Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka amunicja do M109?


Recommended Posts

W NWT z 11/2007 roku jest artykuł REMOV'a pt. "Robożołnierze w Iraku". W jednym fragmencie autor pisze o uzbrojeniu w jakie można takiego robota wyposażyć.

 

Można na nim zamontować 5.56-mm karabinek maszynowy M249, 7,62-mm karabin maszynowy M240 lub 12.7-mm wielkokalibrowy karabin wybrowy M109.

 

Co to jest M109? Do tej pory myślałem, że to jest ten payload rifle na granaty 25mm, ale REMOV pisze, że to kaliber 12.7mm. Panowie - wtf?

 

BTW - jak zapisuje się nazwę granatu 25mm? Ja widziałem dwie wersje 25x40mm i 25x59mm.

Link to post
Share on other sites
W NWT z 11/2007 roku jest artykuł REMOV'a pt. "Robożołnierze w Iraku".
Nie wiem, co to jest "NWT", ale ten artykuł był publikowany w RAPORT-wto.
Co to jest M109?
Najwyraźniej literówka, miało być M107. Musiałbym zerknąć do archiwum, ale ja ten tekst pisałem pod koniec sierpnia 2007 ;)
BTW - jak zapisuje się nazwę granatu 25mm? Ja widziałem dwie wersje 25x40mm i 25x59mm.
Bowiem są dwie wersje 25-mm granatów. 25 mm x 40 to amunicja, jaką miał strzelać gkbk XM29 i gsp XM25, zaś granat 25 mm x 59 to nabój do granatnika automatycznego XM307 oraz gw XM109. Edited by REMOV
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...