Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 III Generacja replik JG [JGF_6604]


Recommended Posts

Ja mam pytanie związane z magami. Bo we wszystkich eMkach (JG,P&J,TM,CA) są magi, że tak się wyrażę ''normalne'', zwykłe tak jak jest to w prawdziwych 30 nabojowych, a w ICS są magi dłuższe, większe. Zauważyłem, że w prawdziwych też są te obydwa rodzaje. Czym to się różni, jeśli chodzi o prawdziwą, ostrą wersję :???:

Np;

http://www.taiwangun.com/shop,show,1067

i

http://www.taiwangun.com/shop,show,89

Magazynki w tym przypadku różnią się pojemnością i wymiarami, chodzi mi o to czym się różnią w ostrej wersji, nigdzie nie znalazłem na to odpowiedzi.

Sorry za OT. Odpowiedzcie mi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stan(mody). przeczytałeś cały temat??;] Gdybyś przeczytał zauważyłbyś, że z chinolami jest jak z rosyjską ruletką albo sie uda albo nie. Zależy na jaki egzemplarz trafisz... Jak kupisz u krakmana masz gwarancje na 12 miesięcy, jeśli się okaże, że coś nie gra odsyłasz i to naprawiają. A na początek zupełnie ci starczy.

Link to post
Share on other sites

No to kupiłem i teraz krótka recenzja ode mnie.

Zacznijmy od tego że magi CA,STAR pasują bez problemu ( takie miałem pod ręką ). Ogólne wykonanie bardzo dobre, świeta imitacja rury gazowej na górnej części gripa. Wykonanie wszystkich części metalowych idealne, jedynie regulowane przyrządy celownicze wymagają troszkę do życzenia (trza je rozruszać, można rozkręcić i skręcić na nowo).Teraz o wnętrznościach. Komora HU z wytrzymałego plastiku, test wytrzymałości ( wymianę gumki ) przeszła bezproblemowo, przy komorze można jedynie doczepić się do dystansera który nie jest najlepiej wykonany, dlatego przy wymianie gumki warto zaopatrzyć się w jakiś porządny dystanser. Lufa solidna, dobrze wykonana. Pokrywa GB czarna, wygląda na solidną, dostęp do komory HU jak i górnej części GB bezproblemowy ( standardowe " łamanie " body ). Teraz co do mocy, nie testowałem zasięgu ni mocy na firmowej gumce HU, po wymianie na Systemę ( respekt dla firmy ) z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to 390fpsów spokojnie jest. Z ok 40m trafiałem w rynnę, z 50-55 w sylwetkę człowieka - czyli zasięg niezły. Co do skupienia nie wypowiem się póki co - strzelałem na singlu. ROF na załączonej przez KRAKMANA baterii przyzwoity, aczkolwiek bateria 9,6 była by złotym środkiem. Tak więc serdecznie polecam tą replikę, za takie pieniądze ( w chwili obecnej 300zł ) to idealna sprawa. Replika wykonana solidnie i porządnie, minusem ( choć często plusem ) jest brak metalowej komory HU ale zapewne większość potencjalnych nabywców ma zamiar kupić metalowe body ( ~160zł z metalową, jednoczęściową komorą HU ) totez problem nam się rozwiąże.

 

Dodam coś od siebie z testu w boju :)

 

na chwilę obecną, Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio kupiłem wersje CQB u Krakmanów, w sklepie stacjonarnym. Od razu wymieniłem gumkę na systemę. Nie podaje dubletów, wszystko pięknie, oprócz luzów na gripie (właśnie, jak rozkręca się frontgrip? bo dostałem tylko instrukcje - wydruk krakmanów) i zaczepu stopki kolby, który odłamał mi się, teraz siedzi na super glucie i kawałku izolatki. Aha jeszcze: Czy mieliści w zestawie kluczyk do regulacji muszki? Jak on wygląda?

Link to post
Share on other sites

Tak czasem mam dublety na gumce systemy, ale myślę że to wina złego zamontowania ( albo rozkręcę albo poczekam aż gumka się wyrobi ). Co to rozkręcenia - ja nie dostałem żadnej instrukcji, u mnie front grip rozkłada się na 2 części. Ja żadnych kluczyków nie mam bo przyrządy reguluję za pomocą pokręteł ;) ja nie mam dosłownie żadnych luzów, nic nie skrzypi ani nie trzeszczy.

Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę to dublety są spowodowane tym, że gumka systemy ma trochę luźniejszy kołnierz niż stockowa, po prostu gumka nie trzyma dobrze kulki. ( oczywiście mogę sie mylić :) jak coś nie tak napisałem proszę mnie poprawić )

 

Dokładnie o to chodzi - Za szeroki kołnierzyk - Po prostu taka jest konstrukcja komory hop-up - Gumka guardera ma węższy kołnierzyk i powinna się sprawdzić lepiej w tej replice

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko;

którą z tych dwóch replik lepiej wybrać?

http://gunfire.pl/product-yid-1152189682-M...B-JG6617MG.html

http://gunfire.pl/product-yid-1152190164-M...-JG-JG6624.html

Ta pierwsza to druga generacja GB, wiem, ale nie padła jednoznaczna odpowiedź w temacie którą generację lepiej kupić (niektórzy mówią że III, a niektórzy mówią, że nie opłaca się, bo nie różnią się za wiele).

Najlepiej by mi pasowało, żeby była Mka III gen. wyglądająca jak ta z II...

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja brałbym tą z 1 linku :) A mam takie pytanie....

Coś nieco wspominaliście że jest tu cylinder typ 2,ale nie wiem czy to pewna informacja ? W zasadzie chodzi mi o to czy pakując np. do m4 CQB o stockowej długości lufy 300mm, lufę 455mm trzeba zmienić cylinder(jeśli to v.2) ?

Link to post
Share on other sites

@up

Ale jakoś można 'wrzucić go do koszyka'

 

@Pernia

Dołóż te 28 zł na gumkę, zima idzie, nie będzie zamarzać hopek, zresztą w mojej CQB kulki PJ 0,25 lecą prościutko, przy ustawieniu na 1/3. Napisz tam gdzieś w uwagach, że prosisz, żeby założyli. Ja w stacjonarnym czekałem 20 min i założyli ;p

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...