Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witka :)

 

Z góry przepraszam, ale nie wiedzialem gdzie zamieścić ten temat, wiec uznalem ze temat o gaziakach jest odpowiedni.

 

Mam dość dziwny problem..

Chcę sobie kupić bron boczną, aczkolwiek nie jestem zdecydowany...

Myślalem nad KWC P99 (gaziak), MP7 ( >>klik<<) albo G23 ( >>klik<<)...

P99 odpada raczej, bo cieżko go dostać, no i dość drogi jest.

Pewnie zadajecie sobie pytanie 'MP7 jako bron boczna?! ten gość zwiariował?!'

 

Nie, nie zwariowalem ;-)

 

Plusy MP7:

-idealny do budynkow, ale z możliwością strzelania serią, przy zachowaniu stosunkowo malych rozmiarow i wagi

-tak samo 'niebezpieczny' na krotkich dystansach, co karabiny szturmowe (chodzi o możliwość strzelania serią)

-możliwość pożyczenia repliki znajomym, ktorzy chcą zobaczyc co to ASG, a nie mają jeszcze repliki. Mieliby podobne szanse z kolegami ktorzy mają repliki cymki czy jg na krotkich dystansach)

-bardzo mi sie podoba :)

-na pewno byłbym bardziej rozpoznawalny dzięki tej replice

 

Dlatego nei wiem czy standardowego Glocka, ktory z wyglądu dla mnie jest średni i miec troszke kasy w kieszeni, czy moze MP7, ktory jest faktycznie ciężki i duzy (ja sie jakos z tym uporam :) ), ale za to bardzo praktyczny.

 

Prosiłbym raczej o komentarze dot. wytrzymalości replik, niz typu "nie bierz, bo brzydki"

Przeciez o gustach sie nie rozmawia... ;)

 

 

btw. dla niewtajemniczonych:

pisalem do Krakmana i na tej batce powinno sie wytrzelac ok 700 kulek a to daje ponad 20 magazynkow. I podobno nie ma z tą repliką problemow.

 

Pozdr.

Edited by Crusher
Link to post
Share on other sites

Trochę wyżej jest porównanie tego G 23 KJW z G17 KWA i KWA bije go na głowę, więc tego G23 sobie na pewno odpuść (mam go i naprawdę zasięgiem nie powala - jakieś 20-30m a czasami wyskakujący zamek jest denerwujący, poza tym bywają problemy z magami).

 

Co do pożyczania to właśnie gaziaka bardziej bym się bał pożyczać, łatwiej go zapiaszczyć czy coś, a stosunek ceny części do ceny guna jest dużo większy jak w przypadku aega, poza tym do aega zawsze można dostać jakieś używane części.

 

Moim zdaniem MP7 - TAK, pod warunkiem że jesteś snajperem lub masz mocno tuningowaną replikę.

Link to post
Share on other sites

Sam myślałem nad MP7 jako o bocznej, ale komentarze na jej temat mocno mnie zniechciły. Poczytaj tu: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=24724&st=0

Sam pomysł na używanie tej repliki jako bocznej wydaje mi się całkiem trafiony (zwłaszcza jak się ma tuning głównej replik), tylko te wady Wella... Lepiej było by kupić replike produkcji TM, ale w tym przypadku cena jest dość zaporowa jak na broń tylko do budynków. Stąd na chwilę obecną jestem na 90% zdecydowany (po przeprowadzeniu zamierzonego tuningu mojej głównej repliki) na zakup G5 Galaxy: http://taiwangun.com/?str=product&prId=710 Niestety, tu się pojawia problem odnośnie transportu repliki w trakcie strzelanki: w kaburach udowych (takich jak na vest.pl) mieszczą się te pM-y tylko bez magazynka i rączki przedniej (a zapewne także i bez kolby). Napisałem więc do Krakmana i Gunfire pytanie, czy da się je łatwo zdemontować w warunkach poligonowych, i otrzymałem dwie odpowiedzi: albo że wystarczy wyjąć piny i zdejmuje się łatwo, albo że trzeba ciąć. Więc już nic nie kumam:(

Link to post
Share on other sites

radzu - dziwne, bo w Karkmanie mi polecili tą replikę :?

 

Ostatnio wlasnie duzo gadam z ludźmi i czytam na temat boczniakow

 

Podobno ta replika jest warta uwagi, bo nie jest na CO2, ma mocny BB i ogolem jest wytrzymala.

Co do MP7.. coz. Podobno faktycznie Well nie jest świetny, ale to jest replika boczna i nie będzie az tak czesto uzywana. Ja jestem szturmowcem/zwiadowcą wiec powiem szczerze jestem w kropce. Zdalem sobie sprawe jak ciezko bedzie mi biegac z Mp7 w kaburze (bo w plecaku go raczej mial nie będę, ze względu na trudną dostępność)

 

 

 

Wiecie moze jak sie spisuje ten G17/19 w terenie? jak z celnością i zasięgiem?

 

Pozdrawiam

Crusher

Link to post
Share on other sites
Guest frank_martin

Villars:Kup sobie do G5 Szelki i sobie zawieś.Co do mp7 Vs G17:Ja Kupił bym Glocka.Ma Blow-Back,Maly,Zgrabny.A to Mp7 Nie za bardzo.a jak chcesz kolegom pożyczać to im kup Spreżynke Cymy za 20żl.Jak sie popsuje to będzie mała strata.

Link to post
Share on other sites

Crusher - nie żeby ten G23 był zły ale osobiście jak bym miał kupować jeszcze raz to bym dopłacił te 63 zł i kupił G17/G19 KWA, mojego G23 kupiłem za 230zł jako używkę z kaburą, 2 butlami gazu i przesyłką więc się w miarę opłacało, ale nówki to bym na pewno nie kupił (wolał bym dozbierać do KWA).

 

Co do kabury na MP7 albo G5 to proponował bym panel udowy + jakieś własne rozwiązanie z rzepami i do tego jakieś zawieszenie bungie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...