Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full metal [BOYI]


Recommended Posts

Projekt Mk 12 SPR zakończony

mk12spr1a.jpg

Mk 12 SPR foto 1

Mk 12 SPR foto 2

Zmiany w stosunku do oryginału to metalowe body SRC (zmieniłem bo mi się bardziej podobało), kolba z metalową stopką. Wewnątrz wymieniłem gumkę HU, wzmocniony gearbox depfire, metalowa łożyskowana prowadnica sprężyny, sprężyna MadOnion 140, tłok żółty CA, wzmocniona aluminiowa głowica tłoka Depfire, wzmocniona cicha głowica cylindra, cylinder teflonowy CA, dysza uszczelniona Systema, silnik ICS Turbo 3000.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej repliki, część zmian to typowo estetyczne przeróbki/podmianki. Dokonałem ich niejako przy okazji prac nad innym modelem SPR. Replika ma spory potencjał jednak jak na moje wymagania już jest ok.

Jeszcze raz polecam jako bazę do tuningu lub jako stock dla tych co nie są zainteresowani robieniem z niej para snajperki. Osiągi ma naprawdę przyzwoite i wykonanie techniczne nie pozostawia wiele do życzenia (pomijam braki oznaczeń to jedna z przyczyn wymiany body na SRC).

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napisz jeszcze coś o osiągach po tym upgradzie i jaką baterią to ruszasz ;)

 

Bateria na której to ruszyło to Sanyo 8,6v 3600 mAh.

Co do osiągów to nie mam mam czym zmierzyć szybkości, na podstawie porównań z innymi replikami wychodzi coś koło 500 fps. Zasięg skuteczny to 70 kroków, trafiasz za 1 razem w kartkę A4. Kulka 0,25 przebija denko puszki od piwa.

Zasięg jest trochę lepszy od Warrior 1 ale skupienie nieporównywalnie lepsze pomimo że lufa jest krótsza.

 

PS. Miałem kiedyś CA8-2 na sprężynie 160 z batką 12v 3300mAh a osiągi były tylko trochę lepsze, głównie zasięg o jakieś.... 2-3m.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Zębatek niewymieniałeś?

 

Czy ma to porównywalny rof ze stociem , określ tak mniej więcej.

 

 

Zębatki, lufa, komora HU, pozostały stockowe.

Powinienem wymienić na jakieś helical super trade up ale one kosztuja ponad 200. Kiedyś miałem chinkę ze 140 na XYT i jakoś wytrzymywała dlatego zaryzykowałem pozostawienie stalowych zębatek bo wyglądają dość przyzwoicie. Liczę się z koniecznością wymiany jednak chcę to odwlec ile sie da, przecież to 30% ceny stocka.

Silnik ICS'a zapewnia rof na takim samym poziomie. Co mnie troszkę zaskoczyło.

Link to post
Share on other sites

i jak możesz to podaj ile cię to wszystko wyniosło

 

Kalkulatorek

 

Replika Mk12 SPR - 700zł (promocja)

Body SRC - 300 zł (ale poszła zamiana więc jakąś 100)

Gearbox DepFire wzmocniony - 170 zł (może odzyskam z 60 na sprzedaży BOYI)

Łożyska 7mm CA - 43 zł

Łożyskowana prowadnica sprężyny SRC - 49 zł

Sprężyna Mad Onion M140 - 30 zł

Zestaw cichy głowica tłoka i cylindra Element - 99 zł

Wzmocniona głowica tłoka Depfire - 60 zł (odzysk )

Cylinder teflonowy - 47 zł (odzysk)

Wzmocniona uszczelniona dysza Systema - 40 zł

Bateria Sanyo 8,6v 3600 mAh - 200 zł

Kolba z metalową stopką - 70 zł (zamiana)

Silnik ICS Turbo 3000 - 170 zł

Robocizna - 50 zł (ale robiłem sam)

Przesyłki - 42 zł

------------------------------------------------------

Koszt całkowity - 2060 zł

Koszt rzeczywisty - 1540 zł (odliczam części które już miałem z odzysku i robociznę)

 

Niby całkowity jest dość duży ale i tak przy zakupie markowej repliki dużo by trzeba było wymieniać. Ponieważ to nie pierwsza moja "snajperka" to części zamienne pozostałe z innych replik zostały wykorzystane.

 

A teraz wersja szybka:

 

Replika Mk12 SPR - 700zł

zestaw gearboxa M170 z silnikiem systema - 1050

Bateria - 250 zł

------------------------

Daje 2000 zł i mamy spr M170. z około 550 fps.

Wymiana gearboxa nie nastręcza problemów bo body BOYI bardzo sympatycznie się rozbiera.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Wymiana silnika jest raczej potrzebna, stockowy nie jest zły ale przy mocniejszej sprężynie nawet silniki CA nie są zbyt wydajne. Najlepsze są Systemy ale i kosztują najwięcej.

 

Moja replika ma pozostawione rezerwy na ewentualny dalszy tuning jednak nie każdy musi wymieniać body i silnik. przy sprężynie 140 gearbox może wytrzymać lub nie, zespół cylindra tez jest dość przyzwoity więc chyba można by go pozostawić, na pewno jest szczelny.

Dla lubiących extremalne emocje można polecić wymianę sprężyny (max 140), baterii (raczej powyżej 9,6v 3300mAh), metalowa prowadnica sprężyny i łożyska stalowe 7mm. Ale to wersja bardzo extremalna (testowałem to na AUG BE i jakoś działało).

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Hej. Witam po urlopie 8) Nasuneły mi sie dwa pytania:

1. Tafi biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie z tiuningiem wielu replik i sporą ilość eksperymentów, jak myślisz czy stockowe bebechy wytrzymaja M120? Kurcze podajesz sporo przykładów gdzie wsadzasz jakieś kosmiczne sprężyny i wszystko działa więc M120 wydaje sie jeszcze całkiem realne.

2. Jak jest wreszcie z prec lufą. Rozumiem, że cylinder jest na 100% typu 0, więc można włorzyć lufe 509 mm. Czy 509 mm zmieści się w lufie bez tłumika dzwieku? Preclyfa napewno znacząco podniosła by skupienie i powtarzalność.

Link to post
Share on other sites

Sprężyna 140 to nie jest jeszcze taka kosmiczna;)

140 Guardnera miałem w AUG z BE (a nie jest to jakaś szczególnie fascynująca firma), 160 miałem w CA8-2 z CA. Tuningowałem tez S-System z P&J (nieszczęśliwa miłość) jednak tam nie było tak prosto jak w Boyi, po wymianie prawie wszystkiego w środku była 120 (420 fps na chrono) ale ze względu na problemy z baterią (9,6v 1400 mAh) nawet wstawienie silnika ICS nie poprawiło sprawy.

Moim zdaniem 120 to nie wiem czy się w ogóle opłaca, zanim wstawiłem MadOnion 140 była tam wstępnie MadOnion 120. Jeżeli mam być szczery to strzelała tak samo jak stock.

Najlepszy przyrost daje superszczelny układ cylinder/głowica/dysza/komora HU/gumka. Wstawienie mocniejszej sprężyny bez poprawienia szczelności to daje mizerny efekt.

 

Co do preclufy to stockowa jest krótsza ale dość precyzyjna, po tuningu nie zauważyłem szczególnej różnicy pomiędzy preclufą a stockiem. Wstawienie długiej (np 509) jest możliwe ale trzeba by to przykryć tłumikiem bo jest specyficzny tłumik płomienia i widać lufę wewnętrzną oraz troszkie wystaje... Mk12 ma krótszą lufę niż M16A4. Dodanie tłumika odbiera trochę uroku tej broni.

 

ps. "pomiary" robione na kulkach 0,25 i 0,28, kulki 0,20 trudno opanować przy tej mocy.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Karabin jest już po pierwszej strzelance i bardzo mile mnie zaskoczył.

Jest bardzo wygodny, przemieszczanie się z nim nie nastręcza problemów, bardzo praktyczny dwójnóg, zasięg na moim wynalazku zadziwiająco dobry, celność również jest dobra a mam stockową lufę. Mam wstawiony cichy zestaw i odgłos wystrzału jest naprawdę cichy (z 20-30m nie słychać strzału).

 

W takiej konfiguracji go używałem Mk 12 SPR + kolimator

 

A tu na stanowisku

w akcji

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Czyli na dłuższą metę opłaca sie kupić tego SPR i niewielkim nakładem zrobić z niego pełnoprawną replikę. Dobrze rozumuje?

 

Jak najbardziej to słuszny tok myślenia, nakłady są podobne jak przy innych mocniejszych replikach. zestawienie kosztów jw.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja właśnie kupiłem mk12 spr ,tylko że wersję 400 fps._Czy ktoś wie co ona ma innego niż w tej wersji 380?._Ja nie chce na razie jej rozbierać.

Zamierzam za to wstawić lufę 510 mm i w związku tym też się pytam jaki jest tłumik dobry do niej_(by zamaskować lufę)._Są do 100 zł?

Każdy następny post bez spacji będzie usunięty. [P]

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

 

zamówiłem mk12 mod 0 spr - i na początek będę chciał wymienić w nim kolbę na jakąś

inną. Prosiłbym o jakieś propozycje, podpowiedzi- jakie się będą nadawały.

 

 

Najbardziej podoba mi się "magpul prs" jednak nie znalazłem nigdzie takiej do AEG.

6bkpanr_th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...