Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW II


Recommended Posts

  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Schutzwestenhüle to nazwa samego pokrowca kamizelki, a prawidłowa nazwa to MEHLER ST firmy Mehler Vario Systems. Na kamizelce nosi się zazwyczaj z lewej strony u góry radio w pokrowcu SEM 52, magazynki masz w ładownicach na piersi. Na panelach bocznych z lewej strony przypięta maska p-gaz, prawa strona manierka. Pomocne przy indywidualnej konfiguracji będą ci zdjęcia żołnierzy BW, dostępne w internecie.

Link to post
Share on other sites

... o ile kamizelce brakuje tylko paneli bocznych. Mehler SK ma jeszcze całą masę innych różnic (brak ładownic z przodu, brak jakichkolwiek paneli montażowych, pokrowiec na radio z tyłu, wykonany jest z innego materiału). Zresztą - o różnicach między Mehlerem ST i SK już tu kilka razy było pisane.

 

@ choisen

 

Skoro panele montażowe są w systemie S95 to chyba logiczne jest, że zaczepia się na nie te same pokrowce co na szelki... Pokrowiec na maskę, manierkę, radio, kabura czy co tam sobie wymyślisz, to wszystko elementy które masz opisane tutaj:

 

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=9

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Nie ma tylko bocznych paneli. Z przodu są ładownice i małe panele na ramionach.

 

No i wszystko jasne - to stary model Mehlera ST (rok 99, więc jedna z pierwszych wersji).

 

Ładownice z przodu i panele eliminują nam na pewno wersję SK ;).

 

Tak nawiasem, to wersja SK osiąga na e-bayu olbrzymie ceny (średnio 200,00 EUR za egzemplarze mocno zużyte).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Tak nawiasem, to wersja SK osiąga na e-bayu olbrzymie ceny (średnio 200,00 EUR za egzemplarze mocno zużyte).

To są raczej ceny zwykłego ST. SK za taką cenę to bardzo dobry i rzadki zakup. Przyznaje, że jeszcze tego nie widziałem na ebayu.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Parę pytań,

 

Jakie dokładnie wymiary ma połówka?

Czy opaski które widzimy na focie to standart czy są wymysłem tego akurat sanitariusza?

88001045wv9.th.jpg

Jakie wymiary ma dokładnie połówka?

Jaką kamizelke przeciw odłamkową lepiej kupić?

Link to post
Share on other sites

Kup Mehler ST. Ale uprzedzam ,że nadaje się raczej na teren zabudowany niż las. No chyba że sroga zima i zamiast płyty wsadzisz sobie karimatę.

 

Na ebay.de można łatwo znaleźć. Ostrzegam że każda kategoria różni się stanem kamizelki.

Kategoria A to chyba są kamizelki nowe...

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

Jakie dokładnie wymiary ma połówka?

Czy opaski które widzimy na focie to standart czy są wymysłem tego akurat sanitariusza?

Jaką kamizelke przeciw odłamkową lepiej kupić?

Jaka połówka i jakie opaski, bo nie rozumiem co masz na myśli?

Kamizelka zależy od upodobania, zasobności portfela i kondycji fizycznej. Obojętne czy Mehler czy zwykły Splitterschutz, wszystkie są wygodne, róznią się funkcjonalnością i wagą. Osobiście do lansu polecam Mehlera z wszystkimi płytami, a do AS zwykłą kamizelkę taktyczną np:

571kg9.th.jpg

 

Kategoria A to chyba są kamizelki nowe...

Nie ma nowych. Kategoria A to mało używane w dobrym stanie z drobnymi uszkodzeniami.

Link to post
Share on other sites

Kup Mehler ST. Ale uprzedzam ,że nadaje się raczej na teren zabudowany niż las. No chyba że sroga zima i zamiast płyty wsadzisz sobie karimatę.

 

Na ebay.de można łatwo znaleźć. Ostrzegam że każda kategoria różni się stanem kamizelki.

Kategoria A to chyba są kamizelki nowe...

Jak mniemam, to owe kamizelki dostępne aktualnie na ebay'u (najdroższa - z tej samej kategorii - kosztuje 15 ejrosów), są bez wkładów balistycznych? Bo ja chcę kupić w przyszłości TAKĄ kamizelkę (ma wkłady) i zastanawiam się, czy nie lepiej będzie wziąć coś z ebaya...

Tak na marginesie: czy wkłady od tej przeciwodłamkowej kamizelki będą pasować do Mehler ST?

Link to post
Share on other sites

Jak mniemam, to owe kamizelki dostępne aktualnie na ebay'u (najdroższa - z tej samej kategorii - kosztuje 15 ejrosów), są bez wkładów balistycznych? Bo ja chcę kupić w przyszłości TAKĄ kamizelkę (ma wkłady) i zastanawiam się, czy nie lepiej będzie wziąć coś z ebaya...

Tak na marginesie: czy wkłady od tej przeciwodłamkowej kamizelki będą pasować do Mehler ST?

Dokładnie tak jak mówisz. Są to same pokrowce, całkowicie bez wkładów. Zostały tylko wkładki w kołnierzu. Wkłady ze zwykłej odłamkowej pasować dokładnie nie będą, bo mają inny kształt i rozmiary. Oczywiście jak weźmiesz odpowidnio mniejsze to je zmieścisz.

Link to post
Share on other sites
Wkłady ze zwykłej odłamkowej pasować dokładnie nie będą, bo mają inny kształt i rozmiary. Oczywiście jak weźmiesz odpowidnio mniejsze to je zmieścisz.

 

Nie warto z tym kombinować. Wiem bo próbowałem. Lepiej wsadzić np. wykładzinę która dość dobrze imituje kewlar :)

Link to post
Share on other sites

Nie warto z tym kombinować. Wiem bo próbowałem. Lepiej wsadzić np. wykładzinę która dość dobrze imituje kewlar :)

To pytanie z wymianą wkładów, było czysto teoretyczne. Planuję kupić zwykłego Splitterschutz'a i będę do niego nosił pasoszelki z ładownicami - moim zdaniem rozwiązanie praktyczniejsze, do taktyki zielonej i mieszanej.

Link to post
Share on other sites
Osobiście do lansu polecam Mehlera z wszystkimi płytami,

Jak najbardziej! :wink: Przeżyłem "Ścianę Ognia mk1" w tym cudzie techniki i stwierdzam z pełną stanowczością, że słowo "sauna" nabiera nowego znaczenia. Polecam Mehlera ST z pełną balistyką każdemu, a w szczególności osobom, których nie lubię ;-) .

Link to post
Share on other sites

Na tej prezentacji można zauważyć różnice w rozmieszczeniu sprzętu w zależności od jednostki - porównując z schematem autorstwa Dingo. Przykładowo: w pierwszym przypadku miejsce na rękawiczki znajduje się w plecaku, w drugim w kieszeni udowej prawej (moim zdaniem wygodniejsze).

Na prezentacji jest pokazany inny rodzaj farbki do twarzy niż ten, z którym się wcześniej spotkałem. (ten).

 

Korzystając z okazji mam parę pytań: do czego służą małe kieszonki zapinane na rzep na górnej i dolnej klapie plecaka?

 

W jakim celu żołnierz BW nosi ze sobą dwa rodzaje menażek? Wydaje mi się to trochę nielogiczne.

 

I dodatkowe pytanie nie związane z obrazkiem - na fotkach żołnierzy widuje dość często opaski na ramię do których przyszywa się emblematy jednostek, misji oraz łuczek "GERMANY". Jest jakaś reguła dotyczące noszenia tego wynalazku? Swego czasu były rozpisane zasady obszywania munduru, umiejscowienia naszywki w zależności od miejsca w pojeździe itp. Ta opaska jest alternatywą rzepu czy ma jakiś głębszy sens?

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

już 2 dzień czytam ciąg wypowiedzi odnośnie oporządzenia BW. W sumie to was nie lubię, bo przez was sprzedaje teraz cały szpej WP i będę wzorował się na BW :wink:

 

Mam do was pytanie. Znalazłem coś takiego >Klik< Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym Chest`em?

Link to post
Share on other sites

Firma dobra, ale szpej nie był jeszcze testowany w warunkach polowych. I w sumie my też cię nie lubimy, bo za duży skok za tobą, ale damy radę... Co do chesta, to pytania do Ronina, on jest od tego "szpecjalistą".

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...