Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam ja mam kolejne pytanie co do baterii :) mam taką baterię

 

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_lad...irefox-847.html

 

i chciałem zapytać czy dobrze robię ładując stockową ładowarkę 250mA baterię 2000mAh takim sposobem 2000/250 = 8 *1.4 = 11.2 czyli ładuję baterię 11 godzin :) dla bezpieczeństwa i po każdej strzelance rozładowuję baterię rozładowywarkę guardera na zero tzn tak jak trzeba :) Czy można tak robić czy będzie wszystko ok ?

Link to post
Share on other sites

Witam ja mam kolejne pytanie co do baterii :) mam taką baterię

 

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_lad...irefox-847.html

 

i chciałem zapytać czy dobrze robię ładując stockową ładowarkę 250mA baterię 2000mAh takim sposobem 2000/250 = 8 *1.4 = 11.2 czyli ładuję baterię 11 godzin :) dla bezpieczeństwa i po każdej strzelance rozładowuję baterię rozładowywarkę guardera na zero tzn tak jak trzeba :) Czy można tak robić czy będzie wszystko ok ?

 

pajaczeq powiedz mi tak szczerze - próbowałeś chociaż przejrzeć temat nawet tak przelecieć stronami ?? - Szczerzę w to wątpię, a dokładnie na stronie wcześniej czyli 25-piątej jest wzór jak ładować baterie - Pojemność baterii czyli w twoim przypadku 2000MAh mnożymy przez 1.4, następnie dzielimy przez napięcie ładowarki czyli 250, a to jest wzór jak liczyć(tak bardziej matematycznie) z tym w Twoim przypadku : 2000 x 1.4/250 = 11,2 Tyle masz ładować, proste ?? proste. A co idzie tym ?? - To, że dobrze robisz. Następnym razem poczytaj lub skorzystaj z naszej niezastąpionej szukajki, a nie zaśmiecać temat - chociaż to jest temat o właśnie tej replice, ale o ładowaniu jest już temat i wystarczyło go przeczytać.

 

P.S A swoją drogą to baterii nigdy i to przenigdy nie rozładujesz do końca, Tak dobrze robisz ładując ją 11 godzin, a po strzelance rozładowujesz ją.

 

 

Pozdrawiam...:D

Edited by Patryklen12
Link to post
Share on other sites

Aha i jeszcze jedno :) ta bateryjka to large do kolby stałej ja też w moim cm.028 mam large w kolbie stałej więc uznałem, że to jest to samo jednak okazało się inaczej i bateria jest dobra na grubość jednak zbyt długa dosłownie wystaje niecały centymetr co skutecznie nie pozwala na zamknięcie kolby :( myślicie, że kawałek grubszej taśmy zamiast zamknięcia kolby will do the trick ?

Link to post
Share on other sites

Aha i jeszcze jedno :) ta bateryjka to large do kolby stałej ja też w moim cm.028 mam large w kolbie stałej więc uznałem, że to jest to samo jednak okazało się inaczej i bateria jest dobra na grubość jednak zbyt długa dosłownie wystaje niecały centymetr co skutecznie nie pozwala na zamknięcie kolby :( myślicie, że kawałek grubszej taśmy zamiast zamknięcia kolby will do the trick ?

 

A nie da rade troszkę wyszlifować w środku tej klapki co zablokowuje baterie przed wypadnięciem ?? Bo w sumie nie cały 1cm to nie dużo ale nie wiem jak to jest z tą klapką, bo ja osobiście nie posiadam.

Link to post
Share on other sites

NiCd są ponoć wydajniejsze. Tylko zawsze musisz je rozładować do końca bo posiadają tzw. Efekt pamięci. Dlatego bardziej poleciłbym Ci NiMh, są mniej czułe na ewentualne przeładowanie, ładujesz kiedy chcesz (jednak proporcjonalnie do tego ile ją rozładowałeś). Jeśli nie masz zamiaru robić tuningu mocowego repliki, weź NiMh 8.4V 1500 MaH. Więcej na prawdę nie trzeba. Będzie latał w kolbie, ale co za problem nieco go okleić;)

Link to post
Share on other sites

Jak masz gdzie włożyć NiCd to tylko się cieszyć i brać.Gabarytowo są większe od NiMh ale nigdy nie zawiądą podczas mrozu i mają zdecydowanie większą wydajność prądową. W prostym przekładzie znaczy to tyle że dlużej sobie na nich postrzelasz niż na NiMh o tej samej pojemności. Co do ładowania wystarczy się tylko pilnować z rozładowywaniem i powinna długo posłużyć.

Link to post
Share on other sites

Oświećcie mnie, proszę Was :) Jaka jest jakość kolby i jej łączenia w CM.028C (tej z kolbą od M'ki). Wiem, kolba od m'ki to zbrodnia. Jednak bardzo chciałbym mieć w mojej cm.028 batkę typu stick. (typ S odpada - chyba każdy wie dlaczego :) ) Może to sentyment, a może nie, kto to wie?

 

Posiada ktoś tą wersję? Proszę o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

tak to ta Cyma, (0.28) Wszystkie elementy plastikowe można wymienić na metal... No, może z wyjątkiem kolby ;) Choć i to chyba by się dało w tym modelu wymienić.

 

Jednak jeżeli chcesz wszystko wymienić na metal (prócz okładzin - to można też , ale nie seryjnie) To lepiej kupić odrazu cymę 0.48 :) pozdr.hasfa

Edited by hasfa
Link to post
Share on other sites

Dokładnie w 0.28 raczej nie opłaca się inwestować tylko wymienić gumke HU i nic więcej chyba. A jeśli chcesz bawić się w wymienianie elementów na drewniane i metalowe, to już chyba lepiej będzie kupić tą 0.48 i mieć wszystko z głowy, tylko, że 0.48 ma swoją cenę :D. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...