Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Być może udało mi się znaleźć rozwiązanie problemu łamiącego się rygla rury gazowej. Oryginalny rygiel rury gazowej do AKM dostępny na works11... Nie mam pewności co do wymiarów (czekam na ich odpowiedź), ale jeżeli będzie pasować, to kupię, zamontuję i opiszę!

Link to post
Share on other sites

Ha ha rozwiązałem problem złamanej kolby!!!Po prostu ją skleiłem na stałe klejem o nazwie PRO WELD QUICK(koszt ok 20zł).Teraz jest gitara ale jedynym minusem u mnie że nie mogę jej złożyć.Ale tu u kolegi mg34 da się zrobić żeby się składała.Wystarczy skleić tą górną część zawiasu i będzie.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Was ma porównanie szczelności repliki po zmianie komory hop-up?

 

Jakie ewentualnie komory brać pod uwagę? Jakoś nie jestem przekonany do tego, żeby sam metal był super-hiper, do komory elementa nie mam przekonania (może ktoś ją ma?), a komór king armsa nie ma w slepach

Link to post
Share on other sites

Kupując Boyi'a w Customsie odrazu wymieniałem gumkę na MB czerwoną i wsadzałem Tune Up Kit'a m120s JBU. I na chrono było dużo za mało fps'ów, więc postanowiłem to sprawdzić w domu. Okazało się że komora nie trzyma szczelności. Pozostało mi zrobić teflon fix'a, a że jakoś nie miałem wtedy cierpliwoci do tego ,wziełem więc komore Cymy (z CM.031 pozostała mi z uszkodzonej repliki) trzymała ona pełną szczelność bez najmniejszego kombinowania.

 

Ostatnio miałem na chacie używanego AKS-74U Boyi gdzie komora na standardowej gumce również nie była szczelna!

 

Komora cymy różni się tym od boyi, że ta pierwsza jest gładka, a boyi ma taką chropowatą fakturę.

 

Dzisiaj dojechał do mnie AKS-74U cymy (CM.045A kopia VFC) ten ma już metalową komore! Jeszcze nie rozbierałem karabinka, więc nie wiem jak z jego szczelnością.

 

Wydaje mi się, że metalowa komora daje tylko to, że nie zajedziemy jej tak szybko częstym zmienianiem magazynków (chodzi mi teraz o sciankę kanalika odsuwającego ten języczek w magazynku). Ale to tylko takie moje domysły, nie potwierdzone niczym :twisted:.

Edited by LazySinner
Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie odnośnie farby. Jaką pomalować całość na czarno?

 

Mi się komora od strony maga nie wyrobiła za mocno. Bardziej mnie niepokoi lekko uszkodzony element blokowany przez zatrzask magazynka (nie wiem, jak się to coś nazywa)...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...