Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z baterią Intellect 9.6V 1400mah


Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Też mam Intellecta 9.6 1400 ZŁOM !

 

A co z Intellectami o większych pojemnościach ? Pytam gdyż dotychczas słyszałem wyłącznie pochlebne opinie o tych bateriach, moja batka (8,4 V, 2000 mAh) co prawda jest niewiele używana (ładowana z 6 razy, 3 razy formatowana) ale używana na zimnie itd. i, jak dotychczas, nie mam z nią żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podpisuje się.

 

Mam Intellecta 8.4V 1400mAh - jedno ogniwo się grzeje i ogólna lipa.

 

Sanyo 8.4V 600mAh strzela w tej samej replice duuużo lepiej.

 

Oprócz tego używam Sanyo RC 9.6V 2400mAh Ni-Cd (ogień mega sok), i Sanyo RC 8.4V 2000mAh (ogień ogień) ale to już inny temat...

Edited by gross
Link to post
Share on other sites

U mnie sytuacja podobna. 9.6V 1400 mah nie naciąga m110, ani też stockowego CA. Radzi sobie z jakimiś chinolami. Muszę ją sprawdzić na voltomierzu. Być może padła, bo mam jakieś przebicie w elektryce. Po oddaniu 1 strzału zawsze pada mi bezpiecznik 12A używając tej batki.

Link to post
Share on other sites

Mój Intellect 8,4V 1400 od fabrycznego naładowania wystrzelił ok. 500 kulek. Po następnych ładowaniach ok. 300, a teraz ledwo dociągnął 200. Baterię zawsze rozładowywałem swoim AEGiem do końca, ładowałem przez czas wg. tabelki od ładowarki, potem trochę dłużej gdy zauważyłem, że coś jest nie tak. Właściwie ją formatowałem.

 

Woltomierz pokazywał cuda... od 5 do 8,5V. Tak więc Intellectów nie polecam - faktycznie zeszły na psy. A chciałem wziąć SANYO, tylko nigdzie nie było...

Edited by Kruczy
Link to post
Share on other sites

U mnie pare miechów temu intellect 9.6V 1400mAh zniszczył tryb rozładowywania w mikroprocesorówce Batimexa ze Specshopu i na dodatek wykończył sam siebie, kamikadze :( Po naładowaniu miał 11,78V, po rozładowaniu i naładowaniu Batimexem spadło do 10V. Po usterce próbowałem formowac drugi akumulator i niestety tu również doszło do uszkodzenia ogniw. Aku 8.4V, bez obciążenia 8,0V ale pod obciążeniem 3... Przed formowaniem było 10.72V. Nie polecam intellectów.

Edited by asgrugermk1
Link to post
Share on other sites

witam!

ja mam intellecta 9,6V 1400 od 9 miesięcy.

ładowana byle jak chińską ładowarką. doładowywana. nie rozładowywana i nie formatowana... generalnie katowana ;p

i ... działa niezawodnie!

ostatnio wystrzeliłem na niej około 1500BB bez spadku ROF'u. pewnie pociągneła by jeszcze drugie tyle (M110).

jestem bardzo zaskoczony taką masą negatywnych opini. znam wiele osob które kożystają z tych baterii i są bardzo zadowoleni...

 

poza tym to troszeczke mnie zmartwiliście, bo właśnie zamówiłem dwa pakiedy Intellecta 1400 9,6 do mojej nowej repliki. mam nadzieje że i tym razem będe miał szczęście.

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Mój kumpel ma dwie batki Intelecta 9,6 1400mAh i obie mu praktycznie po pół roku padły. Wczoraj właśnie mi sie żalił, że jak je naładuje to na drugi dzień praktycznie obie są padnięte. Na każdej może wywalić max 1000 kulek i aku trupy. Coś Intelect bardzo zdziadział. :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W ciągu 2 dni na ładowarce mikroprocesorowej, ładując prądem 500mA spaliłem 2 całkowicie nowe baterie Intellecta 1400mAh 10,8V. Jedna to w zasadzie bardziej wybuchła niż się spaliła plując dookoła chemią...

 

Użytkuję jeszcze trzeci egzemplarz (to samo tylko 9,6V) od około pół roku i na razie bez awarii ale jest to bardzo słaba bateria, DUŻO słabsza niż np. zwykła Sanyo Cadnica 8,4V. Aha, no i poniżej 0 stopni C to Intellect mi nie działa... wcale.

 

NIE polecam.

Link to post
Share on other sites

ja posiadam intelekta mini 8.4 V 1400 mAh na stokowym CA działa super , nawet w ujemnych temperaturach działał dobrze , jedyny problem który zaopserwowałem to , że bateria jest bardzo gorąca po naładowaniu.

 

Kumpel miał 8.4 V stick 8.4 V 1400 mAh spaliła się na moich oczach po kilku strzałach z ump batka miała około miecha

 

 

teraz intelekty to wielka loteria lepiej już kupić firefox-a lub synio

Link to post
Share on other sites

Ja tam osobiście mialem dwa pakiety Intellecta - 9,6V 1400mAh i 9,6V 2000mAh RC. Ta pierwsza była katowana (czyt. lutowana, grzana, mrożona, przeładowywana itp, natomiast nigdy nie zostawała rozładowywana i to jąchyba uratowało), poszło na niej jedno ogniwo, teraz mam 8,4 i działa nadal... Drugi pakiet to niestety rozładowywałem i rozładowałem az za bardzo, i to ją zgubiło... Nie była w stanie uciągnąc nawet mojej Mp7.. Ale cóż, jako ze rozmiarowo to są ogniwa AA (R4, paluszki) to używam teraz tych ogniw jako baterii do aparatu, pilotów do TV i tego rodzaju sprzętu.. Mimo wszystko - nie polecam, zbyt niewytrzymałe i bardzo łatwo je zniszczyć...

Link to post
Share on other sites

Dalsze wrzuty na intellect'y.

1. Batka 1400 mAh 9,6V - wcześniej opisana przezemnie. Nie ruszana od zimy. Sformatowana nie uciągnie teraz nawet stocka CA.

2. Mój 7 miesięczny intellect "padł".

Ładowałem w tygodniu 3 batki.

Large 8,4 V 1300 Sanyo i 2 intellecty mini 1400 9,6 V. Przed samą imprezą (wczorajszą) doładowałem baterie (wszystkie 3 ładowałem: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=583 ), oczywiście w tygodniu zostały rozładowane i naładowane do pełna. Large Sanyo śmiga, ciągnie m100. Drugi, pożyczony intellect ciągnie m110 bez problemu. Natomiast mój przy pogodzie około 10C po kilku strzałach zdechł. Zmieniłem na pożyczoną batkę (taką samą tylko kupioną na koniec 2007). Strzelałem z pożyczonej na imprezie. Moja "padnięta" była ogrzewana ciepłem mojego ciała (przez noc także). Pożyczona spędziła noc w bagażniku auta. Dziś mój intellect nie dał rady nawet naciągnąć sprężyny (m110). Z pożyczonym wszystko wporządku - broń na nim działa.

Intellectom mówię NIE.

Link to post
Share on other sites

Wysłałem na gwarancje i odesłali mi nowego Intellecta (8,4 1400)... Naładowałem, poleżał 3 dni i potem strzelanka - rof był taki, jak na praktycznie padniętej batce (jakieś 4 kulki na sekundę), lecz o dziwo wystrzeliłem na nim jakieś 700 kulek...

 

Aktualnie, 2 dni po strzelance, batka jest na skraju wytrzymałości.

Edited by Kruczy
Link to post
Share on other sites

Korzystam z Akumulatora NiMh 9.6V RC 3600mAh typu Large Sanyo i na 120 wystrzelilem jakies 4k i bez zadnej zmiany. Jedyny problem byl z pierwszym ladowaniem.Wogole niemoglem jej naladowac ... ale po odesłaniu do serwisu wszystko jest juz cacy :) Polecam Serdecznie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...