Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full metal [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj wrzuciłem do znajomego na warsztat lufę stokową do mod 0 i się ździwiłem.

6,04 +/- 0,002 na pierwszych 30mm do każdej strony. Niestety dłuższego urządzenia do pomiaru rurki nie miał. Inaczej mówiąc u mnie jest sens wymiany lufy tylko jeśli włożę dłuższą, bo stokowa jest od nowości precyzyjna.

 

I jeszcze coś. Zmierzyłem kulki 0,25 excel (te z butelki) i wyszła tragedia. Na 10 kulek tylko dwie były kulkami, reszta to jakieś "kulki graniaste". Rozmiar kulek wahał się od 5,92 do 5,98. Żadna nie miała 6mm.

Link to post
Share on other sites

Ktoś pisał o mod0 z kolbą madstock .... Oto co Ja stworzyłem: SPR mod0 by Prosiak

 

 

SPR Mod.0

 

 

Zdjęcie troszke niewyraźne, jak kto chce mogę zrobić ładniejsze.

 

A to ja z repliką w łapie

 

KLIK

 

 

GB wzmocniony PJ 7mm z łożyskami kulkowymi

Zestaw cylindra Hurricane

Spring M120 Hurricane

Tłok DF z tytanowymi zębami

Zębatki STU CA

Silnik wysokoobrotowy PJ

 

 

Z zewnątrz zmienione zostało body na blache pochodzącą z G&G GR16-R5

Kolba madstock

Kolimator G&P

 

Górna szyna została totalnie wywalona, długa szyna z gripu przeniesiona na dół co umożliwia założenie dodatkowo chwytu.

 

Nic nadzwyczajnego nie zrobiłem ale jestem ciągle w trakcie tuningu :) celem jest ~500fps teraz jest to ok. 420fps

Edited by TheProsiak
Link to post
Share on other sites

z chińczykami to loteria chociaż wydaje mi się że żeby miał takie osiągi jak ma czyli ok.400fps to co najmniej jest mu potrzebna m120 więc m130 by nie robiło chyba aż tak wielkiej różnicy ? ale to tylko i wyłącznie moje hipotezy nie potwierdzone doświadczeniem na tej replice

 

dodam tylko że na spodzie zębatki środkowej znalazłem taki oto adres : www.gear-net.com jeśli dobrze pamiętam i cóż dziwne to trochę i zagadkowe :D reszta zębatek opisane jako YXT tak jak i anitreversal

Edited by OSKi-SNITF
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No właśnie tego się trochę boję. Muszkę praktycznie cały czas mam złożoną, ale i tak będzie wystawać kawał gołej lufy. jeśli chodzi o tłumik, to wolał bym, żeby działał a jeśli włożę do niego lufę wewnętrzną to działać nie będzie. Muszę się jeszcze dobrze zastanowić nad tym tematem. Tak czy siak dzięki za wasze opinie.

Link to post
Share on other sites

Mider

 

Musisz też wziąć pod uwagę typu cylindra jaki Ci się trafił (bo nie we wszystkich replikach są takie same ,tak ,tak niby jeden i drugi SPR a jeden może mieć cylinder 0 a drugi 1 :| -dziwne ale prawdziwe) bo wiąże się z nim spadek mocy ewentualny poza tym zawsze możesz wziąć tłumik i tylko w jakiejś części wypełnić go lufą wew. a trochę zostawić żeby "tłumić" decyzja należy do Ciebie ale wg mnie to oszpeci SPR'ke nawet jak dasz jakąś dużą lunetę z sunshader'em to niby trochę zmieni proporcje repliki ale mimo wszystko :P nie polecam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Razem z lufą ma iść HU prometeusa + cały GB systemy. Chcę podnieść replikę do 520-550 FPSów. I to właśnie jest powód rozmyślań nad długością lufy. Chodzi o to, że by wraz ze wzrostem mocy wzrosła również celność, bo jedno bez drugiego nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Podbijam wcześniejsze pytanie kolegi: można włożyć m130?

Chodzi mi o replikę od customsówz ich "stockiem".

 

Można, ale nie damy wtedy gwarancji na zębatki.

Przy sprężynach >M120 zaleca się stosowanie zębatek o większym przełożeniu - mniejsze są wtedy opory w gearboxie.

Oczywiście wiem, że XYT są w stanie pociągnąć nawet M150, ale Klientowi osobiście bym nie wymieniła springa na M130 bez zmiany zębatek.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Troche odswieze temat ale potrzebuje pomocy po wstawieniu :

cylindra typ zero Ca

Akumulator NiMH 10.8V 2200mAh - G&P

Łożyska kulkowe 7mm ze stali (zestaw 6 szt.) - Classic Army Wzmocniona, uszczelniona dysza do M16A2/M4 - Guarder

DF-CPS02 Sprężyna główna M130 - Deep Fire

Zestaw wtyków typu T - G&P

Uszczelka głowicy tłoka SUPER O'ring - Deep Fire

Moc karabinku mi sie uwstecznila do okolo 200 fps na chrono czasami pokazywal 260 przy krutkiej seri wskazal 360 mierzone bylo na kulkach 0,25 wiec przeklamanie okolo 50 fps w dol

 

Używaj Polskich znaków/Antol

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...