Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4a1 FULL METAL boyi - tuning


Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@35groszy

Przy M140 fps będzie za dużo. Ten ATK to Element, czyli części podobne do stockowych Chińskich z tym że kolorowe. Na M120 będzie około 400fps +- 30fps (zależy jak i co złożysz).

Co do silnika na M120 to są 2 opcje:

1. Rof będzie straszny

2. Nie uciągnie na stockowej batce. Ale wymienisz batkę na 9,6 porządną i już będzie good :)

Link to post
Share on other sites

Luda, kolimator działa tak, że nawet zasłaniając przednią szybkę możesz przy jego pomocy celować. Muszka nie będzie przeszkadzała w żaden sposób. Standardem jest aimpoint na skośnym montażu albo eotech z puszką an-peq na górnym risie, np. tutaj:

http://www.arniesairsoft.co.uk/reviews/ang...gs_peq_001..jpg

 

m130 do karabinka szturmowego? Nie za dużo? Gb może i wytrzyma, ale należało by zmienić zębatki na zwiększone przełożenie, mocniejszy silnik... Nie warte zachodu, wzrost zasięgu w porównaniu do m120 niewielki. Lepiej komorę dobrą wstawić...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz mieć do 400 fps, to możesz je wyciągnąć i na m110 przy szczelnym układzie. Zamiast wkładać mocną sprężynę, która tak jak pisałem będzie wymagała jeszcze paru zmian, lepiej poszukać szczelnej głowicy tłoka i dyszy. Warto od razu cały komplet pneumatyczny kupić razem - np. stockowej G&P albo bore-up Guardera. Kupując sprężynę madonion weź poprawkę na to, że po jakimś czasie zbije się i moc spadnie.

 

Jednak w każdym przypadku podstawą jest dobrze działająca komora i lufa - trafianie tam gdzie się celuje jest naprawdę fajne.

Link to post
Share on other sites

Cena mówi za siebie ;)

 

Niestety obawiam się że na zestawie PJ szczelność może raczej spaść - zastanów się nad tym: http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1061

 

Lepsza cena od Systemy a jakość porównywalna - na pewno będzie szczelny i do tego zmniejsza napięcia na gb, ze względu na "ciche" głowice. Prawdopodobnie będzie też ciszej pracował od dotychczasowych głowic. A że to jest bore-up to powinieneś uzyskać ok. 400 fps na m110.

 

Rozwiązaniem "ekonomicznym" jest wymiana samej głowicy tłoka albo samego o'ringa - to jest jedyny nieszczelny element, który zauważyłem. Dysza Boyi jest ok, mimo że nie uszczelniana. O'ringa możesz poszukać w sklepie/hurtowni - kupić kilka i sprawdzać. Jeżeli nie chcesz tego sam robić wyślij do serwisu i poproś o dopasowanie jakiegoś szczelnego. Najwyżej zapłacisz za nową głowicę tłoka - czyli względnie mało to wyjdzie. Tutaj trzeba będzie włożyć m120, żeby było ok. 400 fps.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Krótkie pytanie dotyczące tuningu zwiększającego żywotność, nie moc, o której tu już było dużo powiedziane:

 

Które z elementów stockowej wersji M4 boyi muszę wymienić w pierwszej kolejności żeby znacznie zyskać na żywotności? Stockowej czyli NIE od customs'ów czy taiwangun'a, ale np. ze zbrojowni czy specshopu.

 

Sprężynę zmieniam na M90 (może M100)->CQB. Coś jeszcze warto/trzeba?

 

 

Wiem, że za listę może posłużyć np. to co na customs.pl napisali że wymieniają, ale chodzi mi o minimalizację kosztów.

 

Z góry dzięki z odpowiedź, myślę nie tylko mi się przyda.

Link to post
Share on other sites

CQB-m110.

Łożyska metalowe zwykłe CA

Prowadnica sprężyny z łożyskowaniem SRC

jakiś dobry tłok za przynajmniej 70 zł(na cqb siałbym kulcami na prawo i lewo)

chromowany cylinder dla lepszego poślizgu.

 

ew. dodatkowo silniczek m120 high speed G&P .mam i się świetnie sprawdza.

 

Ładne "zalanie" smarami dobrze uszczelni i poślizga.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam eMkę od customs.pl.

Ostatnimi czasy padła mi zębatka środkowa (moja wina, 12v sanyo RC robiło swoje, giwera wypluła około 7k kulek i padła :wink: ), po awarii wstawiłem zestaw zębatek z JG 3 generacji, tłok na deep fire z tytanowymi zębami, okablowanie na głośnikowe 1,5mm2 i gumkę na systeme czarną

 

Do rzeczy, customs.pl wymienia od razu głowicę tłoka na łożyskowaną alminiową, prowadnice na łożyskowaną, łożyska plastik na łożyska ślizgowe. DOdatkowo prosiłem o wsadzenie m120 zamiast m110.

 

Nie wiem ile teraz moja eMka wyciąga FPSów. Ile powinna wyciągać na zestawieniu:

-głowica tłoka łożyskowana

-prowadnica łożyskowana

-M120 apple

-łożyska ślizgowe

-zębatki JG III generacji

-tłok DF z tytan zębami

-guma systemy i teflon-fix

-reszta stock

 

Teraz pytanie, co jeszcze można wymienić, abym mógł przy m120 używać akumulatora 12v sanyo rc 3300/3600mah

Link to post
Share on other sites

Sorry za post za postem, ale jest problem.

 

Złożyłem eMkę, części podane post wyżej i pokazuje mi tylko 330-340 fps (sprężyna m120 miała tu być wsadzona), sprężyna ma już jakoś 20000 kul przebiegu, ale żeby tak mało FPS dawała ? Na stockowej sprężynie z r7 well ta konfiguracja dawała mi 300-310 fps, Co może być przyczyną aż tak niskich FPSów ?, przypominam m120 i tylko 330-340fps

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

W momencie, gdy chrono pokazywało 340fps miałem założony teflon-fix.

Postanowiłem usunąć teflon i niespodzianka, z 340 fps zrobiło się 140-220 (duża rozbierzność). Dodatkowo giwera lubi czasami pluć kilkoma kulkami na singlu (kilkoma mam na myśli np. 6)

 

CO to może być, że po zdjęciu teflonu taki skok FPS się pokazał ? CO robić ?

Link to post
Share on other sites

powiem wam , że wbrew pozora te emk boyi to calkiem trwala konstrukcja , moj przeszedl gruntowny tuning aczkolwiek szkielet oraz silnik pozostaly dalej stockowe (sprezyna m130) Zębatki udane , gdyby nie przelozenie najprawdopodobniej bym ich nie wymienial , prowadnica stockowa dodam ze bateria nie bylejaka a mianowicie sanyo 9,6 3600(tak wiec szkielet powinien na tej sprezynie oberwac) Emki boya wydaja sie byc dobra konstrukcja lecz nie pod wzgledem szczelnosci...tu dostaja ostro

Link to post
Share on other sites

Emki boya wydaja sie byc dobra konstrukcja lecz nie pod wzgledem szczelnosci...tu dostaja ostro

 

Tu się mylisz. Dysza jest bardzo szczelna, po lekkim naciągnięciu gumki głowicy tłoka NIC nie ucieka. Komora też niewiele potrzebuje żeby być super szczelna - odpowiedniej gumki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Udało się wszystko poskładać jak trzeba, nieszczelność była w komorze hop siupa, komora nie była wystarczająco dobrze dociśnięta do GB, przez co powietrze uciekało. Porównywałem zasięg z m249 specnaarms (390-400fps), eMka była nieporównywalnie mocniejsza. Aktualnie wszystko chodzi na baterii 12v, nie wiem jak zmierzyć szybkostrzelność (oddałem chrono koledze), nagrałem plik audio, jeśli ktoś potrafi powiedzieć ile kuleczek karabin wypluwa na sekundę to proszę o pomoc :)

Link do pliku http://odsiebie.com/pokaz/1180456---e7b4.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...