Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Marcin_eM

Użytkownik
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

 1. Ma może ktoś konkretne porównanie madbullsów Precision Grade i Match Grade? Różnica w cenie przekłada się na korzyść MG czy wręcz na odwrót, wg relacji kolegi Tuksiaka? W temacie o KingArmsach czytałem, że są to właśnie madbulle w innym opakowaniu, a że 0,28 KA latają mi pięknie miło by było wiedzieć który to ich odpowiednik :wink:
 2. Ja przybywam z taką zagwozdką. Ustawiam rozładowywanie 0,2A i 1V na ogniwo dla batki 9,6V 2200mAh. Teoretycznie w efekcie powinienem uzyskać napięcie końcowe 8V, tymczasem na wyświetlaczu widnieje ~8,5V po zakończeniu rozładowywania. Z czego się to bierze i czy to normalne zjawisko? Ładowarka Raytronic C14. Dziękuję.
 3. W pełni się zgodzę z Nathem. Właśnie pozbywam się Batimexa, na początku działał ok, potem miał problemy z załapaniem ładowania - dziwne piski, brak reakcji na zmianę parametrów. Prawdopodobnie rozwaliła mi pakiet, ale mam nadzieję, że nowa trochę go poratuje. Reasumując nie polecam. KamilKO, słuchaj więc dobrych rad kolegów.
 4. Może napisz ile chcesz wydać na ładowarkę :)
 5. O proszę, jakież wieści do mnie dochodzą... Moje ulubione kulki, że tak powiem, mają kłopot. Mam nadzieję, że to małe potknięcie. Pytacie co zamiast G&G? Polecę Wam KingArmsy. Kupiłem je (0,28) ponieważ przed okresem zlotowym ciężko było dostać G&G :P poza tym chciałem spróbować czegoś innego. Latają bardzo ładnie i po jednej niedzielnej strzelance nie czuję potrzeby jak najszybszego powrotu do tradycji. :) Kulasy można dostać np. w military.pl. Zgadzam się z opinią Karmazyta. Jest nas co najmniej dwóch :P
 6. Przypomniało mi się, że kiedyś ludzie kombinowali z długością lufy w jakimś temacie o mośku. Trzeba będzie poszukać :wink:
 7. Jaka jest wartość tego współczynnika i jak to można olbiczyć? ;) Używam na zmianę 0,25 G&G i ICSa na ok 400 fpsach.
 8. Również chciałbym zasięgnąć rady. Zastanawiam się, czy brać Guardera 6,02 czy zostawić sobie wysłużonego 6,04. Czy różnica w skupieniu będzie warta takiej zamiany? To pierwsza rzecz, druga: brać lufę dedykowaną [455mm] czy kończącą się tuż przed zakończeniem tłumika [500mm]. Chodzi mi o to, czy lufa dłuższa od stockowej będzie działała na niekorzyść powtarzalności strzałów. Replika to AKS74 Cymy. ED. Jeszcze mam do wyboru coś pośredniego [469mm].
 9. Kulki reagowały na podkręcanie HU?
 10. Przyznam się, że kiedyś stosowałem tą metodę :D Co prawda nie do mierzenia fps ale do porównania mocy dwóch replik :P
 11. Szkoda, że nie masz sklepu w Trójmieście :biggrin:
 12. A nie powiem Ci bo nie obcowałem z taką kamerą. Być może stopklatka wystarczy by to policzyć. Czym by się nie robiło liczy się idea ;) ---EDIT--- Tu jeszcze jest kwestia czy cały ten czas (1/24 s) został wykorzystany na zapis obrazu. Jako, że z kamerami do czynienia nie miałem opieram się tylko na doświadczeniach z lustrzanek. Przy dobrym oświetleniu może być to krótszy zapis niż 1/24 s aż dojdziemy do efektu z filmu Szeregowiec Ryan :P Nie wiem, czy można zobaczyć to w EXIFie, czy nie.
 13. Nie mając chrono tylko aparat cyfrowy, w którym mogę ustawić samemu czas (tryb S) zrobiłbym tak: -ustawiłbym czarne, ewentualnie ciemne, tło pod ścianą i zrobił skalę np kratka 5x5 cm -następnie na możliwie dużej ogniskowej by zminimalizować zniekształcenia obrazu ustawiłbym aparat tak, by obejmował te tło -zadbałbym o dobre oświetlenie -poprosiłbym kolegę by naparzał na auto :P równolegle do płaszczyzny tła i możliwie jak najbliżej jej -sam pstryknąłbym parę fot, najlepiej w trybie seryjnym -i tak metodą prób i błędów, po wystrzeleniu pewnie niemałej ilości kulek doszedłbym do tego jaki
 14. Na dzień 20 lipca maski były gotowe do wysyłki od producenta, miał pójść drugi przelew. Tego dowiedziałem się z maila (adresowanego do wszystkich biorących udział w zamówieniu).
 15. Ja 26 czerwca ;) bez odpowiedzi niestety. Wczoraj próbowałem się dodzwonić, ale chyba ma wyłączony telefon (dzwoniłem z zagranicy).
×
×
 • Create New...