Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Airsoft za południową granicą.


Recommended Posts

"Żółtki" to mogą mówić w amerykańskich filmach i Wietnamie. Jak spotkasz na zlocie czarnych, to też będziesz mówił o nich "czarnuchy"? Albo pisał tak na forum publicznym?

 

A ja dlaczego niby nie mogę? Kultura (ogłada w zasadzie) polega na tym, że się nie mówi komuś takich rzeczy "w twarz".

Załozyłem, że tematu nie czytają nasi "bracia mniejsi" (wzrostem, statystycznie rzecz ujmując).

A są jeszcze takie piękne polskie słowa jak: murzyn, które nie wiadomo dlaczego nagle stało się "obraźliwe".

"Czarnuchy" to się mówi o tych w czarnych kombinezonach AT.

 

Koncesje to tylko zódło korupcji.

Link to post
Share on other sites

Dlatego nie możesz, że obraźliwa wypowiedź na forum publicznym jest obraźliwą wypowiedzią na forum publicznym. Patrz mi na usta - "pu-bli-cznym". To takie, które z definicji skierowane jest do wszystkich, którzy czytają, a poziom wypowiedzi na nim świadczy o wszystkich użytkownikach. Ja czegoś takiego tolerować nie zamierzam, a Twoje prywatne poglądy na kwestie rasowe i gramatyczne wiszą mi miętkim kalafiorem.

 

I choć chętnie podyskutowałbym z Tobą o kwestiach ekonomicznych, to przykro mi - nie na tym poziomie. Mamy chyba trochę inną terminologię podstawową.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
A ja dlaczego niby nie mogę?
Ależ możesz... Pokazujesz tylko jakim jesteś prostakiem...

 

Kultura (ogłada w zasadzie) polega na tym, że się nie mówi komuś takich rzeczy "w twarz".
Ja po prostu nie wierze w to co widzę... I wg Ciebie to jest kultura? 8O

 

Załozyłem, że tematu nie czytają nasi "bracia mniejsi"
Dlaczego nie? Mało w PL jest studentów z Azji? W Trójmieście strzelał sie z nami (i był na forum) koleś z Grecji, którego wszyscy brali za Wietnamczyka...

 

Koncesje to tylko zódło korupcji.
Znieść koncesje na handel bronią i alkoholem!
Link to post
Share on other sites

Nikos non stop czyta forum. I jest moim serdecznym kolegą. To tak żeby nie było, że mówię na fali politycznej poprawności. Inny mój serdeczny kolega którego tak określasz jest rodowitym Słowakiem. Więc takie założenia, Fence, to sobie wraź w rzyć.

 

I zachowuj się.

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Tak sie składa że znam czeski nie pisze w tym jezyku ale rozumiem go bardzo dobrze.Jura napisał że u nich nie jest tanio że bardziej sie opłaca kupowac w polsce.Pozatym kilkakrotnie bylem w czechach spedziłem tam w sumie ponad rok.I wiem ze asg tam jest drogie ceny podobne jak w poslce tylko że w KĆ koronach czeskich ato sie mnoży razy 0,13 czyli zamaiszt 12000 koron placisz 1600zł.Pozatym repliki asg widziałem nam tylko w sklepach z bronią ostrą i to w "cudownych" cenach.co do RAM niue jest on tam wcale popularny znam tam 3 osoby zajmujące się airsoftem i dowiedziałem sie ze ceny sa chore i nikt prawie tego nie kupuje.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Witam!

 

N.A.T. właśnie odbył swój pierwszy zagraniczny wojaż, w związku z tym postanowiliśmy dać kilka wskazówek dla ekip które chciały by to powtórzyć. Na ew. pytania odpowiem na PW.

 

1. Granica i Przepisy

2. Niepisane zasady czeskiego Airsoftu

3. Wnioski

 

Ad 1

Przed przyjazdem na granicę należy zaanonsować się telefonicznie i najlepiej mieć przygotowany wydruk z klasyfikacji celnej (thx Wukasz) wg. którego AEG'i to "zabawki imitujące broń". Kontrola odbywa się wspólnie od 01.05.2004 więc pracownik SG może pomóc wytłumaczyć "ocb" czeskiemu Policjantowi. Należy wracać przez to samo przejście graniczne (pierwsze pytanie które pojawia sie ze strony pracowników SG). Czeskie przepisy regulujące Airsoft są niemal identyczne jak w Polsce więc nie będę ich tu przytaczał, dążę tylko do meritum - jeżeli policja zatrzyma Was na drodze (w Czechach) do rutynowej kontroli to nie mogą nic Wam zrobić - repliki nie muszą być w żaden sposób oznaczone (e.g. N.Y. , Kanada).

 

Ad 2

Jak już pisałem, zasady te są niepisane więc może się zdarzyć, że jakaś ekipa ma ich odmienny wariant.

 

Trupy - Czesi używają określenia "Mam" kiedy dostali i wtedy oznaczają się białym bandażem" - inne kolory służą do oznaczenia stron.

 

FPS'y - Ogólnie nie ma zbyt ostrych kryteriów obostrzających moc repliki. Jednak w CQB przy sprężynie m120+ raczej tylko na semi. No i sniperzy są wykluczeni z CQB.

 

Pirotechnika - W zależności od terenu i organizatora od totalnego bana po Petardy, granaty, świece dymne i granaty z gazem łzawiącym.

 

Uczciwość - nie doświadczyliśmy żadnego problemu.

 

Mundury - Raczej wojsko niż zbieranina partyzantów (jednolitość w ramach ekipy)

 

 

Ad 3

Po uroczo spędzonej niedzieli dochodzę do wniosku, iż Czesi (mam na myśli liczące się ekipy) są dobrze zorganizowani, uczciwi i zgrani. Byłem już na wielu różnych imprezach, i widziałem różne szturmy (e.g. DS III w KRK - Veto w tym temacie wypowiada się bardziej dosadnie), udane, mniej udane i takie jak w przykładzie. Ale to co zobaczyłem w Czechach przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Broniliśmy fragmentu kompleksu hotelowego który nawet przy stosunku sił 3:1 jest nie do zdobycia, a oni próbowali go zdobyć przy stosunku 1:1. To było jak strzelanie do kaczek a oni mimo to z krzykiem na ustach ciągle nacierali z różnych stron, wszyscy na raz. W skrócie - to jest to.

 

Pozdrawiam.

 

N.A.T. FLAq

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Czechy: całość przepisów ja u nas. nie wolno tylko używać celowników laserowych (zarezerwowane tylko dla prawdziwych formacji policyjnych/wojskowych). ceny wyższe niż w Polsce. dużo ludzi i sporo teamów. z granicami nie ma już problemu, wiec nie pisze ;)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Sorry że otwieram temat ale mam problem ponieważ niedługo jadę na wakacje do Chorwacji i chcę zabrać ze sobą swojego g 26 ze sobą a po drodze mam jeszcze Słowację i Węgry a nie znalazłem tematu o Węgrach i Słowacji RZecz w tym że niewiem jak jest z airsoftem w wyżej wymienionych krajach i czy prawo pozwala na posiadanie repliki ASG

Proszę o pomoc

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

partyzantpl,

 

Węgry

 

*Maksymalna moc repliki jest ograniczona do 7.5 J.

*Repliki automatyczne są w pełni legalne.

* Nie ma restrykcji prawnych na zakup repliki związanych z wiekiem jednak gracze pomiędzy 14 a 18 rokiem życia mogą używać replik jedynie pod kontrola rodziców lub prawnych opiekunów.

*Repliki mogą być sprzedawane jedynie w specjalnych sklepach z bronią a każdy egzemplarz musi być oznaczony znakiem Hungarian Firearm Proofing Authority" (www.mkh.hu). Inspekcja repliki jest wymagana także przy prywatnym imporcie.

*Teren rozgrywki powinien być oznakowany I żadna kulka nie powinna go opuścić. Do przeprowadzenia rozgrywki wymagane jest pozwolenie właściciela ziemi.

*Transport powinien odbywać się w specjalnych torbach a replika powinna być rozładowana.

*Replika powinna być przechowywana podobnie jak prawdziwa broń w zamykanej szafce lub skrzynce. Magazynek powinien być wyciągnięty I rozładowany.

*Inne przepisy można znaleźć w "Hungarin Airsoft Regulation" lub MASZ.

Chorwacja

 

*Repliki w świetle prawa nie są zaliczane do tej samej kategorii co broń palna.

*Repliki mogą być sprzedawane I kupowane bez żadnych ograniczeń. Nie ma także ograniczeń w kwestii transportu.

 

http://www.gunfire.pl/Regulacje-prawne-ASG...ut-pol-110.html ;) Tyle jestem w stanie Ci pomóc.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...