Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polski Mundur 1939


Recommended Posts

wersja ekonomiczna: łoże czeskiego kbk wz. 24 - ok. 150 zł, odlew alu wz. 29 - ok. 100zł, wycior kopia - ok 50 zł, pas kopia - ok 70 zł = circa 370 zł (robocizny nie liczę)

wersja wypas: replika łoża kbk wz.29 - ok 250 zł, odlew alu lufy, zespołu zamka, zaspołu spustu - ok 100 zł, okucia łoża (wykopki lub oryginały): bączek przedni i tylni, babka, stopka kolby, mocowania pasów - w zalezności od stanu od 100 zł do 300 zł, wycior kopia - ok 50 zł, pas kopia - ok 70 zł = circa 570 zł wzwyż

 

nie znam cen kb 98a, ale pewnie będą zbliżone

 

deko kbk wz. 29??? raz widziałem ktoś wystawiał na allegro z papierami CLK - około 3000 zł na dzień dobry

 

pozdr

w

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wycior kopia za 50 zł?! Ja widziałem za tyle oryginały... :) Ja za swoją kopię wyciora, czy tam wycioru (niewiem jak to się odmienia :P), dałem niecałe 5 zł (kawałek drutu, odpowiednio przerobiony przez naszego pułkowego majstra :)).

A pas kupiłem bardzo ładną replikę pasa za 50 zł, nie za 70 zł... Może dlatego, że trafiła mi się niezła okazja na alledrogo... :)

 

Ja ogólnie dałem za swóją replikę karabinu ok. 300 zł, w większości dlatego, że miałem dużo szczęścia szukając części i mi się trafiały czasami niezłe okazje.

Link to post
Share on other sites

Mój wycior był ze stalowego pręta, nagwintowany na jednym końcu i z ,,koszyczkiem'' na pakuły na drugim. Jeśli można coś takiego zrobić z drutu, to tylko pogratulować umiejetności :)

Twój pas miał oryginalną sprzączkę i bączek? Mój miał :)

 

Czychanie na okazję to dobra koncepcja, ale czasem można dłuuuugo czekać :)

wolałem czasami zapłacić nawet więcej, ale wziąć udział w zbliżającym się sezonie rekonstrukcyjnym...

Link to post
Share on other sites

Mój pas też miał oryginalną sprzączkę i bączek... :)

 

A widzisz, nasz pułkowy majster z roweru, kawałka drutu i kota by zrobił nawet Sdkfz... :)

 

Okazje mi się trafiały raczej żadko, najczęsciej to było tak, potrzebny jest mi pas, więc wchodzę najpierw na allegro, patrzę jest pas do mausera tanio to biorę... Raczej nigdy nie czekałem długo na okazję... :)

Link to post
Share on other sites

Szczeze to powiem wam , że nigdy o rekonstrukcji nie myślałem ;D. A mundur miał znaleść przeznaczenie w asg :) . A teraz będzie miał podwojne :P tyle, że do asg rzadziej :P

Tylko jaki karabin byś sobie wtedy wziął do ASG? ;)

Ja bym polecał kupic łoże do mausera i np. L96A1 firmy AGM i wstawic części od tego karabinu. Oczywiście trochę poprzerabiac. :)

Niewiem czy coś by z tego wyszło... :)

Link to post
Share on other sites

Mój Mp001 będzie imitował francuskiego Lebela :-F http://www.1939.pl/uzbrojenie/polskie/piec...ebel/index.html

 

oj, daleko mp001 do lebela - inna lufa, brak muszki, etc. jedyne podobieństwo moim zdaniem to chyba quasi drewniane łoże i zamek typu bolt-action. Prędzej już niemiecki 98k TM. W trakcie Kampanii zdarzało się korzystanie z broni zdobycznej, ale w rekonstrukcji odtwarzamy standard a nie wyjątek.

Powodzenia :)

pozdr

w

Edited by wedrowiec39
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...