Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 Navy FULL METAL [JG071-T]


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prosta sprawa - przy tak krótkiej lufie ciężko Ci będzie trafić cel dalej położony. A jak się już zbliżysz na odległości skutecznego strzału to twój cel będzie oburzony, że z tak bliska oberwał tak szybciutko lecącą kuleczką ;] . G36C ma odpowiednią moc(max 370fps - idealne do CQB) i wg. mnie jest prawidłowo skonstruowane. W odróżnieniu od tej Mp5... Tu chinole odwalili max wiochę(chwyt pistoletowy z metalu :wink: , montaż pod kolimator :poddanie: , za duża moc :roll: ). No i w tym Mp5 powinna siedzieć mocniejsza sprężyna, więc martwiłbym się o flaki. Przy G36C standard - precka, nowa gumka Hopa i na początek styka.

Link to post
Share on other sites

Kolejne pytanie,czy w chłodnicę/obudowę lufy na której siedzą szyny da się wcisnąć jakąś batkę?Bo ta rączka faktycznie to pomylony pomysł.A propo bebechów,to podobno customs.pl troszkę poprawiają je i wsadzają słabszego springa.Osobiście nie znam firmy-może ktoś miał już z nimi do czynienia?

Link to post
Share on other sites

tak, w tym przednim chwycie pistoletowym miescie sie bateria, ale jest juz mp5n ze stałą kolbą ktorą ja mam, wiem, ze kable da sie wyciągnąc i podciągnąc pod atrapę lasera :) a co do osiągow, to rozzutem nie rozni sie az tak bardzo od auga z JG krorego mialem przed tą mp5'tką tylko, ze mp5 ma więkrzy zasieg.

stockowa bateria w wersji ze stałą kolbą to shungbao 1500 lagre, choc na moje oko jest to troche wiecej niz 1500 :P rof jest 12bps(tyle pokazal program komputerowy) :) stockowa bateria wytrzymuje ok 1500 kuleczek :)

 

 

pozdrawiam Spaz

Link to post
Share on other sites

Mnie natomiast ciekawi sprężynka - czy ktoś z was wie (na pewno, bo przypuszczać każdy może) - co tam siedzi za spring ? M120 ? A jeśli tak, to czy flaki to wytrzymają, bo wątpię, by gear był do tego przystosowany. Jak wiadomo, Chińczyk daje na sprzęt miesiąc gwarancji (co innego dystrybutorzy polscy, no ale sami się muszą martwić już o to). Zastanawiam się, czy nie wymienić springa na 100 - 110 zaraz po zakupie, ale może nie jest to konieczne. Z tego co wiem, znajomy ponoć testował ją przez ok miesiąc intensywnego rąbanka i nie było w tym czasie żadnych problemów. Niestety egzemplarz egzemplarzowi nierówny, już nie raz zdarzało się, że dwie osoby kupiły tę samą MP5 JG i jedna mruczy do tej pory z zadowolenia (jakieś 8 m-cy), a druga już po 4 tygodniach miała sprzęt w rozsypce. Po za tym, o ile mi wiadomo, wer. SD6 mogąca się pochwalić osiągami nawet do 370 FPS (sporadycznie) miała standardową, nie wzmacnianą sprężynę (a przynajmniej nie powyżej 110) i świetną szczelność.. Dlatego te 370 - 420 (różne źródła podają nieco inne wartości dla NAVY, jak zresztą widać na załączonym obrazku)... jak tam więc sprężynka ? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ? ;)

Edited by Noob
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Powiem tak :lol: :lol: :lol:

Na gwiazdke dziadek mrozik zarzucil pod choine MP5A3 RAS ze stałą kolba :-o :-o :killer: :killer:

Mieszkam w Poznaniu wiec nie trudno sie domyslec ze byla z customs.pl :mrgreen:

Złożylem cycu myku chop siup ( dostalem acog'a do tego :killer: ) i zaladowalem i jak uslyszalem te trybiki i to ze z odleglosci +/- 7-8 m w tarcze narysowalem minke :) to sie przerazilem :evil: ale ogolnie to jest zlo !!! i to ze metal to ja uwazam ze fajnie a poza tym to jest tak wywazona ze przy przeladowywaniu jest loozik :strach: i nie musisz sie meczyc :D polecam fajowo chodzi i mysle ( i nie tylko ja ) ze to zasługa interwencji Customs.pl <--- polecam a co do precka w lufie to mysle ze to przy dystansach 20 - 25 m, a na close combat fabryczna jest spox :killer: a co do gumki w hop - upie to sylikonek to 1 sprawa do tuna uwazam !!!

Fajny motyw jest tez z tlumikiem 21 mm i do tego w srodek 273 mm preck :D

tlumik - http://www.specshop.pl/product_info.php?pr...s_id=2627\

preck - http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2503

 

Ja uwazam ze na start w ASG ta MP5 jest w sam raz --> polecam

 

P.S. a co do acog'a to te ''mocowanie kolimatora'' to sie sciaga 2 sprawnymi ruchami imbusa :) i mini dodatkowy ris zaczepiany o 4 kły za zamkiem i na to moj kolimator i wszystko siedzi :)

 

PZDR :lol:

Edited by skwiera1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a ja mam kilka pytan:

1. czy da sie sciągnąć muszke i przeziernik?

2. czy warto do tej mp5 wymienić lufe na precyzyjną?

3. czy pasują do niej górne szyny z RIS (te z mp 5) bo ten "wieszak" na celownik mi niepasuje

4. czy warto na starcie wymienic HOP-UP?

1. tak

2. mi wystarczy skupienie takie ale mad bulla z teflonem ( ok + 30-40fps) za 100zl mozna wsadzic.

3. tak ja mam niskie mocowanie i na to acoga :) sa 4 kly do zaczepu. A tak poza tym to w niczym muszka nie przeszkadza :) nawet nie widac. bo przeciez z kolimatorem patrzymy nie zamykajac oka :)

4. teraz zima - pomysl o sylikonie :) 20 zł warto wydac

Edited by skwiera1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

widziałem osiągi tej klamy http://www.gunfire.pl/product-yid-11521899...TAL-JG072T.html

i jestem pod wrażeniem moc tez pirońska jak za ta kasę.Wymieniasz gumkę hopup na sylikonowa guardera i precke,nic więcej nie trzeba.Jeśli chodzi o wytrzymałość to nikt gwarancji nie da,jedna klama chodzi latami a inna(ten sam model z tej samej firmy),po miesiącu do wywalenia.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Precka i gumka to chyba faktycznie dobre rozwiązanie, dopiero kupiłem to to metalowe urządzenie perswazji i nie miałem okazji przestrzelać dłużej, ale wypuściłem parędzisiąt kulek i rozsiew ma ta MPpiąteczka zbyt duży jak dla mnie ;/

 

Nie wiem też jakich kulek najlepiej używać przy obecnej, stockowej konfiguracji.. na 0.2 - wiadomo, kicha, przy 0.25 natomiast nie jestem zadowolony do końca, no ale czas pokaże jak gunik się trochę przestrzela i silikon rozejdzie się ładnie po flakach.

 

Jeśli jednak ktoś z was wie na jakich kulkach najlepiej - to na jakich ? ;)

 

Trzeba również pamiętać - że MP5 .. i taka moc to trochę dużo na MP5 (ale co tam, ja jestem po stronie kolby i spustu ;)). A co z mocą się wiążę - to cięższe kulki, które relatywnie obciążają znaczniej nasz portfel. Dlatego - jeśli nie używasz REAL-CAPów, to taki zakup jest dobrym momentem, by zacząć ;)

Edited by Noob
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To MP5 wygląda na typowy chwyt marketingowy chińczyków. Dowalmy fpsów i niech się ludzie zachwycają. W Krakowskim światku nie spotkałem się jeszcze z tym gunem (oprócz sklepu Krakmanów), bo 400 fps to u nas w CQB snajper i jako taki siedzi na zewnątrz strzelając po oknach.

 

Natomiast inne mp5ki JG są całkiem przyzwoite. Sam użytkowałem MP5SD6 i byłem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem, tą replikę jakiś miesiąc temu. Jeśli chodzi o krótką recke to napisze ale z punktu widzenia noobka którym jestem bo od niedawna zacząłem zabawę w asg.

Pierwsze wrażenia naprawdę pozytywne, solidnie wykonana budowa. Dobre wyważenie sprawia że nie ma problemu z bieganiem, skradaniem się czy czołganiem choć trzeba wspomnieć że klamka waży ok 3 kg !! Kolba wysuwana którą można dostosować do potrzebnej długości jest solidna nie kolebie sie na boki a gumowe zakończenie sprawia że dobrze leży na ramieniu. Jeśli chodzi o rączkę taktyczną to jest ona niestety niezbędna na baterie :smutny: ponieważ bateria się nie zmieści gdzieś pod lufą jak mogło by sie wydawać na zdjęciach, oczywiście inna opcją jest dokupienie atrapy lasera gdzie można spokojnie wpakować bateryjkę ale to dodatkowe koszty. Sama rączka jest średnio wygodna i szybko schodzi z niej ta cienka warstwa jakieś gumy antypoślizgowej odsłaniając plastikową ślizgom rączkę. Chwyt na kolimator jest faktycznie dziwaczny ale nic nie stoi na przeszkodzie instalacji szyny ris, ja na razie nie używam żadnego przyrządu celowniczego wiec w ogóle go zdjąłem. W mojej replice miałem jeszcze jeden minus, magazynek dodany w standardzie strasznie się kolebotał na boki i musiałem go delikatnie okleić by zmniejszyć luz ale kupiłem dodatkowy i ten pasuje jak ulał.

Teraz jeśli chodzi o osiągi :

Nie warto jest używać kulek 0.20 bo mają dość duży rozrzut ja proponuje 0.25 i na odległość do 35 m sprawdza się świetnie. Bateria trzyma całkiem nieźle na około 1700 strzałów albo i więcej.

Ogólnie mówiąc polecam ten sprzęt bo za taką cenę dostajemy solidną replikę z bardzo dobrymi osiągami.

A teraz parę pytań od strony początkującego:

Pisaliście że przydaje się na początek wymienić gumkę hop upa, jaka była by wskazana ? :

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=926

czy

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=193

No i czy ktoś może mi wyjaśnić, opisać lub pokazać jakiegoś tutka jak się tą broń rozkręca i jak się to wymienia :?: domyślam się że sprawa nie jest zbyt trudna ale ja jeszcze nigdy nie rozkręcałem tego typu broni i nie za bardzo wiem z czym się spotkam w środku.

Co du lufy precyzyjnej to także czy jej wymiana stanowi jakiś problem :?: i jaką powinienem wybrać :?:

No i jeszcze na koniec pytanko jaki przyrząd celowniczy byście polecali :?: Tylko żeby nie był super drogi no i osobiście przydał by mi się jakiś z lekkim przybliżeniem bo broń ma całkiem ładny zasięg.

Link to post
Share on other sites

Z tą niebieską gumką PJ się jeszcze nie spotkałem. Natomiast guarder daje radę.

 

Preclufa wejdzie spokojnie. Systema np. Ale za długiej nie wsadzisz. Jeśli chcesz mieć lepszy zasięg i skupienie to mógłbyś pomyśleć o tłumiku (dodatkowy koszt ale dodatkowe centymetry lufy).

 

35m przy 420fps to nie są "bardzo dobre osiągi". Czy to tylko wina krótkiej lufy? Komora HU jest plastikowa czy metalowa? Jedno czy dwuczęściowa? Może brak kompresji w tym miejscu? Jeśli HU jest plastikowy, to proponuję zacząć od wymiany komory. Jeśli się na tym nie znasz, to lepiej niech zrobi to za Ciebie serwis, albo jakiś obeznany kolega. Bo w ten sposób można szkody poczynić.

 

Jako przyrząd celowniczy polecam kolimator. I nie potrzebujesz "lekkiego przybliżenia", bo ani na 35m, ani na 50m coś takiego nie jest potrzebne (a może się mylę?). Całkiem ujdziaste kolimatory (otwarte) chodzą już po 30 zeta. Nic wielkiego, ale nieco wygodniejsze niż standardowe przyrządy.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...