Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN SCAR Light Gen. III od Vega Force Company...


Recommended Posts

No i to by było totalnie z dupy : gdzie tu resztka realizmu?

 

"The key idea of SCAR rifle system is that it will provide the Special Forces operators with wide variety of options, from short-barreled 5.56mm SCAR-L CQC variation, tailored for urban close combat, and up to long range 7.62x51 SCAR-H Sniper variant, as well as 7.62x39 SCAR-H, which will accept "battlefield pickup" AK-47/AKM magazines with 7.62 M43 ammunition, available during the operations behind the enemy lines"

 

 

"Mk.17 SCAR-H will use proprietary 20-round magazines in 7.62x51 NATO chambering, or standard AK-type magazines in proposed 7.62x39 M43 chambering"

 

Wydaje mi sie że konieczna była by zmiana lower receiver'a, ale może ktoś kto ma wiedzę szerszą niż madjong by się wypowiedział. ;)

Edited by mixer
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu tego:

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...howtopic=129792

Czas na kolejne pytanie.

Konkretnie o to:

Con’s

• A complete package, not for players that want to tweak or accessorize.

• Deluxe version really should come with CQC Flash hider and extra hop-unit as without the CQC Flash hider is not really a CQC version.

 

O jaki tweak tu chodzi, bo nie łapie.

 

Druga sprawa, jak rozumiem dodatkowa lufa wewnętrzna jest wariantem CQC tak ?

Według autora tamtej recenzji wariant CQC różni się od standardowego tłumikiem płomienia.

 

http://img514.imageshack.us/img514/6246/co...ewmediumql7.jpg

http://img209.imageshack.us/img209/4104/pc...17mediumxv2.jpg

 

Czy to prawda, ponieważ tutaj tak nie jest ?

http://world.guns.ru/assault/scar-h_all.jpg

http://world.guns.ru/assault/scar-l_all.jpg

 

Jeszcze jedno, może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym extra hop-unit ?

 

Z pomoc i wyrozumiałość z góry dziękuję :)

Edited by DeAtH
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W moim SCAR'ze objawił sie problem - gumka HU włożona poprawnie lekko wystaje w dosyłaczu i zdarza się, że pod wpływem drgań wysunie się nieco w trakcie gry i replika przestaje podawać. Rozwiązałem problem lekko przycinając gumkę na krawędzi, od dołu.

 

Także jakby komuś nie podawał po złożeniu/rozłożeniu, to niech najpierw zaświeci latarką do dosyłacza i to obejrzy.

 

Poza tym po 5k kulek żadnych problemów.

 

Giwerka super, rewelacyjny silnik, fajne flaki, zobaczymy jak zniosą MS120 :)

 

W sumie od razu na początku dobrze jest też skrócic elektrykę, zwłaszcza jeśli ktoś uzywa LiPo.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 2 months later...

Cześć

Już od jakiegoś czasu na rynku są scary od VFC, ale niestety o gb dalej mało informacji (znalazłem tylko zdjęcia prowadnicy, i zębatek). Przymierzam się do SSR jako parasnajperki i o nim na razie nic nie wiadomo, ale gdyby wnętrze było takie samo jak w H (pomijają sprężynę) jak oceniacie bebechy by usyskać 460-480 fps

No i jeszcze jedna kwestia - ktoś w którymś temacie miał pomysł, by do skorupy hi-cap'a VFC wstawić środek mid'a od SR25 G&P, z porównania zdjęć wydaje się to możliwe, ale wolę się pewnić, czy ktos próbował.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

W moim SCAR'ze objawił sie problem - gumka HU włożona poprawnie lekko wystaje w dosyłaczu i zdarza się, że pod wpływem drgań wysunie się nieco w trakcie gry i replika przestaje podawać. Rozwiązałem problem lekko przycinając gumkę na krawędzi, od dołu.

 

Także jakby komuś nie podawał po złożeniu/rozłożeniu, to niech najpierw zaświeci latarką do dosyłacza i to obejrzy.

 

Poza tym po 5k kulek żadnych problemów.

 

Giwerka super, rewelacyjny silnik, fajne flaki, zobaczymy jak zniosą MS120 :)

 

W sumie od razu na początku dobrze jest też skrócic elektrykę, zwłaszcza jeśli ktoś uzywa LiPo.

 

Mam pytanie. Czy przy dłuższym użytkowaniu zauważyłeś jakieś zużycia GB? Mam zamiar kupić LiPo i nie wiem czy będę zmuszony wymieniać części.

 

Pozdrawiam

Rogalov

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Odkopię.

 

2 sprawy:

 

1. Jakie low- capy polecicie? Kupiłem na próbę KA i podają świetnie, tylko cholernie ciężko wchodzą i wychodzą.

 

2. Fabryczny Hi- Cap ma jakieś opory przy podawaniu. o ile na tych lowach z KA kulki lecą jak po sznurku, to jak włożę fabrycznego maga sypie jak gnat z odpustu. o_o Rozkręcałem, smarowałem i nie trybi. Co zaradzicie?

Edited by Frontal
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po raz kolejny odkopie ten temat. Od niedawna zacząłem swoją przygodę z ASG i mam kilka pytań:

- SCAR przy selektorze ustawionym na semi bardzo często strzela full auto. Wyczytałem, że to oznaki uszkodzonej płytki selektora z tym, że u moja wygląda na całą, czy może być jakaś inna przyczyna?

- skoro czepiam się selektora to czy w waszych egzemplarzach, prawy selektor ma lekkie desynchro (około 5*) z lewym selektorem oraz czy przy przełączeniu prawym na safe też wam nie blokuje spustu?

- czy to normalne, że czuje jak się rusza silnik w gripie (sprężyna stock, batka 9,6V)?

- jaka gumka hop-up będzie najlepsza?

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Sory za post pod postem, ale nie można edytować ;/

Okryłem dlaczego na singlu strzela full auto. Płytka selektora jest ok, ale okazało się, że przerywacz jest "starty" i zębatka tłokowa obraca się swobodnie.

 

Ktoś zakładał bore-up'a do SCARA L? Z tego co widziałem dysza od emki pasuję więc i borek od m4 powinien pasować. Może to ktoś potwierdzić?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 7 months later...

Po raz enty odkopię temat.

Przyłączam się do pytania powyżej. Komora SCARA jest wyjątkowo wredna i zacząłem kombinować z włożeniem jakiejś jednoczęściowej. Jeśli się nie mylę to spokojnie wejdzie, gorzej ze złożeniem tego w całość. Przy tradycyjnym składaniu będzie przeszkadzać dysza, natomiast przy przesuwaniu dolnej części fontu problemem będzie nałożenie dolnego body na dzynks z otworem na pina. Niestety nie mam dostępu do innej komory niż stockowa więc nie mogę sprawdzić moich przypuszczeń. Ktoś może kombinował w tym kierunku?

Oczywiście rozumiem, że skończy się to całkowitą utratą modułowości ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...