Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 G&P vs. M15A4 TC CA


Recommended Posts

A wybierz "se" tą która ci sie podoba....

 

A jeśli chodzi o moje zdanie:

Miałem CA, (2xRifle - stockowe i upg 420fps) teraz mam M4A1 G&P z ozn. Colta.

 

Jakościowo aegi CA i GP są IHMO podobne. Tzn. równie dobrze możesz trafić na egzemplarz który będzie działał idealnie, jak i taki w którym po jednej strzelance pójdzie ci jakaś pier.ułka. Taką ocenę "wysnułem" na podstwie swoich "doświadczeń użytkownika" ;-) i obszernej lektury internetowej (pl i zagr) jak zastanawiałem się nad kupnem G&P. Jeśli chodzi o spasowanie elementów zewnętrznych to jw. Może wszystko siedzieć idealnie, a może latać jak cholera. Oczywiście prawdopodobieństwo że trafisz na ch.. egzemplarz jest nieco mniejsze w G&P.

 

Na korzyść G&P przemawiają wg. mnie dwa argumenty:

Piękne body. Kolorek i faktura duuuużo ładniejsza niż w CA. Do tego tłoczone trademarki Colta zamiast "narysowanych" białych Armalite... Z tym że to tyko moje wrażenia estetyczne. Komuś innemu może się nie podobać, albo nie zależy mu na oznaczeniach.

370 fps w stocku. vs. 320 w CA. Gdybyś chciał "podciągnąć" CA do LEVEL I na asgshop (co w "tańszej" wersji daje ok. 370 fps) to wyjdzie ci drożej niż G&P...

M4A1 G&P 1259 zł vs. M15A4 TC CA LEVEL I 370 fps. 1309 zł.

Czyli zostaje na extra magazynek czy coś.

Dyskusyjnej sprawy lufy precyzyjnej w G&P nie poruszam. Podobno są tam lufy 6.05 (nie mierzyłem ale mogę uwierzyć chłopakom z asgshop na słowo). Ja i tak jak będę miał wolną kasę wrzucę KM'a albo Prometheusa z silikonową gumka Guardera.

 

Jak rozumiem chodzi ci o M4A1 z kolbą stała (jak w TC). Ja mam ze składaną i po używaniu przez dwa lata tyko kolb stałych, dziś uznaję wyższość kolb składanych. Ale to tak tylko na marginesie.

Tyle mojej skromnej opinii. Ale decyzję musisz sam podjąć.

Edited by eston
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

O ile się nie mylę to G&P ma lufę półprecyzyjną, czyli 6,08. Taka jak w CA...

 

Różnie to bywało. Ponoć do ASGshopu przychodziły lufy 6.04; 6.05 i 6.08. Teraz chyba są 6.05, ale głowy za to nie dam uciąć. Natomiast w specshopie cały czas są G&P za lufami precyzyjnymi 6.04 (przynajmniej tak na ich stronce stoi). Oznaczać by to jednak musiało, że to jakaś stara seria, bo ponoć już G&P takich luf nie daje.

 

Ja w swoim G&P wymieniłem lufę 6.04 (od speców) na Prometheusa i różnica jest gigantyczna (choć wymieniałem też komorę HU).

 

PS: Tu link do opisu replik G&P w ASGshopie (potwierdza to, co napisałem - obecnie jest 6.05) http://www.asgshop.pl/catalog.php?cat=128

Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę to G&P ma lufę półprecyzyjną, czyli 6,08. Taka jak w CA...

O ile się nie mylę, to jestem człowiekiem... Chyba że się mylę i jestem drzewem....

Mierzyłeś? Ja - nie, więc się nie wypowiadam. Kropka

PS: "półprecyzyjna"... rozwala mnie to określenie. A mój magzynek to pół-hicap albo dwu-lowcap.... :poddanie:

 

Ostatnio miałem okazję porównać ze sobą dwa aegi: moje M4 G&P i M15 Carabine z CA upg do 370 fps. Efekt:

zasięg podobny,

celność lepsza w G&P,

korpus znacznie ładniejszy w G&P, do tego oznaczenia na lufie i body... (ja to lubię, inni nie muszą)

spasowanie elementów ogólnie podobne ale w G&P kolba nieco "luźniejsza",

ze względu na rurę gazową we front-gripie G&P jest mniej miejsca,

rof lepszy w CA (ale CA chodzi na 9,6, moja na 8,4),

magazynki w G&P istotnie leżą bardzo luźno (bez CTI nie da rady strzelać z midcapów MAGa a oryginalny midcap ma rzadkie bo rzadkie ale przerwy w podawaniu kulek) - oczywiście żeby było weselej zarówno w CA jak i w G&P najlepiej "leżał"... hicap od TM :wink:

 

Reszta, tak jak pisałem w moim pierwszym poście.

Edited by eston
Link to post
Share on other sites

Zrozum, że ja się nie wymądrzam. Odpowiedziałem na zadane pytanie, nie miej do mnie pretensji o nieprecyzyjne pytanie. Pytanie było o szyny, jedynym sposobem, żeby na M4A1 mieć szyny jest wersja RIS (lub szyna dokręcana do łoża, co wg mnie jest pomyłką).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...