Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po co w specshopie? Jusz :wink: odpowiadam: mieszkam w Wielkopolsce

Pozdro!

 

To wleć na strzelanke do nas, porównasz sobie z Cymą nawet.

BTW strzelałem z Boyi i to z czego strzelałem miało stosunkowo słabą kulturę pracy, dźwięk był gwiżdżący, typowy dla niewyregulowanego silnika. To dziwne, bo w AK wszak jest ramka. Jak na GB v3, to kultura raczej mierna, Cymy już nie odbiegają niemalże od G&G, czy CA.

 

Czy ktoś z właścicieli może porobić fotki wnętrzności?

Link to post
Share on other sites

ZnAl...fachury same widzę :lol:/Porównywałem GB Cymy i Boyi. Mam Boyi ale porównywanie np.body jest z mojego punktu widzenia hmm...nie interesują mnie odczucia tzw.``feel`u`` bo stal(ST3) to stal i ktokolwiek by nie złorzeczył, zawsze będzie mocniejsza od stopu z jakim mamy do czynienia.Zrobię próbę jakościową w najbliższym czasie bo jak czytam ze ZnAl to mi się wydaje ze mam misje wyprowadzenia z błędu.Miałem w rękach sporo rożnych GB różnych wersji i spokojnie mogę powiedzieć ze Boyi jest fajniejszy od Cymki.Dlaczego?

1.7mm otwory na łożyska

2.Stokowo lepsze podkładkowanie

3.Lepsze okablowanie

4.Mocniejszy tłok(jakiś poliformaldehyd czy cuś)

5.Podobno ``reinforced``

6.Stokowo pokazał mi 397-410 fps/model testowy krakmanów to samo.

Edited by Volt
Link to post
Share on other sites

Co z tego, że odlew? Ważne jak wygląda. Wolę jakościowo dobry odlew, niż badziewnie wykonane body stalowe. Nie wkurza Was ta szpara między selektorem ognia, a pokrywą? A ruszające się połówki chwytu? A naderżniete "elegancko" drewno? A ruszający się tłumik płomienia? Mag chwięjący się na boki?

 

Może i stop ładnie wygląda, ale jak sie uszkodzi, to na dobre. Co do stali - weźmiesz młotek do ręki, stukniesz dwa razy, potem pędzelek, farba i po bólu. Jak masz trochę pojęcia i odrobinę wrodzonych zdolności, to nawet taki prosty zabieg, wykonany umiejętnie może przynieść bardzo dobry efekt. Jeśli o mnie chodzi, to nie po to kupuję metalowe body, żeby je co jakiś czas wymieniać na nowe, np. z powodu: bo "metal" sie złamał. W temacie o AKS-74U pisałem o moim koledze z drużyny, który miał NÓWKĘ MP-5 SD5 ICS'a. Nie chciałbym się powtarzać, ale ta uwaga jest tu jak najbardziej na miejscu: chłopak odciągnął suwadło, puścił, sprężyna powrotna (zresztą przecież takie są dość słabe) razem z suwadłem wróciły na miejsce, tyle, że bolec na którym była dźwigienka przeładowania uderzył o body i sie pokruszył. Widząc to, cały ten pseudo full-metal od razu mi zbrzydł. Dlatego w takiej konfrontacji jak ZnAl vs stal, zawsze będę się opowiadał za zwykłą, poczciwą blachą. A więc korpus Boyi pomysłem jak najbardziej trafnym. Taka moja uwaga na temat wytrzymałości body.

Edited by gromov
Link to post
Share on other sites

Wejdzie, ale ogniwa muszą być odpowiedniej wielkości.

 

Przy ogniwach Intellecta 1400 spokojnie się ich tam zmieści 11, co samo z siebie daje 13,2v ;) Ogniwa były porównywane na długość z batką 9.6v 2200mAh, które też się mieści, ale ma bardzo długie ogniwa.

Link to post
Share on other sites

Temat wyczyszczony i podzielony.

 

Na temat tuningu proszę pisać w wydzielonym temacie, w dziale tuning.

 

Ten temat dotyczy wyłącznie wyglądu, cech oraz warunków i wrażeń z użytkowania repliki.

 

Każde OT będzie traktowane jako celowe łamanie regulaminu i spotka się z przewidzianymi konsekwencjami.

Link to post
Share on other sites

Pisałem już w innym temacie, ale co mi tam :-P .Materiał użyty do produkcji części plastikowych jest bardzo dobry.Nie porównam go z CM031 bo po prostu nie wiem co za materiał ma ta replika.Natomiast wiem ze jeśli jest prawdą co piszą na stronce ``Nylon``, to jest doskonale.Nylon ma to do siebie że wyjęty z formy jest chropowaty i nie da sie go wygładzić.Dopiero po zbrojeniu włóknem szklanym/węglowym nabiera właściwej formy,Wiec jeśli to nylon to musi być zbrojony.Ale byłby to pewnie zbyt drogi zabieg jak na tak małą marżę.Moje podejrzenie pada na Poliformaldehyd.Również materiał z górnej półki tworzyw sztucznych.Stoi tylko nieco niżej niż nylon.

Edited by Volt
Link to post
Share on other sites

Drewno wg. mnie prezentuje sie dużo ładniej w realu. Ale zarówno w moim jak i kolegi egzemplarzu muszka była przekrzywiona w lewą stronę a piny zamocowane na stałe. W każdym razie trochę siły i sie udało naprostować ;) Dodam jednak że nic tutaj nie "lata, trzeszczy ani sie nie przesuwa". Karabinek to lita konstrukcja sprawiającą dość pancerne wrażenie. Wadą jest też jednak trochę słaba jakoś malowania. Dość łatwo schodzi farba.

 

Jeśli znajdę trochę czasu w przyszłym tygodniu to postaram sie dać dość szerorki opis ze zdjęciami etc. (Łącznie z porównaniem AKSU i AKS)

Link to post
Share on other sites

Fotki wykonam niebawem, a jeśli będzie czas to opis. Karabinek nie był jeszcze na strzelance więc tego Wam nie powiem. Druga sprawa to taka że w 20 minut od przyjazdu kuriera wymieniłem gumkę HU na sylikon guardera, wiec moje wyniki już będą przekłamane w stosunku do stocku. Jeśli chodzi o baterię. Po umiejscowieniu jej w AK i podłączeniu, wydała 1 strzał i padła. Podłączyłem na około 40 minut do ładowarki dodanej w zestawie (8.4V 450 mA). Po tym zabiegu niemałe zdziwienie - karabinek ma b.dobry ROF jak na chińską baterię. Na pojedynczym karabinek żwawo i ochoczo zbiera się do strzału. Porównywalnie chodzi do Specnaza z JG z batką Intellecta 8.4V. Nie mam pojęcia jak z wytrzymałością baterii bo nie sprawdzałem tego jeszcze. Bateria jest typu NiMh. Co dalej, hmm ... kultura pracy? GB faktycznie chodzi trochę głośno ale nowa prowadnica i łożyska lepszej jakości powinny załatwić sprawę. Plastik- uważam że jest dobrej jakości. Dużo lepszy niż Cymkach, i już na pewno niż w JG (Mówię tu głównie o rękojeści). Prawda taka że czas pokarze co będzie dalej, jak wytrzymałość części etc. Oczekujcie dokładnych fotek :) (zaraz wychodzę, w weekend mnie nie ma, a początek tygodnia mam nie zaciekawy, więc myślę że kolo środy, czwartku powinno być szerzej w tym temacie)

 

Pozdrawiam :)

 

PS: No dobra, zaraz cykne na szybciora parę fot :)

Link to post
Share on other sites

http://picasaweb.google.com/asggliwice/AKS74NBOYI

 

W oryginale oznaczenia i oznakowanie nie jest białe, to efekt Tip-Exu i 5 minut wolnego czasu ;] Dobrze też mieć zmywacz do paznokci na naddatek farby.

 

Proszę wybaczyć mojej 5-cio letniej cyfrówce słabą jakoś fot ;)

 

PS : Dogadałem sie już z kumplem. W przyszłym tyg. dużo lepszym aparatem obfotografujemy dokładnie oba karabinki (wersje N i wersje UN) i zamieścimy krótki opis.

Link to post
Share on other sites

A jak nie będą żadne magazynki pasować to nie kupisz? ;-)

Każdy magazynek pasuje i świetnie podaje (nie sprawdzałem MAGów) i tak dalej....wystarczy trochę czasem dopracować. Nie kosztuje to wiele a zdecydowanie poprawia komfort zabawy. Chociaż osobiście polecam zeszlifowanie zaczepu w karabinie ok 2mm nie więcej...magazynki będą pasować też do innych replik ;-) i z innych firm.

Link to post
Share on other sites

Proszę nie przesadzać.

Mam też baterię G&P i szybkostrzelność tej boyowskiej jest około 10% gorsza, co ją stawia o klasę wyżej niż np baterie dodawane do AK47 czy AK74 Cymy.

Bateria spokojnie "ciągnie" ;) koło 1 K kulek, niestety nie liczyłem dokładniej, więc może się wachać o około 200 kulek.

Sprawdzane na 3 strzelankach od 0 stopni do 7 C.

Podstawa to dobre sformatowanie (przynajmniej 3 pełne cykle rozładowania i naładowania), bez którego to każdą baterie można nazwać "hukową".

 

Ps. Mam AKS74U , ale bateria jest taka sama.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Hmmm...mi bateria starczała na 3 pełne magazynki w temp. zakresu 0-(-5).

 

OT:Po zmianie łożyska na kulki CA i przepodkładkowaniu batka starcza na 5 pełnych hicapow.Zakres temp. ten sam.Problem nie leży w baterii, ale w sprężynie-odpowiednik około m120.Jest ona twarda i krótka co nie jest zbyt dobre przy pracy sprężystej.Oczywiście jest to empiryczna informacja.

Edited by Volt
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...