Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Moja replika (przebieg może 1,5k) szybko przestała strzelać- spust był dziwnie lekki, pomagało potrzęsienie karabinem. Do czasu aż któregoś razu karabin zaczął strzelać cały czas, niezależnie od spustu i przełączenia na 'safe' ;)

 

Dziś replika wróciła z serwisu gwarancyjnego (taiwangun) z notatką "Wymiana włącznika prądu".

Niby działa.. Ale na SEMI jak wcisnę zbyt lekko spust to strzela serią aż docisnę spust mocniej.. Da się to poprawić? Nie jestem dobry w te klocki, zastanawiam się czy odsyłać z powrotem czy z tym żyć. Poza tym przełącznik selektora semi-safe-auto chodzi bardzo ciężko, szczególnie 'w okolicy' auto.

 

(Pominę już to, że replika wróciła porysowana w kilku miejscach, i zapomnieli wymienić lufę i gumkę którą u nich zamówiłem :/ )

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam takie pytanie:

 

http://www.wmasg.pl/fotki/zbrojownia/164/1204253678.jpg

 

Jak przekręcić ten pierścień montażowy dla szyn? Chodzi mi konkretnie o to, żeby przekręcić go o milimetr-dwa zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

 

Przez niezdarność skręcenia tego przez żółtych panów cała moja szyna, a w konsekwencji rączka, latarki itp itd nie są ustawione na jednej linii z resztą klamki, ale są troszkę przekręcone. Dokręcenie tego poprawiłoby ułożenie szyn a w konsekwencji wszystko lepiej by wyglądało.

 

Any ideas?

Link to post
Share on other sites

Dzięki

 

A jak to zrobić? W sensie za co chwytać? Za tą grubą lufę zewnętrzną? Za oczka tej obejmy-pierścienia? Jak te trzy części ze sobą są połączone i czy nie ma tam jakichś odwrotnych gwintów?

 

Pytam, bo wiadomo że chińskie stopy nie są zbyt wytrzymałe i wole wcześniej pozawracać dupę, niż potem zamawiać nowe body.

Link to post
Share on other sites

sorry, ciężko myślący jestem i nie kminie :]? za te bolce które łączą RISa z tą obejmą (których nie widać na zdjęciu i można je wyciągać?)

 

bo inaczej, to na w/w zdjęciu nie widzę nic co można by określić jako "ostre" ;]

Link to post
Share on other sites

hm;] nie ma pierscienia zebatego w m4 boyi so, albo jestem jakis slepy... ten pierscien mocujacy szyne na pierwszy rzut oka sklada sie z 2 elementow, tego wewnetrznego - z dziurkami - i tego zewnetrznego, ktorym sie przykreca ris do klamki...

 

na chlopski rozum trzeba wlozyc wlasnie ten klucz pazurkowy albo cos podobnego w dziurki tego pierscienia i go odkrecac od body... ale nie wiem, any ideas?

Link to post
Share on other sites

Hej,

RIS zamocowany jest do okrągłego trzymadełka z dziurkami wewnątrz a wgłębieniami na zewnątrz, Wgłębienia są prawdopodobnie po to aby łatwiej się wkręcały czy wykręcało ręka. Da się to odkręcić od body ale trzeba trochę silniej (przynajmniej za pierwszym razem). Po odkręceniu RIS'a, fajta on sobie na zewnętrznej lufie. Lufa zewnętrzna trzyma się za pomocą małego inbuska, po odkręceniu którego powinno się łatwo wyjąć.

Żeby sciągnąć RIS z lufy zewnętrznej trzeba odkręcić tłumik. Z tego co pamiętam jest tu mały haczyk i gwint jest w drugą stronę. Zresztą nie jestem pewien bowiem dawno go nie odkręcałem. Pamietaj o tym że lufa wewnętrzna jest stabilizowana za pomocą małego czarnego plastiku. Widać go zresztą jeśli przypatrzysz się lufie.(taki mały rant między lufa wew. a tłumikiem).

Mam nadzieję że to pomogło. Zalecam oczywiście daleko posuniętą ostrożność jeśli chodzi o chinskie stopy metali.

ps. Jeśli chodzi o RIS to u mnie stanowi on jedną całość z tym okrągłym z wgłębieniami i dziurkami :).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Eh,no i w końcu eMka po 7 miesiącach użytkowania,załapała defekt. Karabin po prostu nie pobiera kulek z magazynku,obojętnie czy hi-cap z zestawu czy lowy boyi. Zauważyłem że w lufie znajduje się...hm,no właśnie "coś"jestem zielony i nie wiem,jest to jakby tłok i zastawia on otwór lufy.

Wiecie co to może być?i jak sobie z tym poradzić?

 

help :cry:

Link to post
Share on other sites

również jestem posiadaczem M4A1 firmy BOY , mam wystrzelane tym karabinkiem 4 k kulek , i przy pierwszej strzelance odpadł mi z kolby uchwyt do którego przyczepiałem pas nośny .

Nie wiem co może być przyczyną że gdy włożę baterie ( naładowane )to czasami nie chce strzelać i wydaje taki dźwięk jakby aku były rozładowane , powiem że baterie takie jak w zestawie 1100 DBOY , ładuje ładowarką z kompletu , ale ładowarkę i baterie będę wymieniać ładowarka mikro klocka biorę a aku 1500

Link to post
Share on other sites

W mojej M4 mam taki defekt. Strzelam się z kolegami w terenie i czasem dzieje mi się tak, że mam selektor na semi i strzelam strzelam... Idę dalej... Potem widzę kolegę ,który mnie nie widzi i chcę go zdjąć na semi i nic. Klikam spust i nic się nie dzieje. Zmieniam na auto i dopiero z powrotem na semi i działa. Działo mi się tak na starej batce(myślałem, że to od baterii). Teraz mam nową, ale jeszcze na niej mi się tak nie stało. ( To w sumie tak nie przeszkadzało w rozgrywce bo wystarczyło zmienić selektor na auto i z powrotem na semi) :uśmiech:

Edited by Laki
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Również mam problem ze strzelaniem na semi. Tylko z tego co widzę po przełączeniu na auto i ponownie na semi wszystko wam działa. Niestety w mojej replice po oddaniu kilku pojedynczych strzałów spust jakby sie blokuje, a mocniejsze wcisnięcie powoduje zablokowanie całej płytki selektora. Ani na semi ani na auto replika nie daje znaków "życia". Dopiero po wyciągnięciu gb i poluzowaniu wszystkich śrubek, słychać taki metaliczny "brzdęk" i wszystko wraca do normy. Nie chce otwierać gb bo jest jeszcze na gwarancji. Co o tym myslicie?

 

A tak btw. Na wstepie wymieniłem komore i gumkę hu bo stockowa nie nadawała się do niczego.

Link to post
Share on other sites

Laki - zainwestowanie w lepszy akumulator na pewno coś pomoże, ale dżirboksy V2/V3 mają taką przypadłość i blokować się mogą nawet na dobrych aku - chodzi mi tu o przypadłość której piszemy - zacinanie się selektora ognia na pojedyńczym. Jednak jak piszę - częstokroć jest tak, że samo kupno markowego pakietu i traktowanie go należycie załatwia sprawę. Na stockowych chińskich AEG'a tak się dzieje, bo: choć nawet niezgorsze aku dodają, to ładowarki są kawałkami prostowników z kablami i wiadomo, że nadają się tylko do spotkania ze śmietnikiem, a nie ładowaniu akumulatorów do AEG'ów.

 

fofunio - nie jestem pewny, bo ciężko mi stwierdzić, ale sądzę, że podkładkowanie pod prawą połówką (patrząc od dyszy), jest źle zrobione. Ogólnie przez wzgląd na to, że to chiński GB, ogólny shimming tam leży i kwiczy.

 

PS. Nie mam na celu krytyki chińskich replik, bo sam taką mam, ale doskonale wiem, co z reguły dostajemy w chińskim AEG'u z fabryczną konfiguracją. Dobrze jednak, że można to nawet niskim kosztem pieniężnym, a nakładem pracy i wiedzy wyprowadzić nawet na ponad markowe repliki.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Uszkodzona jest nie sama kostka stykowa ale ten plastik na której się znajduje (od strony płytki selektora). Defekt powstał od wadliwego przerywacza trybu ognia, który blokował w/w częśc przy naciskaniu spustu co powodowało ścieranie się chińskiego plastiku...Trzeba wymienić jedno i drugie. :evil:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Ja mam pytanko lecz z innej troszkę beczki a mianowicie jestem szczęśliwym (bądź nieszczęśliwym:P) posiadaczem repliki M4 z tym że w wersji CASV firmy boyi.

 

Mój problem to spadek szybkostrzelności... Zaczął on się przy pęknięciu zębatek tłoka po niedługim użytkowaniu, nie wiele myśląc jeszcze tego samego dnia wymieniłem tłok na nowy i właśnie...; po wymianie tłoka na nowy spadł mi znacząco ROF. Wymieniłem baterię na 2000mAh 9,6V i faktycznie strzela, ale nie z taką prędkością jak powinien przy takiej mocy baterii. Rozkręciłem więc jeszcze raz i dokładnie przesmarowałem gearbox(zespół tłoka z cylindrem, zębatki itp. stosując odpowiednie smary do odpowiednich części), wszystko w porządku. Silnik też działa, nic nie jest uszkodzone(przynajmniej na moje oko).

 

Macie jakieś pomysły co to może byc?

 

Liczę na szybką odpowiedź. Aion :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

M4A1 Boyi bez risów posiadam już dłuuuuugo zakupiłem ją na gunnerairsoft i jestem zadowolony mimo, że parę awarii się zażyło.

Body:

Oceniam nienajgorzej porównywałem z CA i wielkich różnic nie zauważyłem po za badziewną farbą. Przy upadku z ok. 1,5 m zlamał się plastikowy dzyndzel zamykający klapkę wyrzutnika łusek, dorobilem metalowy i jest git. Złamana platikowa część kolby rozsuwanej - przywaliłem nią w mur wbiegając do budynku, myśle, że nawet ta od ostrej by tgo nie wytrzymała. Po za tym żadnych problemów z body a replikę tyram bez litości: wiele upadków i udeżeń, raz nawet na niej zawisłem jak miałem ją na plecach i przeskakiwałem przez płot (nie wiem jak to zrobiłem).

GB awarie jakie miałem:

- Gdy batka już słabnie to tłok potrafi się zaciąć w tylnim położeniu i już nie ruszy, podłączenie na chwile pod mocną batke i przestrzelanie chwilowo rozwiazuje problem, winny jest silnik który jest strasznie słaby i potrzebuje bardzo dużo prądu, wymiana na wzmocniony P&J powinna wystarczyć spokojnie do M130

- Stockowy tłok starcił zęby z mojej winy, wymieniłem na systeme poliwęglanową padł po prawie roku, wsadziłem aluminiowy huricane, ale nie sprawdziłem szczelności głowicy tłoka która jak się okazało tej szczelności nie trzymała i tłok z całą energią sprężyny walił w głowicę cylindra co po paru seriach skończyło się pęknięciem wysłużonego szkieletu w miejscu typowym dla V2, wymieniłem na stokowy boyi i wsadziłem tłok i głowice z CM.028 i śmiga bez problemów juz dość długo na sp120 guardera.

 

Reasumując:

w moim egzemplażu do body nie mogę się przyczepić, w GB dwie duże awarie (rozwalenie stockowego tłoka i szkieletu) to moja wina, a najbardziej upierdliwym problemem jest powtarzająca się zacinka tłoka w tylnym położeniu przy słabej baterii - silnik do śmietnika.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...