ku przestrodze potomnych.

 

Strzelałem sobie spokojnie do kolegi kiedy nagle karabin zamilkł. Co sie stało tym razem?

Tym razem odkręciła się połówka prowadnicy łożyskowanej firmy Systema. jak wiadomo posiadaczom, prowadnica składa sie z "palca" i "podstawki" i te dwa elementy sie skręca do kupy, nakręcając palec na podstawkę.

Ja w swej naiwności licząc na zdolności dokręcające producenta nie sprawdziłem tego.

Jak łatwo przewidzieć co mogło sie rozkręcic to sie rozkręciło. Luźny "palec" zablokował tłok, bardzo gwałtownie zablokował tłok.

i tu pokazał pazurki silnik HighTorque CA. Okazał sie na tyle mocny, że WYRWAŁ jeden z zębów ze środkowej zębatki z zestawu Helical SuperTorqueUp CA :poddanie: . A niby takie dobre zębatki. Lepszych CA nie robi... Bateria to tylko 9,6 i to przy m130 więc całość śmigała dość powoli.

 

Prowadnice skręciłem zabezpieczając gwint przed odkręceniem. Kropelką.

Wsadziłem STU Systemy. Póki co działa.

 

Morał? Jak coś sie może rozkręcić to nie licz, że sie nie rozkręci tylko "kropelcz" gdzie tylko można!

Link to post
Share on other sites

Miałem podobną przygodę z prowadnicą King Armsa, ale na szczęście zauważyłem, że coś nienaturalnie chałasuje wewnątrz gearboxa. Klej + dobre skręcenie załatwiło sprawę ;)

 

A niby takie dobre zębatki. Lepszych CA nie robi...

Zębatki CA można różnie nazywać, ale napewno nie są dobre ;)

Link to post
Share on other sites

swego czasu zauważyłem ,że coś grzechotało mi w GB . po rozebraniu okazało sie że prowadnica HurricanE również się rozkręciła i jej przednia część wraz z śrubką poruszała sie radośnie wewnątrz sprężyny :wink: Całe szczęscie nie wyżądziła żadnych szkód .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...