Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Striker-> W temacie rozbierania repliki za 300 zł wyszedłem z tego samego założenia, (aczkolwiek wolę rozbierać moją Kobietę) :wink: Nauka kosztuje;).

W tym przypadku (AK) akurat nie majątek ;)

Dłubaninę się lubi i ją czuje albo nie dotyka się lutownicy i śrubokrętów.

Amen w temacie.

Chętnych z Wawy, na zakupy w Works11 zapraszam do kontaktu ze mną via mail (pegaz_wawa@o2.pl). Na cito potrzebuję kupić przyrządy od oryginału, bo cymowskie nie wpółpracują w poziomie. Zawsze taniej na przesyłce może być, a i informacjami

by się człowiek podzielił:)

Ave!:)

 

Edit:

programerkacu-> tą kolbę masz na myśli http://www.works11.pl/?product_id=21155&category_id=500 ?

Edited by pegaz_wawa
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

P3t3r -> Podklej tą zaślepkę jak już ją zdejmiesz, bo na bank ją zgubisz.

Cymka to niestety "szajsmetal", ale do nauki tuningu i w terenie się sprawdza:)

U mnie z cymki już niewiele zostało;)

Będziesz potrzebował pomocy to śmiało wal na priva: pegaz_wawa@o2.pl

Ave! :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

:strach: :poddanie: najlepszym rozwiązaniem to nie było... :poddanie:

 

Dwa dni temu rozkręcałem roczną cymkę jakieś ~40k przemieliła. Żadnej awarii w środku doskonale, szczelność 100%. Jedyne co trzeba było zrobić to styki porządnie przeczyścić bo były już czarne :poddanie: ! (stąd były problemy z selektorem tzn. zmianą trybu ognia, Cięło się jak cholera) Jednak GB BOYi (v.3) jakoś bardziej Przyjaźniej mi się rozkręcało i składało, wydaje się ze lepiej wszystko do siebie pasowało:) Teraz jeszcze łożyska i dobra gumka HU do tej cymki i powinno być gitarka:)

 

P.S. Bezpiecznik wywaliłem, i tak nie wale "seri" większych niż 5 kulek, zazwyczaj na semi śmigam więc o silnik nie muszę się obawiać. Chociaż ROF się ciut zwiększył :uśmiech:

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Jest to moja pierwsza replika, w ręku miałem tylko parę innych i to przelotnie [sIG 552 TM; RK-01W; M4 Boyi'a chyba... z tanichmilitaria :P] no i pierwsze wrażenia :)

"Drewno" jest bardzo ładne, prawda, prawdziwe wygląda inaczej ale ten niby plastik bardzo mi odpowiada.

Całość też wydaje się, jakby była zbudowana z metalu, mimo, że to ABS.

Jak strzela? Wczoraj ją kupiłem, dziś naładowałem baterię, poszedłem trochę postrzelać. Ile bateria wytrzymała? Trudno mi powiedzieć, bo nie ładowałem hi-capa do pełna, tylko "na raty" ale z 800 kulek poszło. Jak dla mnie zasięg dobry- na kulkach 0,25g [piszę jak dla mnie, bo nie mam zbytnio porównania].

Z ok. 20m dostałem nieco pod kość ogonową i powstał mały bąbel, ale do wieczora zniknął [ok. 5h temu oberwałem kulką].

Ogólnie bardzo polecam każdemy początkującemu maniakowi ASG :)

Edited by doni7
Link to post
Share on other sites

Minęła możliwość edycji posta, a mam jeszcze jedno pytanie.

 

Mianowicie tam gdzie jest zamek i sprężyna (pod górną pokrywą) jest gdzieś taki plastikowy element. Jeśli ktoś byłby tak miły i zrobił fotkę/napisał gdzie on się znajduje. Będę naprawdę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

taki jakby ząbkowany? czy taki że ledwo nachodzi na ten... pręt od zamka? jak taki malutki malutki, z dziurką wystarczającą, żeby pręt włożyć, to jeżeli się nie mylę to musi być właśnie na pręcie, żeby się sprężyna nie zsuwała.. a jak większy, ząbkowany (wątpię, żeby ten, bo ten jest oczywisty) xP to na tylnym końcu prętu- przytrzymuje pokrywę... jedyne dwa plastikowe elementy, które mi przychodzą do głowy. ;)

 

EDIT:

sprawdziłem jak to wygląda, jeżeli ten malutki element, to musi być nałożony na pręt PRZED założeniem sprężyny, tak, żeby się zablokował na takiej metalowej blaszce. ;) potem sprężyna na pręt, no i suwadło zamka...bez tego plastiku sprężyna mogłaby wchodzić pod tą blaszkę, przez co by się zsuwała w tył, no i mechanizm powrotu zamka by nie działał. ;)

Edited by Snake91
Link to post
Share on other sites

Wczoraj byłem trochę postrzelać do celów, po dłużej serii z auto zaciął spust w sensie mogłem przesuwać przełącznik ale nie mogłem strzelać i po pewnym czasie na odwrót: mogłem strzelać ale nie mogłem zmienić przełącznika [na semi było akurat] no ale po chwili i paru strzałach samo się naprawiło tak więc- nie szarpać nic na siłę.

 

PS: Czasem kulek nie podaje, choć spręzynka w hi-capie niby nakręcona, na następne strzelanie wleje mu trochę sylikonu do maga i [nie ujmę tego fachowo] i tam gdzie kulki "pobiera". Może inna przyczyna? Wy też tak macie?

Link to post
Share on other sites

Pewno dla Was to kaszka, ale ja nigdy tego nie robiłem i boje się, że coś zepsuje... no cóż... a można do niego wlać kilka kropel oleju sylikonowego? Kupiłem taki w białej puszczeczce u Krakmanów.

Czy ew. mogę go wlać tam... gdzie replika pobiera kulki? [hmm... jak to opisać... ta dziurka, co jest na miejscu do wczepienia magazynka"]

Ew. byłbym wdzięczy za link do jakiegoś poradnika/tematu o tym.

Link to post
Share on other sites

Jak masz syf w środku, to po wlaniu kilku kropel oleju, będziesz miał jeszcze większy.

Z tego co pamiętam - niech mnie ktoś poprawi, jak źle piszę, ale nie mam w domu aktualnie żadnego maga do kałacha - na dole jest śrubka którą to trzeba odkręcić, u góry jest pin który trzeba wybić i ciągniesz za tą część którą wylatują kulki. Później parę wkrętów, zdjęcie pierścienia segera z osi dużego kółka zębatego i masz maga rozłożonego.

Link to post
Share on other sites

Jeśli hi-cap nie podkręca, to może jest uszkodzona sprężynka?

 

Przy podkręcaniu, gdy zobaczysz już kulki u wylotu, podkręć jeszcze kilka-kilkanaście razy. Może za słabo podkręcasz?

 

A tak już na marginesie zupełnie - przerzuć się jak najszybciej na mid-low-real capy. Problem podkręcania zniknie bezpowrotnie ;). Hi-capa możesz traktować jak pojemnik na kulki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...