Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulkochwyt


Recommended Posts

Nie zawsze można wyjść w kumplami postrzelać a tak poprostu do drzewa to

a) strasznie nieekologiczne

b) drogie

c) jeśli wybierzesz dobre kulki to b a jak słabe to żal broni.

 

Więc trzeba zrobić kulkochwyt :wink: :wink: :wink: :wink:

Ja zrobiłem na A4. Najpierw rama drewniana z lekkimi nacięciami by można było wkładać kartkę . Za tym trójkątna rama z drutu i na końcu dziura na kulki. Sciany zrobiłem miękkim materiałem lekko luźnym bu kulki nie sprężynowały a na końcu nad dziurą lużne paski ze szmat by łapały kulki.

 

Przez około 2000 strzałów zero przebicia i tylko raz trafiło w tarcze. ( drukuje na kompie z tanich gazem z dużą ilością białych stron )

Fakt że pistolet 0,5 j ... ale to i tak dobrze. Możę wrzuce fote ............... dajcie wasze pomysły...........

Edited by Tatsu
Link to post
Share on other sites

Ja też sobie zrobiłem taki kulochwyt.

Mój jest wykonany z bardzo trudno dostępnego tworzywa i zarazem mocnego jakim jest karton.

By zrobić kulochwyt musiałem wcześniej kupić (już nawet niepamiętam co ale coś dużego).

no więc ja mam wycięcie na wielkość takiej zwyklej kartki jak do komputera (chyba to jest A4 choć nie wiem czy się nie mylę)

tyle że zostawiłem po 1 cm więcej z każdej strony by się jakoś ona trzymała.

No i teraz sam rysuję tarczę i potem ją naklejam.

Pudełko jest duże więc kulki fajnie wyłapuje.

Szkoda tylko że tak często kulka przebija karton od tyłu przez co jak łatwo się domyślić nie łapie ich.

Ale wystarczy przykleić jakiś inny i jazda :)

Link to post
Share on other sites

Iiiii tam, narzekacie. Kolega jak sam wspomniał ma pistolet 0,5 żula (wnioskuję jakiegoś sprężyniaka). Kulki wystrzelone z niego w powiedzmy karton, mają małe szanse na uszkodzenie się w taki sposób, by mogły zaszkodzić później lufie w/w repliki...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...