Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

Mnie Krakmani kazali 7 godzin - po 3 bateria była temperatury wrzątku :F

To niezle, przeciez to jest szybkoładowarka, nawet na tej kartce co dali jest napisane że 3.5h... Ja swoja ładuje 250mAh, wole nie ryzykować... Jak była wrząca to możesz ją sobie wiesz gdzie wsadzić... NiMh nie powinny sie zbytnio nagrzewać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja używam stockowego hopka na .20 i .25. 0.20 są deczko za lekkie i celność jest do bani. Chciałem zmienić gumkę na silikon systemy, ale na stocku kulki 0.25 lecą jedna za drugą na 40 metrów (mierzone), więc się wstrzymałem. Hop-up dobry, ale marznie. Na lato będzie w sam raz.

Jacek- ja swoją batkę ładuję przez 4 godziny. Kiedyś ją zostawiłem przez przypadek podłączoną na 9 godzin i zaczęła syczeć (że była gorąca nie wspominam...). Troszkę teraz jest krzywa (chyba koszulka termokurczliwa zgłupiała) ale wchodzi i po tym incydencie wystarczy na jakieś 1200-1400 kulek w temp. ~5 stopni. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja strzelałem w warunkach domowych (przez okno, w łąkę) także gumka była w dobrej temperaturze. Ustawianie hopa zupełnie nic nie dawało, tak jak by go tam nie było wcale. Rozbierałem guna, lufę czyściłem, hopka wytarłem i nic :/ Spróbuje jeszcze jakiś dystanser dorobić, może to przez niego.

Link to post
Share on other sites

Gdzies miedzy 2 a 5 strona ludzie, ktorzy mieli juz rozne giwery (TM, CA, ICS, VFC, Inokatsu, Maruzen, Boyi...) swierdzili ze gumki sa przyrodzeniowe i wymaganie od nich jakichkolwiek efektow jest bezpodstawne...

Dobra rada - zainwestowac te wielkei 35 zl w przezrocyzstego guardera i macie b. mila replike. A nie rzezbic w gownie - smrod wielki a efekt zaden ;)

Link to post
Share on other sites

mam zamiar kupić to ak i mam takie pytanie:

 

Palą sie w nim styki podczas strzelania z singla ? bo słyszałem że w cymkach sie palą. Jak powiedzialem coś glupiego to sory xD niedawno zacząłem (4 miesiace temu) się interesować AS.

 

Z gory dzieki :)

Link to post
Share on other sites

Wczoraj giwerki dostali moi koledzy, a dzisiaj ja. Jestem w szoku 8-) Nie spodziewałem się takiego wykonania, wszystko jest super. Kultura pracy, system hop-up, w moim modelu super. Miałem już MP-5 ics , ak-47 TM , M-15 a2 CA i przyznam ze produkt Made in China im nie ustępuje ( przynajmniej po pierwszym dniu użytkowania ;) ) . A teraz małe pytanko, czy pasują do niego magi firmy Star , chodzi mi o real-capy ? Przeczytałem już ten wątek, ale nie znalazłem takiego pytania, a jeśli coś pominąłem to proszę moderatora o wybaczenie :) Pozdrowionka dla wszystkich , wracam do opijania kałaszka ;)

Link to post
Share on other sites
A teraz małe pytanko, czy pasują do niego magi firmy Star , chodzi mi o real-capy ?

Stary wchodzą ale ciężko (mówię tu teraz o Starowskim Hi-Cap'ie) ... trzeba przypiłować trochę z przodu po bokach. Podawać też jako tako podają ale nie wiem jak jest z nimi na auto bo narzazie testy robiłem w domu. No i oczywiście musisz spiłować albo wymienić ten ząb trzymający maga w gnieździe bo on toleruje tylko Boyiowe magi.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Przeczytałem już ten wątek, ale nie znalazłem takiego pytania, a jeśli coś pominąłem to proszę moderatora o wybaczenie.

Pytanie takie może nie padło, ale odpowiedź na temat 'pasujących magów do boyi' padała nie raz i nie dwa...

I padnie po raz kolejny (miejmy nadzieje ostatni):

problem z 'niepasowaniem' magazynków do boyi tkwi w zębie zwalniacza magazynka (czy jak to się fachowo nazywa), jest za długi.

Masz wybór - piłować każdy magazynek, albo piłować ząb. Ja wybrałem to drugie - dzięki temu mogę wsadzać magi w bakelitowych skorupach :).

Link to post
Share on other sites

To jeszcze ja w kwestii magazynków do boyi. Kupiłem ze względu na cenę midcapy z taiwangunu (chyba firmowane jako P&J).

Robione są z iście Chińską precyzja. Jeden Podawał bez problemu drugi po jakimś czasie zaczął się ciąć. Zachęcony kupiłem kolejne dwa i po naładowaniu nawet 15-20 kulek nie podawał. Przyczyna za duża plastikowa nakładka na sprężynę ta która podaje kulki.

Rozebrałem hurtowo wszystkie 4. Przeszlifowałem drobnym papierem kanały w magazynku i natarłem olejem silikonowym. Podajnik zeszlifowałem dookoła - jest teraz mniejszy w przekroju więc nie ma możliwości zacięć. Od tego czasu problemy znikły.

Druga sprawa. Sprężyny są dosyć takie słabe. Porównałem długości sprężyn i tak dwa magazynki długość A trzeci A+1cm czwarty A+ok2cm.

Myślę, że zmniejszę pojemność magazynka i dodam podkładkę pod sprężynę żeby lepiej windowała kulki.

Co do pasowania w gnieździe to piłowałem zaczep. A magazynki wsadziłem w bakelity. Ale oryginalne pudła są trochę za szerokie.

Edited by yakarov
Link to post
Share on other sites

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem tej repliki.

Przyszła do mnie wczoraj.

Wykoanie jest bardzo dobre- .

Osiagi też są niczego sobie

Wymienie konkrtetnie plusy i minusy

Plusy:

+dużo elementów stalowych

+łożyska 7mm

+ładne wykonianie

+drewienka, zdejmowane jak w ostrym

+nie chwiejący sie mag

+bardzo dobry sposob zamontowania muszki i kolana rury gazowej,

+suwadło działające jak w ostrym(tzn dochodzi do końca na odbezpieczonym, a na sefe nie)

+osiągi minimalnie gorsze od m15a4 rifle CA na m120 i bore upie

+bardzo ładny dźwięk strzału(jakiś metaliczny pogłos)

+12 miesiecy gwarancji :P

+brak kłopotów z selektorem

+duuuuuużo miejsca na swojego sticka :P (baterie)

Minusy:

-baardzo kiepska farba(oksyda?)

-krzywy guziczek od pokrwyw zamka

-latajace na boki suwadlo

-mnimalne luzy na kolbie

-mag chodzi jednak za cięzko

-nie dostałem standardowej paczki kulek :(

Podsumowując opłaca się kupić daną replikę.

Nie żałuje zakupu. I jestem pewien że nikt kto kupi nie pożałuje.

Mam nadzieje że jasno przedstawiłem potencjalym kupcom tej repliki co i jak z nią.

Link to post
Share on other sites

Wiem dobrze ile gwintów on kryje i uwierz mi, że ten mały wkręcik nie zapobiega odkręcaniu się przejściówki 14-22mm. Na samych gwintach też są luzy. W końcu to tania chińska robota.

A propos suwadła: po włożeniu baterii problem trochę się niweluje, ale jak ma nie latać kawałek blaszki zamocowanej w jednym punkcje?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...