Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mp5a2 z CA z bebechami TM?


Recommended Posts

Nie wiem skad przypuszczenie, ze jak silnik jest marujowski to inne detale tez?

 

Wszystkie elektryki MP5 (czyli TM, ICS/AE oraz CA) maja w teorii wymienne bebechy (co nie oznacza, ze sa jednego producenta przeciez!), czyli powinny byc zgodne. Watpie aby praktyka byla tak piekna, ale jak sie tego nie sprawdzi to trudno wyrokowac... ;-)

 

Tak na marginesie wg opinii ludzi z zagranicznych forum, cala serie MP5 by CA nalezy omijac szerokim lukiem (co potwierdzaja u nas doswiadczenia Gunnera, jak pamietam heh) i jesli komus zalezy na metalowym wykonaniu, to znacznie lepiej wybrac ICSa, ktory na dodatek jest tanszy od CA!

 

Do MP5 TM stosuje silnik EG700, a w ICSie siedzi silnik Turbo 2000, ponoc troche mocniejszy od EG700. Nie wiem jaki silnik jest w CA, moze Gunner wie cos wiecej.

Link to post
Share on other sites

jasne ze w ciemno bym bral TM!

ale sek w tym ze nie oferuje ono mp5 z tym pieknym chwytem i sliczniutka latareczka, a to w przypadku mp5 dla mnie bardzo wazne (po prostu kocham te "SWATowska" wersje...)

pozatym jesli silnik jest TM= bebechy powinny sie sprawowac podobnie jak w tej firmie, bo rusza nimi taki sam mechanizm... przez analogie wydaje mi sie ze awaryjnosc tego egzemplarza firmy CA powinna nie odbiegac od standardu... (czy standartu?.. mam dysort. ;P )

hm?

moze jacys posiadacze?

a przy okazji: gdzie w mp5-tkach ze stala kolba jest tylny uchwyt do pasa nosnego? z boku kolby? jesli tak to czy jest on z obu stron (takze dla leworecznych)?

Link to post
Share on other sites

Trochę to dziwne.

Tokyo Marui nie produkuje silników, a jedynie przykleja naklejeczkę na silnikach wyprodukowanych przez Eagle Force. Dlatego można znaleźć w wykazach części tuningowych silniki tego producenta markowane bezpośrednio przez niego powyżej markowania EG 1000 (np. EG 1100 lub EG 1300) poniżej są w sprzedaży zazwyczaj z markowaniem Tokyo Marui. Dlatego napisanie, że to silnik Tokyo Marui to trochę dziwne.

Nawet jeśli i CA będzie miało te same silniki oznaczy je chyba po swojemu a nie pozostawi oznaczeń jak by nie było konkurencji.

 

Dodatkowo w opisie sugerują, że kolba jest składana, a na zdjęciu widać stałą.

 

Najprawdopodobniej w opisie jest błąd (i to zapewne nie jeden).

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Skoro jezsteś leworęczny to lepiej poproś kogoś kto posiada wersje A2 lub A3 aby dał ci ją potrzymać. Ze względu na profilowaną rękojeść możesz mieć kłopot z wygodnym i pewnym chwytem. Może leprzym wyborem okaże sie nap A4 lub A5.

sek w tym ze nie oferuje ono mp5 z tym pieknym chwytem i sliczniutka latareczka, a to w przypadku mp5 dla mnie bardzo wazne (po prostu kocham te "SWATowska" wersje...)

Też kocham te wersje i nie widze problemu aby do MP5 z TM dokupić taki chwyt i latarke.

Link to post
Share on other sites

ja mam ten chwyt z firearms - kosztował coś ponad 300zł (chwyt,latarka, żarówka). Nie wiem czy latarka to oryginalna surefire, pewnie nie, choć na żarówce jest taki napis - świeci bardzo mocno, wg opisu 60 lumenow (latarka surefire za 400zł ma 65 lumenow chyba), niefrasobliwe zaświecenie sobie w oko powoduje długotrwałą plamę w polu widzenia :) nadaje sie do oślepiania wroga z bliska jak i oświetlenia pomieszczenia :)

Link to post
Share on other sites

dzieki dariusz, to faktycznie ciekawe rozwiazanie, bo wyjdzie niewiele drozej niz mp5a2 z CA....

mam jeszcze pytanie czy sa jakies inne (procz uchwytu pasa nosnego z lewej strony kolby) "przeciwskazania" dla leworecznych w przypadku mp5 ze stala kolba?

adam pisal cos o profilowanym chwycie pistoletowym.. czy to prawda?

ja mialem stycznosc tylko z wersjami ze skladana kolba i tam chwyt nie byl profilowany...

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupisz MP5 w wersji A4 lub A5 to niema problemu. Wspomniałem o profilowanym chwycie bo rozważałeś zakup MP5 A2 lub A3(a te właśnie taki mają). Mam MP5A3 TM(spring) i lewą ręka nie trzyma sie go tak wygodnie jak prawą. Profilowanie rękojeści które podpiera kciuk prawej ręki uwiera wmnie w wewnętrzą stronę lewej dłoni(mam nadzieję że jasno to wytłumaczyłem).

Link to post
Share on other sites

Co wy wkolko macieju z ta "bezawaryjnoscia"? :? Jesli ktos mysli, ze TM sie nie psuja to jest w glebokim bledzie, bo awarie dotycza chyba wszystkich urzadzen mechanicznych, heh.

 

Dzwiedz, zamiast zadawac niedorzeczne pytania i snuc dziwne teorie kup sobie TM i nie zawracaj sobie (i innym, heh) glowy jakimis ICSami czy Classicami! Jest duza szansa, ze bedziesz zadowolony, a z czasem dokupisz sobie jakas latareczke...

 

Jak masz ochote poczytac w jezyku pepikow recenzje MP5 CA, to mozesz zerknac tutaj: http://urna.net/noviny/view.php?cisloclanku=2002031201

 

Zyczac powodzenia w doborze wymarzonej MP5ki...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...