Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full Metal - BOYI


Recommended Posts

Michalll ,wstawiłem komorę Systemy i śmiga ładnie.Na początku był problem z montażem bo nie dali jednej części w komorze(zamontowałem od starej) ale potem już wszystko ok.

 

Mam inne pytanie ,chciałbym wstawić jakiś lżejszy frontgrip. Odkręciłem górnego risa (długiego) .Nie wiem co dalej. Nie wiem jak zdjąć muszkę,oraz pierścień oddzielić od body.

 

Proszę o pomoc:)

 

Dodane:

http://asgshop.pl/produkt.php?id=2428

czy taka by pasowała?

Edited by Borol
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Żeby odkręcić muszkę musisz odkręcić kilka śrubek oraz to takie coś na czym trzyma sie tłumik ognia.... później okręcasz przedni chwyt i dochodzisz do samego pierścienia z

lufą zew. i tego raczej nie odkręcisz gdyż jest to zajefajnie przykręcone do body...

Link to post
Share on other sites

Mam inne pytanie ,chciałbym wstawić jakiś lżejszy frontgrip. Odkręciłem górnego risa (długiego) .Nie wiem co dalej. Nie wiem jak zdjąć muszkę,oraz pierścień oddzielić od body.

 

Nie wiem czy to dobry pomysł ze zmianą przodu. W SPR najfajniejszy jest właśnie ten sztywny przód z pływającą lufą. Po wymianie będzie zwykła eMka i jej problemy.

Link to post
Share on other sites

"jej problemy"....np?

Właśnie teraz mi się spodobały takie rzeczy jak te plastikowe fronty i rączka z przodu,dlatego to robie:)

 

feder91.

Miałem dwa imbusy tam,ale gwinty się zerwały. A tłumik mi na niczym nie siedzi.

Edited by Borol
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam mam problem mianowice mag niedosyła kulek zanczy magazynek jest sprawny tlko HU nie dociska zamka w magu i muszę bezprzerwy dociskac maga. Co mozna zrobić aby zardzić temu problemowi bo szczeże powiem nie mam koncepcji :-(, a no i lufa się chwieje w poprzedniej SPR-ce nie miałem tego problemu, rozkręciłem wszystko coś pokombinowałem ale ni wyszło tak jak miało wyjść możecie coś doradzić w tej kwestji. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Problem nie leży po stronie maga bo mam stokowego hicapa i 10 midcap-ów i nie możliwe żeby wszystkie były walnięte, jak docisne maga to podaje bez problemu tylko to ciagłe dociskanie jest irytujące. Wydaje mis ie zę poporu mag siedzi za płytko i HU nie odblokowuje do końca zatrzasku który trzma kulki w magu. Wydaje mi sie ze okienko w magu to w które wchodzi blokada jest wyrzsze niżeli w magach PJ np. i magazynek siedzi przez to trochę płycej. Co można z tym zrobić, bo nie mam już koncepcji.

Link to post
Share on other sites

Może są nowe i dla tego? Jeżeli nie to może napisz do serwisu - tam powinni ci pomóc, bo jak na razie tutaj nie trafiamy z wyborami. Chwiejąca się lufa - ciekawe mam ten sam problem ale postanowiłem o tym nie pisać bo nie widzę różnicy w rozrzucie kulek przed zaczęciem się problemu z lufą i po. Co znaczy "Free Float Barrel" - to że w każdej replice tak lata? (Masowy błąd produkcyjny) czy jakaś wada?

Link to post
Share on other sites

Lufa się już nie chwieje, jak sie chwiał ona dosłownie pływała na boki teraz siedzi sztywno :-). Co do magów nasmarowne podoają bez problemu jestem w trakcie rozwiazaywania, trzeba rozebrać maga i wsadzić podkłądę pod języczek który blokuje kulki w magu po tej operacji podaje wszystkie :-). Co do lufy pływającej o ile w SPR-ce nie stanowi to problemu bo na lufie tryzma się tylko muszka o tyle w inny M-kach jak się szyny trzymają na lufe to moze już stanowić problem dla niektórych. Poza tym u mnie lufa siedział krzywo i strasznie kulki schodziłu na bok teraz strzela idealnie. Pozdrawiam.

Edited by gosci
Link to post
Share on other sites

Witam ,

 

Mam pytanie , poszukuje tłumika ( nowego ) do Spr mk12 Mod 0 z firmy SILESIA-FACTORY . Czy ktoś może mi udzielić informacji jaki spasuje ?

 

Próbowałem skontaktować się z producentem ale cisza .

 

Posiadam w replice precke 509mm , nic się nie chwieje itp .

 

Pozdrawiam i Dziekuję

 

Dawid

Link to post
Share on other sites

Michał , czyli normalnie odkręcam tłumik płomienia ( za pierwszy razem zszedł cały i precka go blokowała , zooriętowałem się ,że coś robie źle i dokręciłem , dopiero potem zooriętowałem się ,że tłumik płomienia normalnie się odkreca w połowie - mam nadzieje ,że nic nie zepsułem ? ) i dokrecam np ECO PRO lub ECO np 30mm x 200 mm ?

 

Pozdrawiam i Dzieki za szybkie odpowiedzi

 

Dawid

 

PS. Michał , mam pytanie , jakiej długości masz u Siebie tłumik ? Lub może doradzisz mi jaki max brac ,żeby nie wyglądało to jak tyczka 5 metrowa :)

Edited by Dave24
Link to post
Share on other sites

Żeby przykręcić tłumik musisz zdemontować zarówno tłumik płomienia jak i element lufy zewnętrznej do samej muszki. Może to całe powinno nazywać się tłumkiem płomienia - nie wiem. Żeby całość odkręcić musisz użyć imbusa chyba 1,5 - śrubka znajduje się na dole.

Do tej repliki będzie pasował nawet i bardzo długi tłumik, aczkolwiek jeżeli masz lufę wewnętrzną stockową (która się kończy mniej więcej w okolicach muszki) to zbyt długi tłumik może powodować skręcanie kulek. 200-250 mm powinien być ok.

Link to post
Share on other sites

Michał rozumiem ,ale tak , ja mam precke systemy 509 mm !! Powoduje to ,że po odkręceniu całego tłumika płomienia (przy muszce) , tłumik płomienia schodzi z gwinta i dalej nie da się go zdjąć bo trzyma go precka . CO WAŻNE - jak kręce dalej tłumikiem płomienia to PRECKA też się kręci !! , więc pewnie mam już coś nie tak w komorze H-U (nie wiadomo jak jest przekręcona ) ,chyba że , gumka Guardera nie jest nakładana na tą precke , tylko ma lufe składaną ( Mod 0 ) ??

 

Masz jakiś pomysł Micha , czy od razu radzisz rozbierać replike ,żeby zoobaczyć czy precka dobrze leży . Dodam ,że karabin strzela , ale z względu ,że pogoda jest jaka jest nie jestem wstanie go sprawdzić na odległości więcej niż 4 metry .

 

Mam to wyszarpać z tej precki czy jak - nie chce tego zepsuć - karabin jest nowy.

 

Pozdrawiam Dawid

Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa: tłumik płomienia jest wąski a Systema szeroka - dlatego trzyma. Skutek tego może być taki, że lufa jest ułożona krzywo i powstają nieszczelności na łączeniu z gb. Usunięcie tego jest dosyć problematyczne, jeżeli nie zauważasz że źle strzela to nie trzeba się przejmować.

 

Druga sprawa - jeżeli zacząłeś kręcić lufą to trzeba będzie rozłożyć body, wyjąć komorę wraz z lufą i ułożyć ją z powrotem we właściwej pozycji razem z gumką. Warto przy okazji sprawdzić, czy gumka jest cała. Guardery są dosyć delikatne.

 

Jeżeli masz preckę 509 mm, to jest ona dłuższa od stockowej o 10 cm. W takim razie tłumik będzie przykrywał ok. 8-9 cm preclufy wystającej z repliki - 250 mm tłumika dźwięku powinno być optymalnie.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Pytanie teoretyczne ? Wiąże się to z ingerowanie w bebechy GB ? Mam GB na gwarancji poplombowany :|

 

Ogólnie widze ,że nieźle sobie namieszałem ... ale swoją drogą zawsze moge powiedzieć ,że to przez Systeme nie schodzi poprawnie :|

 

 

Dodam ,że tłumik płomienia rozkręca się w 3/4 długości , ma tam gwint prawoskrętny , najprawopodobniej 14 mm .

 

Stock ma 480 mm około , różnica max 30 mm

 

Gumke mam G&P

 

Dawid

Edited by Dave24
Link to post
Share on other sites

Moja lufa stockowa, jak by nie mierzyć ma 420 mm.

 

Wyjęcie komory i lufy nie wiąże się z otwieraniem gb. Odkręcasz śrubkę imbusową przy przednim pinie (tym nad gniazdem magazynka), wyjmujesz pin, rozsuwasz górną i dolną połówkę body. Potem delikatnie wyciągasz komorę wraz z lufą.

Link to post
Share on other sites

heh jak ci się lufa kręci - to ju zapewne masz po gumce.

Jak widziałeś że tłumik na lufe nie wchodzi to nie trzeba było pchać na chama.

Aha jak rozkręcasz karabin (nie GB!) to nie stracisz gwarancji.

Może lepiej poproś kogoś bardziej doświadczonego by zrobił Ci dobrze tą lufe i HU bo to w sumie nie takie proste - idealnie to wszystko złożyć i ułożyć.

Ja mam KA 335mm i wygląda super ;) choć czasem nie poręczny także pomyśl nad czym bardziej zależy - nad wyglądem czy nad super poręczonścią i działaniem. (nie twierdze ze non-stop przeszkadza)

Link to post
Share on other sites

OK ,zrobione , nic nie pchałem na hama bo nie mam tłumika , tylko chce zamówić i patrze jak to nałożyć , bo jakby nie patrzeć są 3 gwinty na które silesia-factory może mi to zrobić .

 

Rozłożyłem to calutkie tak jak kazałeś Michał , gumeczka nie uszkodzona , lufa była dokładnie przekręcona o 180 stopni :) Poprawiłem , jedyne co to może być mniej szczelna gumka przy styku z lufą ( końcówka ) wczesniej było to zrobione jakąś tandetną gumką do rur - jesli będzie słabo ciągnał to to poprawie swoimi specyfikami chociaż gumka przylega idealnie .

 

Jutro testy , całe szczęscie wszystko w środku nieuszkodzone , chyba zamówie tłumik specjalnie do spr nakręcany na tłumik płomienia , nie mam zamiaru ściągać tłumika płomienia bo niezłe kredki są :)

 

Dzięki za pomoc , teraz już wiem jak to cacuszko rezebra.c na śrubki - prócz GB oczywiście :)

 

Aha lufa jest dokładnie 509 mm :)

 

Dawid

Link to post
Share on other sites

Ta "tandetna gumka do rur" to prawdopodobnie taśma teflonowa - uszczelnia układ. Warto nałożyć z powrotem.

 

Jeżeli zamówisz zdjęcia tłumika ops nakręcanego na tłumik płomienia do spr - zrób proszę zdjęcia i wrzuć, bo nie mogłem się o nie doprosić silesia factory...

 

Dokładnie taśma teflonowa !! mam przed sobą na biurku , więc owinę to jeśli sprka będzie siała na 20 metrów max :)

 

Oczywiście , że Ci podeśle zdjęcia , koszty to Eco 40mmx250mm to 100 zł , Eco Pro 120 zł , myśle ,że różnica jest niewielka między standardowymi Eco/EcoPro, więc lepiej dopłacić i mieć spokój z "za dużymi" preckami w tłumiku płomienia .

 

c.d.n.

 

Dawid

Link to post
Share on other sites

Panowie może ktoś zaimeścić fotkę w którym miejscu podkleić HU zeby docisnąć go do maga bo mnie już szlak trafia bo kombinuje jak koń pod góre i niemoge nic wymuśleć a magi są sprawne tylko troche za płytko siedzą i HU nie odplokowuje podajnika w magu. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...