Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Niedawno kupiłem używkę AUG TM, ma ona dwa lata(tak mowił poprzedni właściciel, dokładniej jestem trzecim właścicielem). Poprzedni właściciel włożył w niego tylko precke 6.04 i dołożył mi do niego sprężyne M100 mad onion. Chciałbym się dowiedzieć, czy ten AUG wytrzyma tą sprężyne? Mocno to obniży jego żywotność? (niezaglądałem do środka jeszcze)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:D eee.. pisano już- będzie potwór żyć jeszcze długo. Ew. Zmień na M90... tylko wtedy licz się z kosztami wymiany. Chyba, że sam chcesz to zrobić. Ja ze względu na to iż wyczytałem sporo inf. na temat GB marui i jego złożenia tak by znów wszystko było wieczne... postanowiłem replikę oddać do serwisu...np. Specshop liczy sobie za samą wymianę springa 50zł a w Ca tylko 25....

Link to post
Share on other sites

M100 ten GB i jego środek wytrzyma spokojnie, jednak musisz się liczyć ze spadkiem żywotności. Jak wiadomo części mechaniczne ulegają zużyciu.

 

W moim przypadku przy takiej sprężynie wytarciu uległ ostatni ząb stockowej zębatki tłokowej. Jednak taka sytuacja miała miejsce przy tłoku Guardera, który jak się okazało posiada ostatni ząbek "twardszy" od stocokowych zębatek :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sory, wiem, że to nie na temat, ale wiecie może ile trzeba ładować akumulator 9.6 V 1400 mAh NiMH KAN?? DOstałem go w zestawie, sprzedawca mówił, że mu wsklepie powiedzieli, że już nie trzeba formatować i ładował tylko raz(potem sprzedał) a ja chcę ją sformatowac i nie wiem ile musze ładować.

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz ją ładował dłużej to będzie się grzać (ale nie jak przy ładowaniu, tylko staje się gorąca). "Przeładowanie" baterii polega na jej przegrzaniu po prostu, bo bateria nie przyjmuje więcej ładunku niż jest w stanie pomieścić, a energia którą "odrzuca" jest zamieniana na ciepło.

 

Polecam zakup lepszej ładowarki, dopiero wtedy jest sens baterie formatować.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanie który z tych 2 zestawów jest lepszy do tuningu AUG'a TM?

 

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1129

 

http://asgshop.pl/produkt.php?id=2082

 

Bo hmm ufam chłopakom z ASGSHOP'u ale na CAPRI dają części PROMETHEUSA które nijak mają się do części hurricane... jednak z kolei asgshop daje wzmocnioną zębatkę tłokową guardera i skoryguje podkładki.. Capri natomiast zrobi "redukcję rezystancji"

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Co do wymiany zębatki to widziałem przypadek połamania się zębatki środkowej a nie tłokowej - tłokowa się "zużywa" a środkowa łamie...

Chodzi mi oczywiście o TM.

O ile dobrze kalkuluję to zębatka środkowa dostaje najwięcej w kość - bo otrzymuje szarpnięcia i od silnikowej i od tłokowej

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...