Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full Metal - BOYI


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

replike już przestrzelałem.

Z najważniejszych:

+metal body dobrej jakości

+cicha praca gearboxa

+szyny nielatają praktycznie wogóle.

+Cena

 

-stopka kolby z tworzywa

-słabe wykończenie dwojnogu

-chwyt dla leworęcznych bardzo niewygodny.

-przewody słabej jakości

 

Z miejsca wyminiłem gumke hop-up na sylikon. body dobrej jakości,risy latają mniej niż w p&j.Zasięg repliki to jak na 350fps przyzwoity, 50metrów jest osiągalne ale trafić to nielada sztuka.Komora hop-up metal.Replika rozkłada się jak CA tzn rozsuwa się.Więcej napisze w czwartek bo teraz mam ograniczony dost. do internetu.

Link to post
Share on other sites

To optymistycznie nastawia. Ja z powodu urlopu i wyjazdu swoją będe miał dopiero pod koniec września lub na poczatku października :???:

 

Kilka pytanek:

 

Jak się trzyma sama kolba i jak jest ogólna jakość jej wykonania?

Jaką długość ma lufa wewnętrzna bo trzeba pomysleć o preclufie?

Czy w zestawie jest rączka taktyczna?

Link to post
Share on other sites

No i doczekałem się...

Oczekiwałem czegoś w stylu krótkiego boyi i bardzo pozytywnie sie rozczarowałem.

Co do osiągów nie rozpisuję się bo ... i tak pozmieniam... pewnie.

Replika bardzo porządna jak za tą cenę. Jak ktoś lubi snajperki to polecam na ścianę ;)

 

 

PS.

Pełna pływająca lufa zrobiła na mnie duże wrażenie.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Wykonanie jest bardzo dobre, naprawdę mile mnie zaskoczył...

Jednak możliwości modyfikacji są ograniczone, zwłaszcza lufa zewnętrzna ogranicza.

Lufa jest jednoelementowa, stabilna i żeby wsadzić dłuższą wewnętrzną trzeba by się jej pozbyć. Lufa wewnętrzna jest sporo krótsza niż w klasycznym rifle... to dziwne jak na snajperkę. Lufa zewnętrzna ma kryzę która nie pozwala wsadzić dłuższej wewnętrznej.

Sama lufa wewnętrzna wygląda na precyzyjną, przynajmniej ta moja.

Tuning ograniczy się więc do gearboxa.

Jeżeli komuś to wystarcza to karabin wart polecenia.

Jeżeli komuś to nie wystarcza to ma bardzo ładny karabin na ścianę.

Link to post
Share on other sites

Tafi nierozumiem twojego postu...

 

No może rzeczywiście nie wyraziłem sie zbyt precyzyjnie.

 

Wykonanie bardzo ładne, moje uznanie zwłaszcza że BOYI nie popisało się zbyt wcześniejszą serią replik z metalowym body.

 

Biorąc pod uwagę cenę można polecić jako alternatywę dla droższych modeli i jako materiał wyjściowy do rozbudowy... po uporaniu sie z tą kryzą.

 

Zastanawiam się nad tym gearboxem... ale chyba trzeba go jednak wymienić.

Link to post
Share on other sites
Lufa wewnętrzna jest sporo krótsza niż w klasycznym rifle... to dziwne jak na snajperkę. Lufa zewnętrzna ma kryzę która nie pozwala wsadzić dłuższej wewnętrznej. Sama lufa wewnętrzna wygląda na precyzyjną, przynajmniej ta moja.

 

 

Po małej modyfikacji-kryzka okazała się mała zpiłowałem ją praktycznie do zera, teraz najdłuższą lufę jaką można zamontować to ok. 509mm, można więcej ale bez tłumika się nieobejdzie.

 

Lufa stockowa niejest lufą precyzyjną.

 

 

Jutro wstawię M110 - dobre i 380fps bo do pelnego upg. jeszcze daleko.

Link to post
Share on other sites

co do tej lufy to ja stosuje dwie metody pomiaru, mierzę suwmiarką średnicę lub... biore kulkę 0,30, zatykam palcem koniec lufy i z drugiej strony puszczam kulkę. Czas przebiegu kulki przez lufe określa jej precyzję. Dla lufy 6,04 i długości 509 to ok 7, 8 sekund. W lufie z M12 kulka nie spadła wcale, dopiero po odetkaniu wypadła.

Ta metoda jest dość miarodajna i prosta.

Link to post
Share on other sites

Czekam na części i będę lekko tuningował, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Jak na chinkę to bardzo przyzwoity poziom. Trochę jej już w stocku poużywałem i wszystko trzyma się sztywno lub dało sie dokręcić. Mam jak na razie zainstalowaną gumkę guardnera i perspektywicznie myślę o wsadzeniu tam sprężyny Mad140 o ile nie zadowoli mnie Mad120. Bipodzik może nie zachwyca jakością wykonania ale widziałem dużo droższe i gorzej zrobione. Bardzo dobrze prezentuje sie na tej broni i świetnie spełnia swoją rolę. Jest matowy co dla mnie jest bardziej atrakcyjne niż czarny metalik.

Kabelki są dość cienkie jak w większości chinek ale nie zaobserwowałem zjawiska nagrzewania.

Silnik jest inny niż przeważnie tam spotykane, zresztą i tak w perspektywie tuningu zastąpi go coś innego. Co do jego zalet i wad, w stocku działa bardzo dobrze.

Bateria nie jest może tragiczna tak jak np w M14 AGM czy ostatniej partii Cymy ale pojemność 1500 to trochę mało. Jak na snajperkę to by pewnie starczyło ale jak na karabin uniwersalny już można odczuć braki energii, zwłaszcza jak sie używa większych magazynków. Co do samych bebechów to na start wystarczą a potem to i tak do wymiany. Moc 350 fps i kulki 0,25 daje zasięg podobny do innych karabinów ale zyskujemy na celności.

Ogólnie uważam zakup za bardzo udany zwłaszcza że wziąłem ostatni model w promocji. Do zadań typowo snajperskich mam L96A1 () a Mk12 SPR traktuje jako broń do zadań specjalnych. Przymierzałem się do zakupu SPR z CA ale cena zaporowa jak na moje możliwości, konwersja z M15A4 na SPR tez daje podobna cenę, tu powinien wyjść fajny SPR za cenę M15A4 z CA.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...