Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RAM/RAP - gazowe rozwiązania ASG


Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Na logike, kulka paintballowa 0,68 jest duża i ciężka, kulka 0,43 jest lżejsza, a najmniej siły potrzeba do wystrzelenia kulki airsoftowej. Czy w tej sytuacji kulek airsoftowych da się wystrzelić z RAM'a więcej niż kulek 0,43? Np. przy cylindrze HP 3000psi, jak kształtuje się zużycie gazu? Ktoś może wie?

Link to post
Share on other sites

Obojetne jest jakiego kalibru amunicja strzelasz. Ilosc strzalow jest zawsze taka sama. Chodzi mi o to ze na pewno nie bedzie zadnej roznicy w strzelaniu kulka 0.68cala czy 6mm. Dawka gazu jest zawsze taka sama, a wiec tyle samo sie go bedzie zuzywalo. Inaczej bedzie jesli np zmniejszysz cisnienie robocze. Wtedy zmniejszysz takze dawki gazu podawane na kulke i tym samym zmniejszysz troche zuzycie gazu.

Link to post
Share on other sites

Ownage: no nie do końca, nie tylko ciśnienie ma znaczenie dla zużycia gazu, ale i długość otwarcia zaworu. Nie wiem na czym opiera się system w RAMach, czy przy skręcaniu prędkości wylotowej reguluje się ciśnienie, czy też okres czasu na jaki zawór jest otwarty (zakładam, że to pierwsze).

 

Poza tym wcale nie jest to obojętne jaką kulką strzelasz. Im mniejsza masa i opór stawiany przez kulkę, to przy stałej dawce gazu mniejsze ciśnienie jest potrzebne, żeby ją rozpędzić do określonej prędkości w danym ośrodku. W tej sytuacji, w której włożymy magazynek 0,43 i strzelimy z RAMa kulką z łuską, to faktycznie zużyjemy tyle samo gazu jak byśmy strzelili kulką airsoftową bez łuski. Tyle, że prędkość wylotowa kulki 0,43 będzie niższa niż 6mm.

 

Wyobraź sobie, że siedzisz na zajęciach w 6 klasie i strzelasz z rurki od długopisu kuleczkami z papieru w kolegów. Potem podmieniasz tą kulkę na ołowianą i znów dmuchasz. Ta papierowa poleci dalej, na chłopski rozum.

 

Chodzi mi w takim układzie o rozsądną prędkość wylotową w granicach 370-400fps dla kulki 6mm.

Link to post
Share on other sites

Tak.

 

Fajnie zresztą jakby to było 3000 strzałów, fajnie jakby było chociaż 500. Niestety z moich informacji klamki bez wymiany wnętrzności nie da się skręcić poniżej 500fps. A taka ilość wystrzelonych kul na jednym zbiorniku mnie nie satysfakcjonuje. Stąd najwyraźniej to rozwiązanie odpada jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Ziku jeszcze raz spróbuj mnie przekonać że jest różnica między 3000 a 2500 strzałów na zbiorniku HP? Bo dla mnie nie ma. Pojemność zbiornika która zapewni mi wystrzelenie choćby 1000 kulek zapewnia mi zabawę przez pół roku. Chyba, że ktoś lubi sobie co strzelankę wystrzelić 3000-5000 kulek... no to co innego. Swoją drogą ciekawe jaki AEG po wystrzeleniu 5000 kulek będzie miał ochote na tej samej baterii dalej strzelać z sensownym RoFem ?

 

500 kulek bez problemów ciekawe skąd masz takie "dziwne informacje". Może wg Twojego informatora do wystrzelenia 2000 kulek z systemem HP potrzeba zbirnika wielkości 25kg butli gazowej do kuchenki???

Link to post
Share on other sites

thor: Rozumiem, że z tego: http://rap4.pl/sklep/catalog/product_info....products_id=256 da się wystrzelić przy jednym napełnieniu 1000 kulek airsoftowych z RAMa po konwersji?

 

Ze strony: "Cylinder 3000psi wystarcza na oddanie ponad 250 strzałów kaliber ,43 i ponad 100 strzałów kaliber ,68." Nie pisze na ile strzałów kulką airsoftową wystarcza przy jednym napełnieniu. I o to pytam.

Edited by ziku
Link to post
Share on other sites

Więc odpowiadam na podstawie "matematyki" opartej o dane które zacytowałeś oraz o doświadczenie kilku osób które używają takich butli w replikach albo konwertowanych z typowego RAM systemu na ASG albo z replik ersoftowych produkowanych przez np RAM.

 

Spokojnie przy prędkości wylotowej około 400-450 fpsów wystrzelisz z tej konkretnej butli około 1000 kulek 6mm o wadze 0,25-0,3g. Pamietaj ż eo wiele mniej energii potrzeba do wystrzelenia kulki 6mm o wadze 0,25-0,3g niż kulek paintballowych ,68 czy ,43. Więc nie ma sensu zostawiać "ustawień" zaworów na poziomie tych kulek tylko sensowne jest "skręcenie" ich na potrzeby wystarczajace do obsługi kulek ersoftowych.

Link to post
Share on other sites

Thor, dla kulek z farbą .43 nie stosuje się ciśnienia większego niż w przypadku asg, ponieważ kulka z farbą powyżej 3,5bara zaczyna mocno wariować. Dlatego ustawia się stockowo na 2,8-3,1. Granica "krytyczna" gdzie RAM jeszcze działa to ok 2,5bara - więc jak widać wiele się już nie skręci na asg.

Fabryka ustawia AR-11 na ok 4,5bara - ale z obserwacji naszych wynika, że to nie jest norma, tylko jak im się przekręci :) My ustawiamy AR-11 właśnie na ok 4bary, natomiast M4A1 zostawiamy jak stockowy na farbę - chyba, że ktoś życzy sobie inaczej.

Inną sprawą jest to, że w dwóch ww. modelach zupełnie inaczej wygląda kwestia uszczelnienia bolta i komory nabojowej. Występują minimalne straty gazu - o ile w ogóle. W typowej wersji .43 jest to zależne od kilku elementów - dokręcenia lufy, gumki trzymającej - która jednocześnie uszczelnia połączenie lufy i komory.

Link to post
Share on other sites

Ok zgoda ale (tak myślę i może jestem w błędzie) to co potrzebne dla kulki ,43 żeby miało sens jej wystrzelenie to granica w okolicach 500 fpsów dla wspomnianych przeze mnie kulek ersoftowych. Czyli żeby "zejść" do okolic 400 fpsów można trochę "zaoszczędzić" ;) Chyba, że jak wspomniałem wydaje mi się i jest to nieprawdą.

 

Krisek podaj przybliżoną ilość możliwych do oddania strzałów z kilku najbardziej popularnych butlo HP używanych z konwersjami ASG o ile mozesz oczywiście. Dla mnie taka informacja od Ciebie będzie na pewno czymś decydującym i rzetelnym. Nie ukrywam, że myślę o całkowitej przesiadce na RAMy "ersoftowe" właśnie z HP systemem.

Link to post
Share on other sites

Precyzyjnie jest to dość trudne do określenia, ale z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że:

- mini HP (butelka dawana jako przykład kilka postów wyżej - i jedyna która wchodzi do specjalnej kolby) - przy ustawieniu na min RAM czyli jakieś 510-520fps - mamy lekko ponad 300strzałów

- 48ci HP (konieczność korzystania z podłączenia przez mambę) - myślę, że spokojnie między 700-800strzałów

- 72ci (tak samo jedynie przez mambę) - zdrowo ponad 1tys strzałów.

 

Przybliżona wydajność którą podałem dotyczy sytuacji gdzie ciśnienie robocze jest ustawione na graniczne - czyli 2,5Bara.

 

Podam jeszcze przybliżoną wydajność na systemach CO2:

- 45g (cylinder standardowy z zaworem on/off - kolba standardowa) - 100-130strzałów

- 60g (j.w) - 200-220strzałów

- 88g nabój jednorazowy (konieczny adapter i ciut większa kolba) - ok 300strzałów

- butelka 5oz (odpowiednik wymiarowy butli mini HP - również ta sama duża kolba) - ok 500strzałów

- butelka 20oz - teoretycznie ok 2000 strzałów.

 

Każda butla inna niż pierwsze 4 przykłady musi zostać podłączona przez mambę do specjalnego adaptera 90stopni (lub innego własnej konstrukcji)

 

Dane są przybliżone i mocno teoretyczne, ponieważ szczególnie w przypadku CO2 duże znaczenie odgrywa sposób operowania spustem :) Jak ktoś lubi pyrkać seriami non stop, to wydajność znacząco się pogorszy + warunki atmosferyczne.

Edited by kris3k
Link to post
Share on other sites

No i nie będę żył w błędzie dalej ;) Wielkie thx za coś konkretnego.

 

Jako ciekwostka: AR-11 z dwóch naboi CO2 jeszcze mi nie wystrzelił więcej jak jakieś 40-60 razy w sensowny sposób ;) Ale to i tak tylko w czasie "testów" bo jak używam go "normalnie" to nie zdaża mi się strzelic wiecej jak 10-30 razy ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie a jak jest z awaryjnościa?

Zdarzają sie

syfony,

zacięcia,

awarie podzespolów?

spowodowane standardowym zużyciem broni?

 

I jeszcze jedno bardzo ważne dla rozwiania moich niepewności: jest tam działający bolt catch i blow back??

 

PS Ktoś napisał ze można z 70 metrów strzelac do tarczy sylwetki człowieka. Na sklepie piszą ze zasię skuteczny 90... to jak przesadzili w opisie broni czy rzeczywiście mozna tyle z niej wycisnąć....??

Edited by starwars
Link to post
Share on other sites
PS Ktoś napisał ze można z 70 metrów strzelac do tarczy sylwetki człowieka. Na sklepie piszą ze zasię skuteczny 90... to jak przesadzili w opisie broni czy rzeczywiście mozna tyle z niej wycisnąć....??

 

A przy czym jest napisane 90 metrów? Może przy AR-11 ?

Link to post
Share on other sites

no tak...

http://rap4.pl/sklep/catalog/product_info....products_id=299

 

a różnica między ar 11 a M4 jest zauważalna? (pytam sie ponieważ miałem lufe w aeg stock china 490. wymieniłem na KM head 590 i nie było niemal zadnych zmian( i tak mnie ciekawi też taka rzecz czy ta lufa podeszłaby do rama...)

 

No ale odpowiedzcie mi prosze odnosnie celności i awarii

Link to post
Share on other sites

No siema, siema:D

 

Jeszcze pytanko:) Szczególnie do tych, którzy z tego korzystają:)

Tłumik dźwięku:

-odgłos strzału jest zapewne zarąbisty... Ale czy tłumik [odpowiednio długi]

Wyciszy ten odgłos czy inwestować w prawdziwe?

{mam na myśli nasze tłumiki do AEG, Kris w swojej M4 miał tłumik... to tylko szpan?}

 

A jak zamek chodzi:D? Mam nadzieję że cichutko i gładko jak...

Co chodzi gładko w przód i w tył:PP

 

 

No i na koniec:) Jaki tam jest gwint? standardowy 14mm, lewoskrętny?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź;-)

Edited by Kristovsniper
Link to post
Share on other sites

Aaaaaa o sssooo choodzii? :o

 

Pytasz o RAM METS? o ARa? Czy o jeszcze co insze? Bo wiesz w prawdziwym M4 prawdziwy tłumik coś daje, zamek chodzi jak powinien... Wieć moze nastenym razem jak będziesz pytał o jakies 'szczegóły' to zadaj sobie choć tyle trudu, żeby w pytaniu był ujęty "podmiot" którego pytanie dotyczy... Ok?

Link to post
Share on other sites

Więc o tyle o ile sięorientuję:

Zamek to tam nie pracuje ;) Kulka wpada sobie z maga przed dysze i wypycha ją sprężony gaz (jak to w gaziakach) Blowbacku tam ni ma.

 

Tłumik jeżeli założysz porządny ASGejowy to powinien wyciszyć w jakimś tam stopniu hałas.

 

na przykładzi eAR11 około 10cm tłumika poza lufą wycisza jakąś 1/4-1/5 hałasu. Ale to samoróbka i na szybko.

 

Z drugiej strony jaki jest sens wyciszać karabinek klasy M4 poza jakimiś wyjątkowymi sytuacjami? jak dla mni eto właśnie ten dźwięk to jest TO ;) W najbliższym czasie wywalam samoróbke tłumika i zakłądam porządny tłumik ale o długości takiej, że będzie tylko maskował lufę czyli ZERO tłumienia. ;)

 

No i proponuje potencjalnym "chętnym" przy karabinkach typu M4 od razu "wejść" w HP.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie długo szykuje mi się zmiana broni... i szukam czegoś nie elektrycznego - ba za często w wodzie ląduje ;/

 

Po co wytłumiać? A no bo uwielbiam jak nic nie słychać... A samo powietrze łątwiej wyciszyć i jak już wcześniej napisałeś nie ma tego bzyyyy [silnikowego].

Cisza pomaga jak się likwiduje cele mnogie, a jest się samemu...

Wzrasta prawdopodobieństwo, że cele nie rozpierzchną się i można będzie likwidowac jeden po drugim[Teraz mam MP5SD i ta zasada świetnie się sprawdza:D]

 

No tak... To już mam kluczową różnicę między WA/WE/Socom Gear a RAMami = "zamek"[nie musicie dawać ' bo nie zakłóca to poprawności gramatycznej i fonetycznej wyrazu - Gdyby na końcu wyrazu była by samogłoska to wtedy klikajcie']

 

No bardzo się cieszę z sugestii przejścia na sprężone powietrze...

 

Właściwie to plusami jest tańsza eksploatacja?

I jaki zbiornik na HP najlepiej mieć do M4A1?

Cylinder 45g jest chyba najodpowiedniejszy?

 

{bieganie z mambą odpada;/ z moją gra urwie się po 2-3 zlotach}

Edited by Kristovsniper
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o cylindry HO, to jedynie mini HP ma możliwość schowania w kolbie - innej niż stockowa - dość dużej niestety. Każda inna butla - czyli 48ci, 68ci itp - to już mamba i kombinowanie z adapterem 90st i innym cylindrem tak, żeby kolba pozostała, lub stworzenie czegoś takiego jak był flexi air - cylinder z wyjściem na mambę.

45g i 60g to cylindry na CO2.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...