Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

Czy ktoś próbował może zmieniać cylinder na typ 1 w tym Boyiu?

Przeczytałem ten temat i strasznie mnie toto zaciekawiło, jakie by to dało rezultaty.

 

I druga sprawa, czy ktoś może wie, gdzie kupić suwadło stalowe do tego kauacha? Ujumała się ta rączka, próbowałem to połączyć ale znów pękło.

Edited by _Mnichu
Link to post
Share on other sites
  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja u siebie posiadam cylinder NB 1 od Systemy , podobno Systema ma troszkę inną "skale" cylindrów , śmiga przyzwoicie

Przyzwoicie, tzn lepiej niż na typ 0? Zauważyłeś jakieś zmiany w zasięgu/rozrzucie?

Jeszcze zapytam, co oprócz cylindra wymieniłeś?

 

grisza76 - nie wiem, czy przeczytałeś ten temat:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=65864

większość osób potwierdza, że po zmianie cylindra z 0 na 1, zmniejsza się widocznie rozrzut oraz zwiększa zasięg skuteczny repliki.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie uszczelniony zestaw systemy czyli głowica tłoka cicha+głowica cylindra i wspomniany cylinder(dysza nie pasuje), dołożyłem do tego sprężynę Guardera 120 . Mam stałe 435 fps ,zasięg lepszy od stocka .

Co do rozrzutu: pierwsze dwie strzelanki byłem zaskoczony poprawą , później przyszły spotkania w ulewach i zapewne muszę wszystko wyczyścić bo celność się troszkę pogorszyła ...stawiam na syf w lufie i na gumce.

Link to post
Share on other sites

Masz cylinder bore- up czy zwykły?

Strzelałeś w samoloty? Czy Ci kulki zmokły? Wydaje mi się że nawet jak deszcz pada to w środku nic Ci się nie syfi. W końcu układ lufy, komory HU i GB jest "Zamknięty". Jedyną droga jaką może dostać się syf to kulki i koniec lufy... Może wilgotność swoje zrobiła. Ale nie wiem, muszę kiedyś sprawdzić jaki wpływ na celność ma to że pada deszcz. Jedyne co zauważyłem, to to że kulka może skręcić, zmienić tor lotu gdy trafi w większą krople deszczu. Tworzy się wtedy taka malutka chmurka i kulka leci Bóg wie gdzie... Nawet fajnie to wygląda.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Wiesz...w lufie syf zawsze się pojawia ,przy czołganiu czy innych wyczynach może troche nalecieć ale... wyczyściłem lufe i komore ... poprawy nie widać , być może gumka się już troszkę zanadto wytarła (guarder przeźroczysty zmieniany przed sezonem wiosennym) lub dystanser . Zauważyłem zależność sprzed tuningu ... co trzecia kulka leci w prawo.

...Cylinder zwykły,mam nadzieje tylko że zestaw nie stracił na szczelności po 4 strzelaniach .

Link to post
Share on other sites

Mi tam gumka guardera starła się (widocznie) po jakiś 2000 strzałach!

 

Jak sądzicie, jesli wstawię twardszą (Guarder-a polecana do powyżej 130 m/s, w swoim ak mam około 125 m/s) do tego kałacha to będzie tak samo jak z guarderem (białym).

 

Ogólnie gumkę lepiej twardszą czy bardziej miękką;>? :mrgreen:

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Skoro jest 130m/s < to musi być twardsza i generalnie nie powinna się zetrzeć. Przeźroczysty Guarder (ten do niższych prędkości wylotowych) jest bardzo delikatną gumeczką i już przy zakładaniu trzeba uważać.

 

Moja gumka Systemy jest obecnie w 3 replice z rzędu i nadal bardzo dobrze kręci, pomimo tego, że jest już ostro skatowana. Łącznie przeszło przez nią ~ 70 k kuleczek.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak ,wymieniłem gumkę u siebie i od razu jest poprawa(gumka w rodzaju systemy...bardzo miękka) i zasięg i celność wzrosły.

Na twoim miejscu bym nie brał w ogóle guardera jeśli masz taką możliwość.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

http://picasaweb.google.com/JacasgGROT/BerylAksuSzpej#

 

Jeszcze kolba i okładziny... No i polowanie na taniego Eotka:P

 

P.S. Końcówka z Silesa Factory (zaprojektowana prze ze mnie :mrgreen: ) Trzyma się sztywno i wydaje się być solidnie zrobiona. Troszkę kolorystycznie nie pasuje do reszty, aczkolwiek zastanawiam się nad jej pomalowaniem po swojemu:)

 

Aczkolwiek zamontowanie paru szyn i ta końcówka sprawia ze mamy już "coś" co można nazwać "berylopodobnym" :)

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jest gdzieś w Internecie opis fotograficzny podstawowych czynności do wykonania przy replikach AKS Boya, w stylu wymiana lufy/gumki HU/kabli/czynności konserwacyjnych?

Mam replikę bez instrukcji i w sumie z jednej strony głupio tak ciągle liczyć na pomoc innych, a z drugiej jeszcze jej później (jestem początkujący) poprawnie nie złożę... :???:

Jedyną przydatną rzecz, którą udało mi się znaleźć, jest recenzja RK02 ze zdjęciami wnętrza gearboxa.

 

Jak to jest w końcu z tłumikiem - pasują wykonane w standardzie 14mm?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...