Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ciężki wybór...


Recommended Posts

z góry przepraszam, jeżeli wybrałem nieodpowiedni dział do tego typu dyskusji

(jeżeli tak to proszę moda o przeniesienie)

 

 

na początku chciałbym wszystkich ejrsoftowiczów przywitać - WITAM! ;-)

 

całkowicie zielony w asg nie jestem, gram od ponad roku już, ale w broni snajperskiej jest totalnym nubkiem... dlatego też radzę się Was - doświadczonych graczy.

mam wielki dylemat - nie wiem jaki karabinek wyborowy wybrać :wink:

cały czas zastanawiam się nad czterema modelami różnych firm...

  1. m24 socom [classic army] - owa pukawka podoba mi się najbardziej z wszystkich wymienionych, ale mam wątpliwości co do jej wytrzymałości - byłem już posiadaczem aeg`a z [ca] i bardzo szybko poszła mi kolba, a następnie muszka (może trafiłem akurat na felerny egzemplarz), jednak boję się ponownie ryzykować.
    karabinek poddałbym podczas zakupu tuningowi do 540 fps... tyle tylko nie wiem czy wziąć zestaw "standardowy" jaki oferują czy też samemu dobrać konkretne elementy. (cena w stock`u ~1300 zł)
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  2. aps2 sv [maruzen] - na fotkach całkiem przyjemny karabinek, jednak nigdy nie miałem styczności z firmą [maruzen] i kompletnie nie wiem czego się można po owej replice spodziewać. podczas zakupu również chciałbym poddać ją modyfikacjom zwiększającym moc do około 540 fps. oglądając oferty w sklepach widać, że "apees" ma duże możliwości tuningu... podobne chyba do m24. (cena w stock`u ~1100 zł)
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  3. m700 takedown [kj works] - podobnie jak wyżej... na fotkach ładniutka z firmą do czynienia nie miałem. tutaj o powiększeniu mocy niema mowy bo to się chyba mija z celem. jedynie czego się boję to napędu gazowego - będzie się sprawdzał w zimie czy raczej liczyć na to nie można? (cena w stock`u ~1000 zł)
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  4. vsr10 g-spec [tokyo marui] - jak zwykle... ładna na fotkach, firma jedna z lepszych na rynku. jeżeli miałbym ją kupić to tuning również potrzebny, ale nie wiem jak z częściami - gdzie, co i za ile? (cena w stock`u ~900 zł)
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

którą drodzy koledzy aesgieesowcy polecacie? zależy mi przede wszystkim na wytrzymałości i precyzyjności... moc również jest dla mnie ważna - jako snajper chciałbym "uderzać" z odległości 60 metrów, a nie 20 :) oczywiście wiem, że snajpowanie w asg niema dużo wspólnego z rzeczywistością jednak profil strzelca wyborowego bardzo mi się podoba i chciałbym w ten sposób właśnie się bawić.

 

czekam na poważne odpowiedzi i rzetelną pomoc. z wielką ochotą również "wysłucham" Waszych propozycji odnośnie tuningu, eksploatacji czy też wyboru innego karabinku.

 

pozdrawiam serdecznie :killer: :-P

 

 

 

edit.
literówki, formatowanie.

Edited by jotpe
Link to post
Share on other sites

Jak jesteś nowy w ASG to niepolecam snajperstwa, najpierw polataj z Ak Cymy na przykład i zobacz czy ci się to spodoba, nabierz doświadczenia itp. Od razu wydac 1000 zł jest niezbyt dobrym pomysłem.

 

A co do wyżej wymienionych karabinów, za najlepszy uważam oczywiście Maruzena :P Wystarczy wymienic zestaw cilindra ze sprężyną, tak samo CA.

 

G-Spec wymaga modyfikacji za około 600 zł, żeby coś z tego było (części są na www.machinegun.com).

 

M700 całkowicie niepolecam, wygląda tylko jak snajperka. Niecelne i za silne.

Link to post
Share on other sites

Jak jesteś nowy w ASG to niepolecam snajperstwa, najpierw polataj z Ak Cymy na przykład i zobacz czy ci się to spodoba, nabierz doświadczenia itp. Od razu wydac 1000 zł jest niezbyt dobrym pomysłem. (...)

 

jak pisałem w pierwszym poście nie jestem całkowicie zielony - zaznaczyłem, że w aesgie gram od ponad roku i byłem już posiadaczem aeg`a (firmy [ca] za 1700zł). jeżeli dodać "repliki" broni których byłem posiadaczem jeszcze przed aeg to można rzec, że gram już około dwa lata ;)

 

przyznam się bez bicia, że w dziedzinie snajpowania nie mam doświadczenia (kilka razy zdarzyło mi się trzymać model x9 i z niego strzelać podczas zlotów, jednak są to tylko małe i nieznaczące epizody).

 

 

(...)

A co do wyżej wymienionych karabinów, za najlepszy uważam oczywiście Maruzena :P Wystarczy wymienic zestaw cilindra ze sprężyną, tak samo CA.

piszesz, że wystarczy wymienić zestaw cylindra ze sprężyną... (tak :) widziałem takie "zestawy" w sklepach) jednak czy nie będzie lepszym rozwiązaniem wymienić cylinder, sprężynę, tłok i prowadnicę każde z osobna? pewnie wyjdzie drożej, ale może jakościowo wyjdzie lepiej? (tak tylko pytam) :)

 

jeszcze dodatkowe pytanie odnośnie aps2 sv maruzena - czy jest w nim możliwość "zamontowania" tłumika? tak sobie myślałem, że wymieniając w przyszłości stock`ową lufę na preckę 6,03 - 04 kupić dłuższą i schować część właśnie w owym tłumiku (będzie to miało jakieś znaczenie?)

Edited by jotpe
Link to post
Share on other sites

M24 bierz tylko i wyłącznie jeśli lubisz grzebać w bebechach. Wymaga dokładnych przeglądów i smarowania po każdym strzelaniu. Czasem ma kaprys nawalić na polu walki ale to wypadki okazjonalne i szybko usuwalne. Odwdzięcza się świetnymi osiągami i przepięknym wyglądem ;) Mówie oczywiście o karabinie z upgradem do tych 540fps (zestaw z ca jest wporządku, wytrzyma) i wymienioną komorą hu, gun w stocku niestety tylko się na ścianę nadaje.

Edited by Dragun
Link to post
Share on other sites

M24 bierz tylko i wyłącznie jeśli lubisz grzebać w bebechach. Wymaga dokładnych przeglądów i smarowania po każdym strzelaniu. Czasem ma kaprys nawalić na polu walki ale to wypadki okazjonalne i szybko usuwalne. Odwdzięcza się świetnymi osiągami i przepięknym wyglądem ;) Mówie oczywiście o karabinie z upgradem do tych 540fps (zestaw z ca jest wporządku, wytrzyma) i wymienioną komorą hu, gun w stocku niestety tylko się na ścianę nadaje.

lubię grzebać w bebechach - jest to bardzo miłe trzeba przyznać :język2: tyle tylko nie chciałbym aby zbyt często mi się wysypywała, a w szczególności w trakcie strzelanki... tego nie zniosę i będę bardzo, ale to bardzo zły ;-) ja mam chyba akurat szczęście do wadliwych egzemplarzy czego dowodem może być mój poprzedni model z [ca] - dlatego też boję się kolejnego zakupu z owej firmy.

 

m24 podoba mi się cholernie, aps2 choć nieco mniej również jest całkiem "urodziwym" karabinkiem. chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat obu replik oraz firmy maruzen (również prosiłbym o odpowiedzi z poprzednich postów na temat wymiany części oraz opcjonalnego zamontowania tłumika z dłuższą lufą).

Edited by jotpe
Link to post
Share on other sites

Wybrałbym M24... dlaczego?

A no bo:

po pierwsze klimat,

po drugie klimat,

a po trzecie czy już wspominałem o klimacie ??

 

Generalnie czego byś nie wybrał i nie zrobił w tym tunningu do poziomu 500-600 fpsów to kazda z tych replik mniej lub bardziej będzie się sypała i wymagać będzie grzebania. Więc to chyba nie problem.

Link to post
Share on other sites

jak do tej pory Wszyscy wypowiadający się polecają wyłącznie dwie repliki: m24 i aps2 - ciężki wybór mnie czeka (aps`a jak narazie niema w ofercie specshopu, a asgshop ma urlop do 20 września, więc czasu mam jak marasu na zastanowienie :)

pozostałych replik już nie biorę pod uwagę, aczkolwiek z chęcią wysłucham kolejnych rad i uwag na temat owych dwóch wymienionych powyżej.

jaki tuning zastosować w pierwszej kolejności? co wymienić w drugiej... jak skutecznie wyciszyć replikę (o ile to możliwe) i co dokładnie z nią "robić" by możliwie jak najrzadziej się sypała :P

Link to post
Share on other sites

Skoro poprosiłeś mnie na PW o wypowiedź to ci napiszę.

 

Weż M14 TM zrób z niej konfigurację pod DMR (sensowna podkrętka+lufa, do tego możliwie niski montaż, luneta, dwójnóg harrisa, zaimprowizowana baka z kamrimaty i ducttape'a) i nie zawracaj sobie głowy głupotami. Tylko z tego typu karabinem ma to jakiś tam sens w asg.

Link to post
Share on other sites

Pisząc o DMR miałem na myśli nie konkretny model broni lub modyfikacji do niej (z tego co widzę to chyba mówisz po prostu o zestawie modyfikującym do M14 znanym jako EBR- DM i produkowanym przez SageInternational) tylko o karabinie używanym do określonych zastosowań - w tym przypadku jako broń strzelca wyborowego (Designated Marksman) jego karabin - określimy mianem DMR (Designated Marksman Rifle).

 

Zresztą co ja będę pisał - tu macie stronę jednego z lepszych fachowców w temacie M14 w USA - wraz z różnymi wariantami rozwojowymi modyfikacji tej klasycznej konstrukcji.

 

http://www.athenswater.com/my_weapons.htm

 

A tu .pdf ze strony Sage

http://www.sageinternationalltd.com/si/documents/EBR_DM.pdf

 

Wracając do wątpliwości założyciela tematu to zewnętrzną konfigurację widziałbym podobnie do rozwiązania zastosowanego przez kolegę z miasta Toruń obecnego na tym forum jako RAI_Wilku bodajże.

 

M14 z założonym łożem trójszynowym na górnej okładzinie (trzeba dodatkowo ustabilizować), na dole dwójnóg harrisa + krótka szyna pod chwyt przedni, na kolbie ewentualnie poduszka podpoliczkowa (jeśli wysokość montażu celownika będzie tego wymagała, sugerowałbym raczej niskie pierścienie, więć poduszka może być niekonieczna), dobry pas nośny (niekoniecznie na orginalnych bączkach, dwupunktowy). Zarówno luneta o możliwie dużym świetle i roboczej krotności 4x-9x (12x) oraz opcjonalnie kolimator na możliwie niskim montażu zakładany na szynie nad łożem jeśli zamierzasz swojej broni użyć po prostu jako karabinka szturmowego do bardziej dynamicznego strzelania.

 

Całość sensownie pomalować krylonem, zatroszczyć się o odpowiednią liczbę magazynków i powinno grać.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem za kupnem jakiegoś karabinu sprężynowego. Pytacie się, czemu?? Odpowiedź jest prosta to, co wspominał wcześniej Thor KLIMAT. Jeśli chodzi o repliki takie jakAPS-2 i M-24 to zdecydowanie wybrałbym APS-2. Jestem obecnie jego właścicielem. Jest to świetny karabin, ale ma kilka wad:

1. Brak regulowanego hop-siupa (chyba ze zamówisz z zagranicznych stron)

2. Zdarza się czasem wadliwy zestaw spustowy (polecam na starcie kupić nowy)

3. By zamontować tłumik trzeba kupić adapter (chyba, że kupisz specjalny tłumik dedykowany APS-2)

4. Krótka lufa, bo tylko 40cm, (ale wystarcza w zupełności jak na początek nawet w stoku ma ładne osiągi)

 

Są duże plusy tej broni między innymi:

1. Niesamowite wygłuszenie

2. Po tiuningu nie potrzebuje aż tak częstych przeglądów

3. Niezwykle łatwo się ja przeładowuje

4. Stokowa szczelność

5. Wygląd

 

Jeśli natomiast chodzi o M-24 to jest niezbyt trwała bolce często w nim puszczają I trzeba się naprawdę namęczyć by coś z niej było.

 

Wejdź na tą stronę http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...nceSearchResult i zobacz ile jest części do APS-2 Polecam ci cały zestaw z tamtąd zamówić

:uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jesli któras z tych broni to własnie VSR. CZemu? A no bo jesli broń tunningujesz to stockowe części i tak nie powinny Cie interesować a VSR jest tania i (G-spec) bardzo cichy. Większość części koniecznych do tuningu da się albo kupić w Polsce (Ja kupiłem konkretnie: lufe zewnętrzną deep fire 700mm z wytłumieniem integralnym, seary, preclufe i springa 120SP tymczasowo) albo dorobić (dorobiłem: tłok teflonowy, prowadnicę sprężyny i kilka innych drobiazgów typu głowica cylindra o powiększonej średnicy dyszy). Na rynku jest od groma części do m24 i APS ale tunning do 540fps taniej wyjdzie w VSR. Pozatym czy jej wygląd jest tak okropny? mi sie podoba bardziej od APS :D

 

pict6408yf1.th.jpg

Na zdjęciu moja VSR. Wymienione: lufa zewnętrzna, lufa wewnętrzna, tłok, głowica cylindra, seary, prowadnica, sprężyna...

Dokupione/dorobione: teflonfix, pas nosny, luneta 3-12x56 E, bipod, drobne dociążenie (teraz wazy 6kg, 138cm długości, tłumik ten co był w zestawie). W tej chwili wykładam 60zł na springa 150SP i mam 500 FPS. Jesli masz jakiekolwiek pytania odnosnie repliki VSR 10 g-spec TM to wal na gg: 4734154 :) Pozdrawiam Jacek R.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Cały czas się jednak zastanawiam :język:

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie replik M14.

Owy karabinek w polskich sklepach jest w ofercie trzech firm, a dokładnie:

G&G
:

Cena:
1699,00 zł

 

TM
:

Cena:
1350,00 zł

 

CA
:

Cena:
1079,00 zł

 

Jeżeli ewentualnie skusiłbym się właśnie na karabinek M14, to z której firmy?

Przeglądając sklepy internetowe najwięcej "podzespołów" wewnętrznych jak i zewnętrznych dedykowanych jest replice Tokyo Marui...

Edited by jotpe
Link to post
Share on other sites

CA nie polecam nie ma wymiennych części.

 

TM masz za to wzmocniony gearbox pare części, spring i jazda, z G&G tylko wymieniasz pare części i wstawiasz silną sprężynę :P

 

Z tych wszystkich polecam najbardziej TM ze względu na spory asortyment części i super Hop-Up.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...