Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

krypotonim WAR czyli "war about right"


Recommended Posts

Misja "War about right"

 

Jest rok 2005. Zakończyły sie właśnie przygotowania jednostki do wyjazdu na misje pokojowa w Afganistanie. Przygotowania odbywały sie na poligonie w Wędrzynie.Żołnierze z 17. Brygady Desantowo-Szturmowej z Międzyrzecza i komandosi z 6. Brygady Desantowo-Szturmowej z Krakowa razem z Amerykanami ćwiczyli tam m.in. odbijanie zakładników oraz wychodzenie z zasadzki. Misja pod kryptonimem "Trwała Wolność" nie trwała długo. W roku 2008 ogłoszono ze misja pokojowa może być uznana za udaną sądzono wówczas że doprowadzono do pokoju. Ale sie mylono. Rok po ogłoszeniu tej wiadomości talibowie zaczęli atakować wojska pokojowe z dużą siłą. Afganistan Wypowiedział wojnę NATO. Misja pokojowa zmieniła swój charakter na wojenny a nazwa została zmieniona na WAR, czyli "War about right (Walka o Dobro). Na ten dzień w Afganistanie stacjonuje 10tys. żołnierzy a dojechać ma 10x więcej.

 

Przemówienie do żołnierzy plutonu:

Żołnierze jesteście kolejnym plutonem, który przybył do Afganistanu. Już na samym początku mogę wam powiedzieć ze zostaliście wybrani do odbicia dawnej Polskiej bazy w Gardez. Jest ona zajęta przez talibów. Jest to bardzo ważna baza ze względu na to ze znajduje sie tam elektrownia. Jak wiadomo z naszych informacji Talibowie nie będą chcieli jej oddać łatwo. Przypuszcza sie ze zostali sie oni wyposażeni w Ak-47, moździerze oraz granatniki.

Misja wygląda w następujący sposób:

Zostaniecie dotransportowani do miejsca, które znajduje sie 10km na północ od miasta. Tam rozbijecie tymczasowa bazę i przygotujecie sie do Akcji. Misja rozpocznie sie o godz. 3,00. Rosomaki dowiozą was jeszcze 2km od miasta a resztę drogi pokonacie pieszo. Zostaniecie wyposażeni w Beryle z noktowizorem, ale także w gogle termiczne, które pozwolą wam zauważyć wroga poprzez ciepłotę ciała.

 

Cel misji:

Wypędzić wroga z miasta

Opanować Elektrownie

Zabezpieczyć teren

Poinformować dowództwo (po zakończeniu powyższych zadań lub, kiedy misja sie nie uda)

 

Natomiast celem talibów jest obrona miasta i elektrowni. Jest ich przewaga liczebna wiec misja została utrudniona.

 

 

PODZIAŁ,CZAS,ODDZIAŁY, RESPY i MEDYCY

 

Scenariusz został przygotowany na liczbę uczestników przekraczających 50 osób. Ponieważ mniejsza liczba osób nie pozwoli na to żeby ukazał sie klimat, jaki ma powstać podczas zabawy.

Podział wygląda następująco. 3/4 Czyli 3talibów na 1 żołnierza.

Jeżeli to jest impreza 2 dniowa to czas jest nieokreślony. Wiec proponowane jest, aby prowiant oraz cale wyposażenie mieć przy sobie. Jeżeli scenariusz zostanie wykonany wcześniej. To będzie można, (jeżeli ktoś biedzie chciał) Manewry nocne.

Respy będą to oznaczone miejsca, w których trzeba poczekać 5min po zabiciu. Każda strona ma własne miejsce respu. Gdzie on będzie zależy tylko od grupy. Można być zabitym 2 razy. W każdej grupie jest 2 medyków. Medyk może odciągnąć rannego w miejsce, które pozwoli na odczekanie 20s po czym ranny może wrócić do walki. Jeżeli ktoś zostanie zabity a w ciągu 10min medyk do niego nie podejdzie kieruje sie do respa. Medyk może sie uleczyć sam, ale nie może działać w ciągu 5min. Może być odciągnięty z linii ognia przez innego uczestnika. Po uleczeniu wraca do gry.

 

 

Teraz cos o podziale na grupy:

Talibowie mogą sie dzielić albo być razem to nie ma różnicy. Natomiast żołnierze NATO musza sie dzielic. Na każdy oddział przypada 15 żołnierzy (jeżeli ilość uczestników przekroczy 75 po jednej stronie to wtedy w grupie znajduje sie 25 żołnierzy). Jak zostaną nazwane grupy zależy tylko od dowódcy grupy. Proponowane są standardowe: Alfa, Beta, Delta, Gamma....itd.

 

 

Jezeli macie jakies zastrzezenia prosze pisac na pw lub gg

pozdrowiam

Tymas

Link to post
Share on other sites

Objawy:

1) Jaka elektrownia??

2) Jakie miasto??

3) Skąd wziąć Beryle z noktowizorami??

4) Skąd wziąć gogle "termiczne" ( :mrgreen: ) ??

 

Diagnoza:

Napisać bajkę jest łatwo ale napisac scenariusz gry airsoftowej zgodny z jej realiami, dostępnym terenem, sprzętem i ogólnie pojętym zapleczem logistycznym to już jest sztuka o której trzeba mieć choć namiastkę pojęcia.

 

Zalecane leczenie:

Może zanim zaczniesz pisac takie "bajki" trochę pobaw się w airsoft z większa liczbą osób niż tylko 4 kumpli z podwórka/klasy, poznaj na czym polegają porządnie przygotowane gry i wtedy oddaj się twórczości.

Link to post
Share on other sites

Co do tych "4 kumpli z podwórka/klasy"

Jak co bawie sie w Airsoft juz rok faktem jest to że niejest to jakis długi czas. Aha nasza ekipa liczy jak co 39 osób wiec małą niejesteśmy. Co do scenariusza prosiłem o rady jezeli jest zły i jak mam go pisać. A co dostałem w zamian?? to mozna sie domyslać po przeczytaniu odpowiedzi thora :/

Wiec pozdro jak mam uzyskiwać takie odp

Tymas

Link to post
Share on other sites

Ku pamięcim wszystkim (zwłaszcza początkującym) autorom scenariuszy:

 

Publikujcie sprawdzone i ograne pomysły. Wolna twórczość to nic innego jak wyważanie otwartych drzwi. Przyjmijcie do wiadomości, że airsoft istnieje już ładnych parę lat i NAPRAWDĘ ciężko o coś nowatorskiego.

 

Z całym szacunkiem, ale gros publikowanych tutaj scenariuszy to odmiany "capture the flag", "search and rescue" i paru innych typowych patentów.

 

Autorzy! Główkujcie, testujcie i dzielcie się dobrymi praktykami a nie grafomanią.

 

To co zrobił thor to nic innego niż zdrowa krytyka słabych punktów. Abstrahuję od formy, bo jeden się uśmiechnie a drugi oburzy, ale meritum pozostaje to samo.

 

A urażoną dumę pt. "napisałem a oni nie padli przed tym na kolana" można schować...do ładownicy na przykład :-) Trochę pokory nie zaszkodzi. Diamenty szlifuje się powoli i dokładnie.

 

Ende.

Edited by Sybir
Link to post
Share on other sites

Postanowiłem z moim dowódca że wypróbujemy ten scenariusz. Ale najpierw wprowadzimy jego korekte. Dzieki wam wszystkim za wypowiedz. Tak jak napisał Sybir "Diamenty szlifuje sie powoli i dokładnie" biore sobie to do serca. To jest mój pierwszy scenariusz jaki napisałem i chciałem sie dowiedziec co trzeba zmienic co jest zle co jest dobrze.

pozdro

Tymas

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...