Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 A1 II Generacji [P&J]


Recommended Posts

Witam, mam prośbę moglibyście mi napisać info tym karabinie http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=768

chce go sobie kupić ale nie wiem czy będzie dobry, chodzi mi o takie informację:

 

1. Zasięg skuteczny i zasięg maksymalny

2. Na jak długo wytrzymuje batka

3. Czy jest czelny ;-)

4.I czy daje rade :-P

5.I co tanim kosztem można w nim zmienić na lepsze

 

Z góry bardzo dzięki

;-) ;-)

Link to post
Share on other sites

Skuteczny zasieg: około 45-50m

Batka do wymiany.

Na dydstansie 45m raczej celny..potem róznie (precka i po sprawie)

Daje rade jak najbardziej.

Mozna przerobić coś tanim kosztem..ale cyz sie opłaca? Lepiej wwal wiecej kasy jesli masz...PJ to dobry podzespól aby diopiero zrobić fajną giwere, chociaż w stocku też daje rade lecz trzba sie liczyć z awaryjnością.

 

Widziałem to to w akcji i jest mocny i celny, zasie tez ładny. Ale stockowa batka do wymiany, efekt chwiejnj lufy, kiepsko prasujący Hicap i to ze to tania replika jak inne za te cene czyni ze to średnio-dobry produkt. Ja osobiscie wolałbym JG, ale to zalezy od ciebie, nie ma duzej róznicy miedzy tymi giwerami.

Kupując taką replike musisz sie liczyć z tym ze coś moze wysiąść, zepsuc sie. Nie patrz na te bajeczne 380 fps, bo cóś z tego jak nie ebdzie mozna sie tym cieszyć. Lepiej kupic CA albo TM z stockowymi 300fps ale cieszyćsie bezararyjnością i nie zakłuconą pracą GB i podzespołów.

Ale ogóle nie jako tanie repliki PJ spisują sie fajnie, jednak na wstępie tzreba wymienić batką i gumke HU.

Link to post
Share on other sites

1. Zasięg skuteczny i zasięg maksymalny

2. Na jak długo wytrzymuje batka

3. Czy jest czelny ;-)

4.I czy daje rade :-P

5.I co tanim kosztem można w nim zmienić na lepsze

 

 

ad.1 40m skutecznego zasięgu

 

ad.2 ja batke musiałem od razu wymieniać (Hero), Firefoxy są ponoć lepsze. Musisz poszukać na ile strzałów wystarczy podawana przez nich pojemność.

 

ad.3 Jak zamontujesz preclufe to tak

 

ad4. mój na razie tak, ale nie wróże mu już długiego życia. Słaba jakość wykonania, lufa się roztelepała po drugiej strzelance, body rozwalone po lekkim uderzeniu.

 

ad.5 Chcesz koszty? Na początek, właściwa komora + ok40-50zł, za chwile będziesz wymieniał body na metal + 150zł (najtańsze Boyi) + komora jednoczęściowa min 70zł . Podsumujmy 400gun + 220 za body = 620 zł. W tej cenie znajdziesz lepsze propozycje.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Aha bardzo dzięki a BOYI ten --->

 

http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-11...AL-BI3681M.html

 

ale BOYI ma metal body :-P

 

czy jest dobry a i jeszcze mam pytanie o ten :-P

 

http://www.asg.com.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1305

 

TYLKO ŻE W TYM ZESTAWIE JEST TYLKO MAGAZYNEK I PROMOCYJNIE DODAJĄ ŁADOWARKĘ CZYLI MUSZĘ JESZCE BATKE KUPIĆ I ZA NIEDŁUGI CZAS WYMIENIĆ LUFę

 

I CHYBA Z TYCH 3 REPLIK NAJLEPSZE OKAŻĘ SIĘ CA TYLKO CZY 300 fps WYSTARCZY ?? na początek??

Hmmm.... ALE raczej będzie lepszy BOYI bo ma metal body i inne zalety ;-)

 

sam nie wiem co wybrać pomóżcie ;-) ;-)

Edited by Gacor666
Link to post
Share on other sites

Nie pisz dużymi literami bo oczopląsu można dostać. Bierz CA, Classic Army to Classic Army, w Boyi i tak będziesz musiał wymienić batke na lepszą. Body w boyi mimo że metalowe to jednak jest słabej jakości. Ogólnie Boyi jest chyba najlepszą propozycją z chińskich zabawek. Te 300 FPS na początek spokojnie ci wystarczy, a jak weźmiesz CA masz pewność że pochodzi ci długo.

Link to post
Share on other sites

Ale chyba wezmę BOYI bo na początek mi wystarczy a z CA będę musiał dokupywać batke i lufe na prec, a w boyi za jakis czas wstawie precke i będzie dobrze ;-) ;-)

ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji więc czekam na dalsze info. :-P

Edited by Gacor666
Link to post
Share on other sites

OK dzięki, bardzo mi pomogłeś z tym sklepem customs.pl bo tak to bym kupił na airsoft.pl i bym zapłacił 20 zł mniej a bym miał shit a tak będę miał za 20 zł więcej CUDO. Jak kupie tego guna postaram sie napisać na tym forum recenzję.

Jeszcze raz ci dziękuję Belfer bardzo mi pomogłeś pozdrawiam!

Edited by Gacor666
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ja używam PJ4A1 od sierpnia i jakoś nic nie rozsypało się...lufe wstawiłem od PJ4A1ris [365mm] i gun daje rade...rof przyzwoity...owszem lufa sie chwieje ale to wina kilku zaliczen gleby...zasięg dobry...celnosc nienajgorsza...ogniem ciagłym zmiesciłem sie wkregu 60mm na dystansie 15 metrów...batke radze wymienic na starcie na intellecta...

Link to post
Share on other sites

Ja takżę posiadam P&J'a, co prawda M16, ale oprócz wyglądu od M4 sie niczym nie różni :). Podam kilka zalet oraz wad mojego modelu:

-moc 360 fps (mierzone na chrono, m16-380 fps- długa lufa naprawde daje czadu ;))

- Zasięg skuteczny to około 45-50 metrów. Max, sądze żę około 55m.

-Lufa się nie chwieje

-Metalowy hi cap dobrze się spisuje, podaje prawie wszystkie kulki, prawie bo hicapy rzadko podają wszystkie ^^

- kolba wygląda solidnie, aże jest to kolba stała bateria w niej lata i trochę to przeszkadza. w M4 nie ma tego problemu.

-Fajny selektor ognia:)

-Rączka transportowa również wygląda solidnie, i taka jest, pomimo tego iż jest z plastiku

Teraz troche wad:

-Do wymiany gumka HU, w M16 WOGULE hop nie podkręca kulek, w M4 podkręca. Najlepiej odrazu zmienic komorę na metalową (KA, Ca i inne)

- Plastikowe body, może i wygląda dość solidnie ale jak w większosci plastikowych emek uszy dość szybko pękają a wtedy body jest do wymiany, chyba że lubimy biegać z taśmą lub ściągaczem aby trzymało sie kupy ;)- Dlatego polecam odrazu zmienic body na metal, lub po jakimś czasie. Prędzej czy później trzeba będzie to zrobić.

 

 

Podsumowując, P&J z dobrym HU i ew. Metalowym body to bardzo dobry karabinek, dobry dla początkujących jak i również dla zaawansowanych. Polecam go w 100%! :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja mam m4a1 s-system [PJ] od wakacji... póki co wszystko ładnie działa. Zmieniłem gumkę hop-up na silikonową i już widać poprawę w strzelaniu. Baterię zmieniałem z Hero na Intellecta po czym karabin dostał kopa. Póki co działa świetnie, lufa się nie chwieje i wygląda solidniej od innych m'ek [PJ] szyny trzymają replikę w całości.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...