Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMAREX T-7000?


Recommended Posts

Słuchaj zadam ci jeszcze głupie pytanie czy te durne napisy na replice to naklejki czy nie?

No i czy bateria od mp7 tokyo marui pasuje?

 

Czemu od razu głupie ;-)

 

Napisy to prawdopodobnie tampon-druk ale pewien nie jestem - nie znam sie :roll:

 

Bateria TM 7.2V 500mAh pasuje.

 

Btw: Wie ktoś jaki tłumik pasuje do MP7? W alternatywie mam możliwośc zrobienia normalnego tłumika (na zamówionko) ale rozważam po prostu zamaskowanie w nim dłuższej lufy (odpowiedniej lufy też szukam).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam po dłuższej przerwie w temacie.

 

MP7 ma za sobą już 3 większe starcia i lekki tunning więc pora napisać ciut więcej o tej replice.

Sprzęt świetnie się sprawdza w CQB gdzie nie pozostaje w tyle (skupieniem, poręcznością) do swoich konkurentów z rodziny MP5. Pomyłką natomiast jest kabura udowa – pożyczyłem od znajomego i po 20 minutach noszenia miałem jej dość – paskudnie niewygodna ;/

 

Po domowym teflon-fixie średnia osiągów to 295-310 ftp, a po precyzyjnej (polerowanej) lufie 6,04 doszło dodatkowe +10 ftp (na 0.2g) i znacząco wzrosło skupienie. Eksperymentalna próba wytłumienia repliki przy użyciu gąbki modelarskiej zakończyła się sukcesem i jest obecnie sporo cichsza.

 

Plany na przyszłość obejmują obecnie któreś z 2 wyjść:

1) Dłuższa prec-lufa maskowana tłumikiem (w końcu czasem trzeba ruszyć tyłek z tych budynków a posiadana moc może zapewnić skuteczność na ciut większych dystansach)

2) Prec-lufa firmowa Prometheus (6.03)

 

I to chyba tyle jak na razie :wink:

Link to post
Share on other sites

Już sie skończyło 300Fps.Teraz na bron.pl i na Allegro mają 240FPS :(

 

A podawali kiedykolwiek że ma więcej? Po oficjalnym przekroczeniu 0.5J byłby nieosiągalny dla małolatów z zachodu.

Miałem okazje mierzyć swój model na chrono w sklepie a także na Guarder'ze znajomego i w obu przypadkach przy stocku wychodziło 280-300fps, po tuningu stabilne 310-320fps.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Yeneth, wstawiles lufe Prometheusa?

Moze ta miekka gumka Madbulla jeszcze cos pomoze?

Jak to Ci dziala?

 

Preclufa siedzi w środku i sprawuje sie nawet dobrze - lepsze skupienie ale bez przesady. Za gumke HU się nie brałem bo jak na razie nie czuje takiej potrzeby - jak wstawie dluższą lufę i zamaskuje ją tłumikiem to może przyjdzie pora na hopek.

 

Na swoją "siódemke" nie narzekam, działa poprawnie bez żadnych problemów. Przy obecnych osiągach, czyli w miare stabilnych 310-320 fps'ach moge wyjśc poza CQB chociaż nadal troche brakuje do klasycznych eMek lub AK ale powoli pracuje nad tym :D

Z drobnych rad: jesli MP7 ma robić za broń główną to warto zainwestowac w zawieszenie 1-punktowe, jesli ma to być backup/sidearm to rozwiązaniem jest kabura umieszczona na korpusie (kamizelka-solidne zawieszenie).

Link to post
Share on other sites

Masz mozliwosc porownac z wersja TM?

Jakie sa slabsze strony T7000 w stosunku do Japonczyka (glosniejszy, mniej precyzyjna praca systemu hop-up, twardszy spust, bateria gorzej trzyma na zimnie)?

 

Wersje Umarex'a z modelem TM miałem okazje porównywać tylko raz ale po obejrzeniu "japończyka" i rozmowie z jego użytkownikiem wyciągnąłem kilka wniosków:

- Umarex jest głośniejszy

- w wersji Umarex'a nieco więcej kłopotu sprawia regulacja HU

- batki trzymają podobnie

- oba modele da się podobnie tuningować

- model TM jest słabszy, jest to najbardziej zauważalne na większym zasięgu np. w sytuacji gdy musimy prowadzić ogień z budynku, lub podczas przemieszczania się pomiędzy zabudowaniami

- plastik i metal w TM są ciut lepszej jakości

- model TM jest dwukrotnie droższy

 

Zresztą moje oryginalne podejście było takie że wydając mniej na TS-7000 i jego tuning wyszedł mi sprzęt przewyższający zasięgiem i skupieniem lekko podrasowanego TM'a.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

 

 

Bateria TM 7.2V 500mAh pasuje.

 

Bateria od TM nie pasuje, jest dluzsza od chinskiej o pare milimetrow.

Po wlozeniu jej w Umarexa, nie mozna "domknac" tlumika ognia.

Moze ktos wstawic jakies zdjecia, jak zalozyc preclufe (PDI czeka).

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites

Bateria od TM nie pasuje, jest dluzsza od chinskiej o pare milimetrow.

Po wlozeniu jej w Umarexa, nie mozna "domknac" tlumika ognia.

Moze ktos wstawic jakies zdjecia, jak zalozyc preclufe (PDI czeka).

 

Batka TM pasuje ale musisz lekko zmodyfikować front (taka pianka+płytka z plastyku).

Jesli chcesz włożyć precke to niestety musisz wyjąć gearbox :D

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Zrobilem, jak poradziles, rzeczywiscie banalne.

Jak mam zalozyc preclufe, jak rozebrac Dziada?

Nie wiem jak rozkecic przednia raczke :wink:

 

1) Usuwasz muszkę, szczerbinkę i kolbę (ja po prostu wysuwasz całkowicie)

2) Odkręcasz górną szynę... uwaga druga śruba od końca to atrapa :D

4) Odłączasz kable idące do baterii (inaczej nie wyciągniesz później gearboxu)

3) Odkręcasz dźwignie przeładowania (to coś co porusza przesłoną hop-siup) i wysuwasz na zewnątrz.

4) usuwasz 2 piny w tylnej części body > demontujesz tylną osłonę korpusu

5) wyciągasz podkładkę spod gearboxu

6) wyciągasz gear box (ostrożnie z kablami)

7) wysuwasz komorę hop-siupa i samą lufę

8) odczepiasz lufę od hopka i wymieniasz na inną :D

 

UWAGA: lufy dłuższe niż stokowe mogą wymagać adapterów (najczęściej w zestawie z lufą)

 

Rączka przednia wymaga usunięcia podkładek spod głównego pinu, usunięcia jego oraz tego mniejszego na końcu raczki... dalej powinno pójść gładko.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...