Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH][GAZ] M11 z BB (z Tajgun.pl)


Recommended Posts

w porownaniu nie moge napisac bo nie porownywalem

 

ale ekonomia jako gaziaka jest Super !

1 napelnienie starcza na 4 magazynki kulek

 

awaryjnosc:

hmm, przy pojedynczych strzalach zamek nie zawsze odskakuje calkowicie do tylu, i z pojedynczego strzalu robia sie 2-3, ale nie wiem czy jest to spowodowane zimnem (wczesniej bylo ok), sprawdze jak bedzie cieplej

zadnych innych usterek na razie nie ma

Link to post
Share on other sites
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moj M11 tez nigdy mnie nie zawiodl - tylko przy nizszych temperaturach czasami swiruje, ale to naturalne. Poza tym - zadnego zaciecia, zgrzytu czy awarii - strzela toto jak szwajcarski zegarek :] aha - mam KSC, nie wiem jak inne.

Link to post
Share on other sites
A może ktoś instrukcję do m11 w języku angielskim?Ja mam z takimi śmiesznymi japońskimi krzaczkami i nie zabardzo orientuje się w treści(jakoś mało obrazków dali :) ).Firma to KSC. 8O

 

niestety - o ile wiem to wszystkie instrukcje KSC M11A1 sa po "ichniemu" i nic z tym nie zrobisz. Jesli masz jakies pytania to napisz na priva - juz nie raz rozebralem guna do rosolu i jakby co chetnie pomoge :)

 

do wszystkich posiadaczy M11 - sluchajcie - jak juz przy temacie jestesmy - jak macie rozwiazana kwestie zawieszenia taktycznego? Chcialbym uzywac M11 jako broni bocznej, ale dorwac kabure na tyle duza zeby sie zmiescil, to jest problem, poza tym ten wystajacy magazynek tez robi swoje. Zastanawiam sie jak rozwiazac problem szybkiego dostepu do tego guna, dzierzac z reku M15A4 jak np do budynku wchodze. Ktos ma podobne problemy czy wszyscy uzywacie M11 jako broni glownej?

 

druga sprawa - kolimator - ktos to zamocowal na M11? jesli tak to jak najprosciej? zakladajac ze nie chce kupowac nowego body z szyna montazowa i przerabiac calosci :

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki :) .Jeśli chodzi o kolimaktor,w tym tygodniu będe kupował i próbował zamontować(mam już pomysł).Postaram się w przyszłym tygodniu zamieścić zdjęcia,a może i instrukcje jak to zrobić.Skrótowo to potrzeba niedużego,mocnego kątownika.Miejsce zamontowania:albo na tylniej muszce,albo na boku obudowy.Jak zamontować:jeśli muszka to śruba,jeśli obudowa to pewnie jakiś poxipol albo inny klej nie rozwalający plastiku obudowy.Mile widziane komentarze :) . 8O

Link to post
Share on other sites
Wielkie dzięki :) .Jeśli chodzi o kolimaktor,w tym tygodniu będe kupował i próbował zamontować(mam już pomysł).Postaram się w przyszłym tygodniu zamieścić zdjęcia,a może i instrukcje jak to zrobić.Skrótowo to potrzeba niedużego,mocnego kątownika.Miejsce zamontowania:albo na tylniej muszce,albo na boku obudowy.Jak zamontować:jeśli muszka to śruba,jeśli obudowa to pewnie jakiś poxipol albo inny klej nie rozwalający plastiku obudowy.Mile widziane komentarze :) . 8O

 

hmm... no ja bym az tak chamsko (poxipol) nie robil :) ale nie wiem - zrob i pokaz jak to wyglada. co do sposobow zamocowania to faktycznie wiele mozliwosci nie ma. Najlapesze jest ofkors fabryczne (widzialem gdzies M11 CQB) znaczy sie nie wiem czy to custom byl czy fabryczny CQB ale mial szyne RIS na gorze guna i pod spodem (latarka, na gorze kolimator) a zamiast cocking-handle wystajacego, mial plaski i wyprowadzony na obie strony obudowy (rozumiecie mnie mniej wiecej?). No ale to drogie rozwiazanie, niestety : ja myslalem o 3 miejscach:

- najsensowniejsze - w okolicy szczerbinki (tylnej muszki Twojej :P :D ), ale miejsca za duzo tam tez nie ma

 

- nadbudowanie "mostka" nad cocking handle i na nim umiescic kolimator (moze byc to nawet w calosci zdejmowalne) ale dziuraswic guna i paskudzic obudowe troche mi sie nie usmiecha :

 

- zrobienie czegos jak pistolety maja (np pistolet+kolimator) czyli cos w ksztalcie litery C mocowane na dole kolo bezpiecznika (np tam zrobic chwyt do latarki albo ew wlasnie takiego mocowania) i na gorze tego C - kolimator.

 

mialem jeszcze pomysl zeby na tlumiku to nadbudowac (mam tlumior za 30 zeta taki plastikowy i moge go nawet na rozowo pomalowac bo mi nie szkoda :P ) ale wygladaloby beznadziejnie :

 

 

Jak wymyslisz cos fajnego (i w miare nieinwazyjnego) to sie pochwal :}

 

A ktos mocowal przednia raczke to M11? jakas wykonana osobiscie? fotki i info mile widziane :}

Link to post
Share on other sites

A moze kupić RAS'a? Pomysł może nie najtańszy ale z całą pewnośćią najlepszy...

Pomysł przyklejania czegoś do broni na sztywno jest skrajnie.. skrajny... Wogóle co do mocowania kolimatora na ingramie mam dosć miesznae uczucia, ale to raczej kwestia moich wrażeń estetycznych...

Link to post
Share on other sites
A moze kupić RAS'a? Pomysł może nie najtańszy ale z całą pewnośćią najlepszy...

Pomysł przyklejania czegoś do broni na sztywno jest skrajnie.. skrajny... Wogóle co do mocowania kolimatora na ingramie mam dosć miesznae uczucia, ale to raczej kwestia moich wrażeń estetycznych...

 

Zgadazm sie - to prawda ze M11 z czymkolwiek poza tlumikiem wyglada jak kupa i na pewno nie pasuje do jegu wygladu i "reputacji" :) Z dtrugiej strony zapewniam Cie, ze celowanie z M11 najlatwiej mozna wytlumaczyc opisowo : "strzal, lookam gdzie leci, poprawiam, lookam gdzie leci" :D NIestety ale pomysl ze szczerbinka przeziernikowa jest do d... i wogle sie zastanawialem sie kiedys czy nie wyrznac tam literki U zamiast malej dziurki. Tragedia : Ale sama w sobie to bestyjka jest celna i szkoda ze tego wykorzystac nie mozna, wiec kolimator to wlaciwie jedyna rzecz ktora by sie przydala.

 

A szyn mocujacych nie chce kupowac bo drogo : jak sie je poza tym mocuje? przykreca do body czy co? i czym sie tak btw rozni RAS od RIS bo nie wiem :?

 

A co do wartosci estetycznych - heh, wyglada i tak lepiej niz pistolet z kolimatorem (ostatnio widzialem chocby na Desperado 2) czy luneta na MP5 wielkosci 2litrowej gasnicy ("Snajper") :)))

 

ps - co z tym zawieszeniem taktycznym??? Nikt z Was nie ma paska do M11??? poradzcie cosssss!

Link to post
Share on other sites

ja robilem pasek

 

robisz prosty pasek przedziany przez ta tulejke w wysuwanej kolbie

dzieki temu mozesz zawiesic na ramieniu

ale M11 zwisa teraz pod pacha z lufa w nad paskiem

 

trzeba teraz z przodu m11 do tego zaczepu doczepic jakis klips

i przypinac go paska na ramieniu, tak zeby lufa byla skierowana do gory

wtedy m11 jest rowno pod pacha, calkiem wygodnie sie to nosi

odpiecie klipsa daje tyle luzu ze spokojnie mozna celowac

jak zrobie fote to umieszcze

Link to post
Share on other sites
NIestety ale pomysl ze szczerbinka przeziernikowa jest do d... i wogle sie zastanawialem sie kiedys czy nie wyrznac tam literki U zamiast malej dziurki. Tragedia :

to znaczy ze jestes jakis wyjatkowy :) bo w wiekszosci pm'ow uzywa sie celownikow przeziernikowych wlasnie dlatego ze latwij i szybciej sie przy ich pomocy celuje... ja osobiscie tez jes wole

 

PS i nie ma czegos takiego jak "szczerbinka przeziernikowa" jest albo szczerbinka albo celownik przeziernikowy w skrocie nazywany przeziernikiem :)

a tak poza tym to z przodu to jest muszka a to z tylu to celownik ktorym moze byc np. szczerbinka lub przeziernikiem :)

Link to post
Share on other sites

jak zrobie fote to umieszcze

 

no koniecznie! :] bo szczerze powiedziawszy nie skumalem za bardzo :}

 

jak ja robilem pasek to mi wyszedl - owszem, ale tez taki na ramie tylko (zaczepiany o ta tulejke i przedni ruchomy zaczep). Ale wygodny nie byl a juz na pewno nie nadawla sie do tego zeby bron na nim zwisala bezpiecznie, mozna bylo z nia biegac a w razie czego - szybko dostepna jednorecznie byla :

 

Navy - masz racje, nazwe zla podalem :] ale wiesz o co chodzi ;] a wyjatkowy moze i jestem ale celuje mi sie tym FATALNIE!!!! nie wiem czy celowales z M11 - uwierz mi ze ten celownik przeziernikowy jest zupelnie inny niz np ten ktory mam w M15A4 i zupelnie inaczej sie z tego celuje. Dalej uwazam ze jest to chybiony pomysl :

Link to post
Share on other sites

Posiadaczem M11 nie jestem ale mam 2 propozycie rozwiazania problemu noszenia repliki w boju.

Pierwszy z filmow: na szelkach - takich z Tajguna za 30 pln czy iles tam, na krotkiej "smyczy". Co prawda gun moze latac ale zrobienie szlufki na bluzie mundurowej moze ten problem rozwiazac (osobiscie ten pomysl mi sie nie podoba ale ot tak pisze)

Drugi: nie wiem jakie sa wymiary PM-63 ale na allegro pojawiaja sie co jakis czas kabury do niego, w smiesznej cenie. Moze M11 wejdzie? (choc chyba jest bardziej "pekaty" - niemniej mozna by sprobowac)

Link to post
Share on other sites

Drugi: nie wiem jakie sa wymiary PM-63 ale na allegro pojawiaja sie co jakis czas kabury do niego, w smiesznej cenie. Moze M11 wejdzie? (choc chyba jest bardziej "pekaty" - niemniej mozna by sprobowac)

 

ktos mi kiedys pisal ze pasuja kabury do PM-63, ale na allegro nie trafilem jeszcze : a taka kabura to jaka jest? na pas? czy na szeki?

 

IMHO najlepszym rozwiazaniem byloby miec M11 na piersiach, tak jakby na pasie 3punktowym, nie majtaloby sie a magazynek by nie przeszkadzal, ale mowie to w oparciu wylacznie o teorie.

Link to post
Share on other sites

Sory za błąd :) .Szyne już z montowałem,ale jak oddałem pierwsze strzały to tak zaczełe latać,że mało co SZCZERBINKI nie urwało :) .Pracuje teraz nad drugim punktem oparcia i powinno być dobrze.A wie ktoś co zrobić z tymi cholernymi zaworkami w magazynkach?Moje przy napełnianiu puszczją bokiem tyle gazu,że ch...olery można dostać. 8O

Link to post
Share on other sites
w moim z HFC nie ma nawet dzwieku syczenia

dlatego jak pierwszy raz ladowalem to myslalem ze nic sie nie dzieje

dopiero po przylozeniu ucha do butli slyszy sie ze gaz sie przelewa :)

KSC to samo - laduje sie jak ta lala...

 

nie wiem - moze zaworek wykrec, przeczysc, przedmuchaj, przesmaruj - moze bedzie lepiej? :

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja mam pytanko :D

 

Bo Ja mam tego ingrama i mi się zepsuł:/

mam pytaniie czy ktoś mógłby mi powiedziec jak to trzeba naprawić a dokładniej zożyć bo rozwaliła sie gumka hop-up i go rozłożyłem i nie wiem jak go złożyć :P

Więc mam pytanko czy ktoś pomoże:)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...